• Informacje na temat:

  jadwiga jankowska-cieślak i maz

Artykuły na temat: jadwiga jankowska-cieślak i maz
 • Jadwiga Jankowska-Cieślak: Sztuka uprawiania samotności

  ...mężczyzna. Jak się któreś dziecko nie podporządkowało, dostawało w łeb - mówiła Jankowska. - Tak, żeby bolało. Mama wtedy płakała, ale słowo ojca było dla niej święte". Jadwiga wcześnie zrozumiała(...) samotność - mówi. - Nie jestem zwierzęciem stadnym. Mam kilka najbliższych mi osób i cieszy mnie to". Odkąd trzy lata temu po długiej chorobie zmarł Piotr Cieślak, Jankowska patrzy na świat z jeszcze...

 • Jadwiga Jankowska-Cieślak: Jest dobrze

  O mały włos nie zagrała Kasi w serialu "Zmiennicy". Rolę odrzuciła z powodu innych zobowiązań zawodowych, więc nie miała okazji, żeby pokazać swój talent komediowy. Wiemy za to, że Jadwiga Jankowska-Cieślak jest wybitną aktorką charakterystyczną, która ma na koncie Złotą Palmę.

 • Jadwiga Jankowska-Cieślak: "Bywałam trudna i uparta"

  Jedna z najbardziej charakterystycznych polskich aktorek. Znana z niebanalnych ról i wysokich wymagań, zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych. Jej kariera nie potoczyła się tak, jak sobie wymarzyła. Nie ulega jednak wątpliwości, że Jadwiga Jankowska-Cieślak to artystka, która zapisała się w historii polskiego kina. W poniedziałek, 15 lutego, ta wybitna aktorka obchodzi 65. urodziny.

 • "Rysa" na inaugurację Gdyni

  Dramat psychologiczny "Rysa" w reżyserii Michała Rosy, z Krzysztofem Stroińskim i Jadwigą Jankowską-Cieślak, otworzy 15 września 33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - poinformowała Fundacja Promocji Kina Film Polski.

 • Najlepsze lesbijskie sceny w historii

  Natalie Portman z Milą Kunis. Susan Sarandon z Catherine Deneuve. Julianna Moore z Amandą Seyfried. Grażyna Szapołowska z Jadwigą Jankowską-Cieślak. Co łączy te aktorskie duety? Z okazji premiery filmu "Pocałuj mnie" przypominamy najsłynniejsze lesbijskie sceny w historii kina.

 • Młodzi filmowcy debiutują

  W Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy rozpoczęła się produkcja trzech półgodzinnych filmów fabularnych w ramach programu "30 minut". Reżyserują je filmowcy u progu swojej kariery zawodowej: Bartek Konopka, Dariusz Glazer i Dorota Lamparska, a występują m.in. Borys Szyc, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Grażyna Barszczewska i Jacek Braciak.

 • Joanna Kulig w filmie o disco polo

  .... Wśród kolejnych znaleźli się m.in.: Marian Opania, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krystyna Janda, Marcin Dorociński, Kinga Preis, Sonia Bohosiewicz i Eryk Lubos. Nagrodę otrzymują aktorzy, którzy "wyróżniają...

 • "Rysa" na festiwalu w Pusan

  ...w prestiżowej sekcji Venice Days. "Rysa" to poruszająca psychodrama rodzinna nawiązująca klimatem do filmów Ingmara Bergmana. Joanna (Jadwiga Jankowska-Cieślak) i Jan (Krzysztof Stroiński) są kochającym się(...) stopniowo kładą się cieniem na ich związku. W filmie, obok Krzysztofa Stroińskiego i Jadwigi Jankowskiej-Cieślak, występują Kinga Preis, Jerzy Nowak, Ewa Telega, Ryszard Filipski, Teresa Marczewska...

 • "Tatarak": Bolesna autobiografia Jandy

  Jarosława Iwaszkiewicza. Oprócz Krystyny Jandy wystąpili w nim m.in. Jan Englert, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Julia Pietrucha oraz Paweł Szajda - amerykański aktor polskiego pochodzenia, znany z filmu(...) przyjaciółce (Jadwiga Jankowska-Cieślak) mąż Marty, odkrywając u żony raka. Jest wiosna, zbliżają się Zielone Świątki, trzeba będzie "umaić dom". Tatarakiem. Po pierwszej scenie filmu - monodramie...

 • ..." zainauguruje Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. Główne role w filmie grają Jadwiga Jankowska-Cieślak i Krzysztof Stroiński.