• Informacje na temat:

  jacques

Artykuły na temat: jacques
 • Jacques Tati: Francuski Chaplin

  Jacques Tati, wielki kontynuator komedii slapstickowej, wyrusza w podróż po Polsce. Widzowie będą mieli niezwykłą okazję zobaczyć wszystkie filmy tego niepowtarzalnego artysty. Przegląd, organizowany w ramach XIII Festiwalu Klasyki Filmowej "Film Classic 2010", trafi m.in. do Krakowa, Gdyni, Łodzi i Zwierzyńca.

 • Zmarł Jacques Deray

  Reżyser Jacques Deray, zwany "Hitchcockiem filmu francuskiego", zmarł w swym domu w Boulogne-Billancourt pod Paryżem, w nocy z soboty na niedzielę (9-10 sierpnia). Miał 74 lata. Zrealizował ponad dwadzieścia filmów kryminalnych i filmów akcji.

 • Zmarł wybitny reżyser teatralny Jacques Lassalle

  Jacques Lassalle, jeden z najwybitniejszych reżyserów teatralnych Francji, w latach 1990-93 kierujący Comedie-Francaise, zmarł we wtorek rano w domu spokojnej starości w Paryżu. Miał 81 lat(...) przychodził z teczką i siadał za biurkiem. Całkowite przeciwieństwo wszystkich pozostałych wykładowców, którzy siadali na biurku i spoufalali się ze studentami. I to był właśnie Jacques Lassalle - wspominał...

 • Jacques Tati na cenzurowanym

  Obowiązujący we Francji surowy zakaz reklamy wyrobów tytoniowych sprawił, że trzeba było wyretuszować 2 tys. plakatów reklamujących wystawę poświęconą francuskiemu odnowicielowi filmowej komedii gagowej Jacquesowi Tati (1908-1982).

 • Jean-Jacques Annaud o tygrysach bliźniakach

  Francuski reżyser Jean-Jacques Annaud ("Imię róży", "Wróg u bram" , "Siedem lat w Tybecie") przygotowuje się do realizacji filmu o dwóch bengalskich tygrysach bliźniakach, rozdzielonych przez ludzi. Zdjęcia będę realizowane w Kambodży.

 • Jacques Belanger wrócił do Exciter

  Półtora roku temu Jacques Belanger zdecydował się opuścić kanadyjski zespół Exciter. Teraz ponownie jest jego wokalistą. Rob Degroot, który został następcą Jacquesa w grupie, musiał tym samym rozstać się z nią.

 • Jacques Chirac i "Kod da Vinci"

  Prezydent Francji Jacques Chirac starał się wpłynąć na reżysera Rona Howarda ( "Piękny umysł" , "Człowiek ringu" ) oraz producentów filmu "Kod da Vinci" , aby główną żeńską rolę w ekranizacji powieści Dana Browna otrzymała przyjaciółka córki Chiraca - informuje tygodnik "Newsweek".

 • Jean-Jacques Annaud o tygrysach

  Jak już informowaliśmy , Jean-Jacques Annaud ("Siedem lat w Tybecie", "Wróg u bram" ), twórca niezwykłego obrazu "Niedźwiadek", pracuje nad kolejnym filmem, którego bohaterami mają być zwierzęta. Tym razem reżyser opowie historię dwóch bengalskich tygrysów-bliźniaków.

 • Powstanie film o pożarze katedry Notre-Dame w Paryżu

  Jeden z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych symboli Paryża, czyli katedra Notre-Dame, spłonęła 15 kwietnia 2019 roku. O dramatycznych wydarzeniach sprzed ponad roku opowie film "Notre Dame on Fire", do którego przymierza się Jean-Jacques Annaud.

 • ​OFF Festival 2018: Kolejni artyści ogłoszeni

  Za pośrednictwem profilu na Facebooku Artur Rojek ogłosił, że do tegorocznej edycji katowickiego OFF Festivalu dołączyli: Oxbow, Bishop Nehru, King Ayisoba oraz Jacques Greene.

Zdjęcia na temat: jacques
Wideo na temat: jacques
 • "Dobre serce"

  nie tyle nieskuteczna, co po prostu żałosna. Lucas trafia po niej do szpitala a tam poznaje Jacquesa, dochodzącego do siebie po piątym zawale serca właściciela małego baru. Samotny, pozbawiony rodziny Jacques przyjmuje Lucasa do pracy. Pewnego dnia w barze pojawia się April, zagubiona stewardessa z Europy...

Dyskusje na temat: jacques