• Informacje na temat:

  jagoda karwowska czterdziestolatek

Artykuły na temat: jagoda karwowska czterdziestolatek
 • Nie żyje Jerzy Gruza. Autor "Czterdziestolatka" miał 87 lat

  Nie żyje Jerzy Gruza, autor kultowych produkcji "Czterdziestolatek", "Wojna domowa", "Dzięcioł" czy "Pierścień i róża". Twórca zmarł 16 lutego w Warszawie. Miał 87 lat.

 • Odtwórczyni Jagody z "Czterdziestolatka" nie żałuje, że nie została aktorką

  W serialu "Czterdziestolatek" wcielała się w Jagodę Karwowską, której nie polubiła... I choć ocierała się o aktorstwo, postawiła na życie rodzinne i na historię sztuki, której jest wykładowcą. - Nie żałuję, że nie zostałam aktorką - mówi Mirella Kurkowska.

 • Piotr Kąkolewski: Syn inżyniera Karwowskiego został architektem

  Rolą Mareczka w serialu "Czterdziestolatek" podbił serca widzów. Po 40 latach nadal jest rozpoznawalny.

 • "Czterdziestolatek" ma już... 40 lat!

  ...jubileuszu kultowego serialu "Czterdziestolatek" mogliśmy znów zobaczyć pana Andrzeja w błysku fleszy. Czterdziestka "Czterdziestolatka" zdarza się przecież tylko raz. Historia przeciętnego PRL-owskiego(...). - "Czterdziestolatek" jest stare dobre wino, ciągle jest oglądany i ciągle jest złakniony przez widzów. Fenomen tego serialu polega na tym, że są w nim tematy uniwersalne, które pomimo zmiany epoki i zmiany...

 • Jerzy Gruza kończy 85 lat

  ...​Jerzy Gruza, autor kultowych seriali "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek", obchodzi we wtorek, 4 kwietnia, 85. urodziny.

 • Jerzy Gruza: Osiemdziesięciolatek

  Jerzy Gruza, autor kultowych seriali "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek", obchodzi w środę, 4 kwietnia, 80. urodziny.

 • Anna Seniuk: Serce prawdziwej matki

  Po sukcesie serialu „Czterdziestolatek” media uznały ją za… wzorcową matkę Polkę. Sama przyznaje jednak, nie jest typem perfekcyjnej pani domu. Coś jednak jest na rzeczy, bo „mamo” mówią do niej nie tylko jej dzieci.

 • "40 lat minęło": 80. urodziny Andrzeja Kopiczyńskiego

  Okazji do świętowania było znacznie więcej - w tym roku mija 40 lat od rozpoczęcia kręcenia serialu. Na uroczystości obecna była cała serialowa rodzina: Stefan Karwowski - Andrzej Kopiczyński, Magda Karwowska - Anna Seniuk, a także ich dzieci: Jagoda - Mirella Olczyk oraz Marek - Piotr Kąkolewski. Ten liczący sobie 40 lat serial, mimo upływu czasu, nadal ma wielu wiernych fanów i kolejne już...

 • Anna Seniuk w "Na dobre i na złe"

  Jako niezapomniana Madzia Karwowska z "Czterdziestolatka" rozśmieszała rodaków do łez. W serialu "Na dobre i na złe" Anna Seniuk również zagra bardzo wyrazistą postać. Pojawi się w szpitalu jako Jagoda, pełna temperamentu i zwariowanych pomysłów babcia jednego z pacjentów, 18-letniego Bartka (Wacław Warchoł). Na dodatek okaże się, że kobieta jest dawną sympatią doktora Trettera (Piotr Garlicki...

 • Gdynia 2017: "Wróciliśmy do starej nazwy festiwalu"

  17 filmów, w tym osiem autorstwa debiutantów oraz m.in. nowe produkcje Łukasza Palkowskiego i Roberta Glińskiego, powalczy o Złote Lwy w Konkursie Głównym podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-23 września.

Zdjęcia na temat: jagoda karwowska czterdziestolatek