• Informacje na temat:

  jacek bromski romantowska

Artykuły na temat: jacek bromski romantowska
 • Anna Romantowska i Krzysztof Kolberger: Potrafili ocalić przyjaźń

  Żadne z nich nie szukało sławy. Anna Romantowska i Krzysztof Kolberger nie lubili być w centrum uwagi. W aktorskim świecie mówiło się, że to on oszalał z miłości do niej, ona zaś długo studziła jego uczucia.

 • Jacek Bromski obchodzi 70. urodziny

  ...​Wieloletni prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, reżyser i producent Jacek Bromski, autor filmów "Zabij mnie glino", "U Pana Boga za piecem" i "Uwikłanie", kończy w poniedziałek 70 lat.

 • Bromski i Zanussi w Argentynie

  Film "To ja, złodziej" w reżyserii Jacka Bromskiego, został zakwalifikowany do sekcji konkursowej 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Mar del Plata, w Argentynie. Natomiast film Krzysztofa Zanussiego "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" zostanie pokazany poza konkursem.

 • Anna Romantowska: Nie zabiega o role

  Nie zabiega o role. Anna Romantowska (62 l.) przyznaje, że nie ma już potrzeby grywania w filmach za wszelką cenę. A mogłaby i to bez większych starań, bo przecież jej córka Julia Kolberger (34(...) przychodzi mi do głowy żadna negatywna cecha jego charakteru, chyba zrobię z niego anioła - mówiła o byłym mężu. Później wyszła za mąż za reżysera Jacka Bromskiego. Zagrała w kilku jego filmach...

 • "Sztuka kochania": Pierwsza polska komedia erotyczna

  ..."Jedynym niezawodnym lekarstwem wszelkich zaburzeń jest miłość" - mówi doktor Pasikonik. Dokładnie 30 lat temu, 22 maja 1989 roku, na ekranach polskich kin zadebiutowała erotyczna komedia Jacka Bromskiego "Sztuka kochania".

 • "Zabij mnie, glino": Ostra amunicja

  W czwartek, 6 czerwca, mija 25 lat od premiery filmu "Zabij mnie, glino". Duże pieniądze i szybkie samochody, strzelaniny i pościgi, twardzi mężczyźni i piękne kobiety... Obraz w reżyserii Jacka Bromskiego był jednym z pierwszych przypadków "amerykańskiego kina po polsku".

 • "Zabij mnie, glino": Bandyci i milicjanci

  ...​W środę, 6 czerwca, mija 30 lat od premiery filmu "Zabij mnie, glino". Duże pieniądze i szybkie samochody, strzelaniny i pościgi, twardzi mężczyźni i piękne kobiety... Obraz w reżyserii Jacka Bromskiego był jednym z pierwszych przypadków "amerykańskiego kina po polsku".

 • David Lynch: Przyjaciel Polski

  ...osobistości. Festiwal Polskich Filmów w Los Angeles zakończy się 3 maja. Gośćmi imprezy są polscy aktorzy i reżyserzy, m.in. Piotr Adamczyk, Jacek Bromski , Karolina Gruszka, Marek Koterski, Edyta Jungowska, Kinga Preis, Anna Romantowska i Borys Szyc.

 • Celińska nagrodzona w Szanghaju

  Junkersdorf i Gleb Panfiłow. Gośćmi komitetu organizacyjnego byli m.in. aktorka Anna Romantowska i reżyser Jacek Bromski - przewodniczący Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Festiwal w Szanghaju odbył się...

 • Ostatnie pożegnanie Ryszarda Bugajskiego

  Na pogrzebie pojawili się m.in. reżyserzy Feliks Falk i Jacek Bromski, scenarzysta Maciej Karpiński, operator Jacek Petrycki oraz aktorzy: Krystyna Janda, Grażyna Szapołowska, Janusz Gajos, Małgorzata Zajączkowska, Maja Komorowska, Beata Ścibakówna, Kazimierz Kaczor, Anna Romantowska, Sławomira Łozińska i Olgierd Łukaszewicz. "Z głębokim smutkiem i poczuciem wielkiej straty składam dzisiaj hołd...