• Informacje na temat:

  istną mieszankę

Artykuły na temat: istną mieszankę
 • Mieszanka wybuchowa

  Na przygotowywanej od 2006 roku płycie znajdzie się 13 różnorodnych utworów, które stanowią istną mieszankę wybuchową, z jednej strony porywającą do zabawy, z drugiej skłaniającą do myślenia. Muzycznie album utrzymany jest w charakterystycznej dla zespołu eklektycznej stylistyce, którą określić można mianem elektro-etno-dancehall-punk. Zawarte na nim teksty stanowią natomiast zbiór refleksji nad...

 • Cały świat Masali

  ...3 października ukaże się nowy album Masali zatytułowany "Cały Ten Świat". Wydawca zapowiada, że na przygotowywanej od 2006 roku płycie znajdzie się 13 różnorodnych utworów "stanowiących istną mieszankę wybuchową, która z jednej strony porywa do zabawy, a z drugiej zmusza do myślenia".

 • El Dupa powraca

  Skład znany z przebojów "Natalia w Bruklinie" oraz "Prohibicja" zapowiada istną mieszankę gatunkową złożoną z takich gatunków jak: funk, reggae, punk, techno, surf, rock, hip-hop, jazz, noise, bossanowa czy cold wave. "Po wielu latach oczekiwania powstała bardzo wesoła płyta Już dawno nie słyszałem tak wesołych, ale i zarazem trafnych kawałków. Słychać, że Kazik jest w dobrej formie. Kiedy...

 • Salvador Sobral w Krakowie: "Dwa serduszka" od zwycięzcy Eurowizji 2017

  Koncertem w Klubie Studio w Krakowie swoją wizytę w Polsce rozpoczął Salvador Sobral, pochodzący z Portugalii sensacyjny zwycięzca Eurowizji 2017. Wokalista promuje wydany pod koniec marca nowy album "Paris, Lisboa", ale podczas zaczarowanego wieczoru nie zabrakło niespodzianek.

 • "Sieranevada" : Arcydzieło rumuńskiego kina

  "Sieranevada", mający swą światową premierę podczas festiwalu w Cannes w 2016 roku film wybitnego rumuńskiego reżysera Cristiego Puiu, przedstawia kilka godzin z życia rumuńskiej rodziny.

 • "Jesteśmy dziećmi atomu! Zmutowani i dumni!"

  "X-Men: Pierwsza klasa" , reż. Matthew Vaughn, USA 2011, dystrybutor: Imperial-Cinepix, premiera kinowa: 3 czerwca 2011

 • Serial wyśmiewający stereotypy

  Rodzina niemiecko-turecka pod jednym dachem? To nie rokuje zbyt dobrze. Ale właśnie perypetie takiej rodziny będziemy śledzić w nowym serial u - "Turecki dla początkujących".

 • "Intruz": Szklane góry

  "Intruz" miał wprowadzać nową jakość w filmach science-fiction. Jeśli jednak udaje mu się cokolwiek osiągnąć w kinie gatunkowym, to tylko - i w dodatku niezamierzenie - na płaszczyźnie komedii.

 • "Bejbi blues: Wegetarianki, sekty i gadżety

  ...młodzi ludzie. Oprócz historii samotnej, niepełnoletniej mamy istną rewię bibelotów. Wszystko jest przegięte, nawet panie w sklepie mięsnym i usta sekretarek. Kostiumy przypominają pomyłki kiepskich...

 • Przystanek Woodstock 2014 zakończony. Padł nowy rekord!

  "Tylu ludzi nie było nawet na Prodigy" - tak Jurek Owsiak skomentował tłum szalejący pod sceną, podczas koncertu Comy. Woodstockowe pole zalała niekończąca się fala ludzi. Według wstępnych szacunków organizatora ostatniego dnia XX Przystanku Woodstock bezpiecznie bawiło się 750 tysięcy osób.