• Informacje na temat:

  jakub kowalski reżyser

Artykuły na temat: jakub kowalski reżyser
 • "Mały Jakub" : Traum naszych wina

  ..."Mały Jakub" Mariusza Bielińskiego to film tyleż odważny, co ryzykowny. Nie dlatego, że w swej postaci czy przekazie dotyka kwestii, które mogłyby w sposób kontrowersyjny wpłynąć na opinię publiczną czy zrobić cokolwiek innego, co wystawiłoby ten obraz na krzyk krytyki i publiczne zamieszanie. Nic z tych rzeczy.

 • Jan Jakub Kolski: Urodziny w Popielawach

  Po trudnym życiowym okresie i osobistej stracie (tragiczna śmierć córki) dla Jana Jakuba Kolskiego nadchodzą chyba lepsze czasy. Wkrótce premierę ma mieć jego najnowszy film "Las, 4 rano". Obraz anonsowany jest jako ekranowy powrót Krzysztofa Majchrzaka. Z uwagi na to, że przez lata Kolski ugruntował swoją pozycję jednego z najbardziej oryginalnych reżyserów w polskim kinie, należy spodziewać się...

 • Młodzi i Film 2019: Thelma i Louise, Panna Młoda, a teraz Nowak i Kowalska

  O żadnym innym filmie - na zakończonym już 38. Koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film - aż tyle się nie dyskutowało, co o "Eastern" w reżyserii Piotra Adamskiego, opowieści o dwóch dziewczynach, Kowalskiej i Nowak, wciągniętych wbrew swej woli w porachunki prawa krwi. Ta edycja festiwalu w ogóle należała do kobiet - przed i za kamerą. Kobiety zdobyły główne nagrody i intrygowały widzów...

 • Dobre uczynki Jana Jakuba Kolskiego

  ..."Mam sceptyczny stosunek do polskiej tradycji filmowej, ponieważ nie potrafię odnaleźć dla siebie miejsca, w którym mógłbym być częścią polskiego kina. Jestem konsekwencją jego rozwoju, ale zjawiskiem osobnym" - mówi o swojej twórczości Jan Jakub Kolski. Twórca "Wenecji" obchodzi dziś 55. urodziny.

 • "W lesie dziś nie zaśnie nikt": Wiktoria Gąsiewska w śmiałych scenach

  Od momentu, gdy na Netfliksa trafił polski horror "W lesie dziś nie zaśnie nikt" jedną z najczęściej komentowanych scen w filmie Bartosza M. Kowalskiego jest ta, w której możemy oglądać rozebraną Wiktorię Gąsiewską.

 • Paszporty "Polityki" 2016: Znamy nominowanych

  Reżyserzy Bartosz M. Kowalski ("Plac zabaw"), Jan P. Matuszyński (Ostatnia rodzina") i Tomasz Wasilewski ("Zjednoczone stany miłości") powalczą o Paszport "Polityki" 2016 w kategorii film.

 • "Hiszpanka": Patriotyzm "z truskawkami i śmietaną"

  Amerykański aktor Crispin Glover i m.in. Jan Frycz, Jakub Gierszał, Jan Peszek i Piotr Głowacki zagrali w "Hiszpance", która trafi do kin 23 stycznia. Opowiadający o powstaniu wielkopolskim film, łączący prawdę historyczną z fikcją, wyreżyserował Łukasz Barczyk.

 • Polskie filmy o dorastaniu, których nie chcesz pokazać swojemu dziecku

  Panuje przekonanie, że Polacy to pesymiści. Patrząc na polskie filmy o dorastaniu - nic dziwnego. Ponure wizje doprowadzonych na skraj nastolatków, nawiedzanych myślami o używkach, przemocy i seksie wydają się być jednym z ulubionych koszmarów nie tylko nadopiekuńczych rodziców, ale i naszych reżyserów. Oto siedem filmów, których wolelibyście nie oglądać z dziećmi...

 • "Potop": 40 lat od premiery

  We wtorek, 2 września, minie 40 lat od premiery "Potopu" Jerzego Hoffmana. Doskonałą okazją do przypomnienia sobie ducha ekranizacji powieści Sienkiewicza będzie zaplanowana na październik premiera odrestaurowanej cyfrowo i skróconej przez reżysera wersji filmu.

 • "Córka trenera": Międzynarodowa premiera na festiwalu w Hamburgu

  Międzynarodowa premiera filmu "Córka trenera" odbędzie się 29 września na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Filmfest w Hamburgu. Łukasz Grzegorzek powalczy w konkursie o nagrodę dla najlepszego reżysera.

Zdjęcia na temat: jakub kowalski reżyser