• Informacje na temat:

  james dean zdjęcia

Artykuły na temat: james dean zdjęcia
 • Otwarto muzeum Jamesa Deana

  W mieście Gas, w stanie Indiana, otwarto niedawno muzeum poświęcone legendzie hollywoodzkiego kina - Jamesowi Deanowi ( "Buntownik bez powodu" , "Na wschód od Edenu", "Olbrzym" ). David Loehr, kurator muzeum, wierzy, iż The James Dean Memoral Gallery przyciągnie do miasta rzesze fanów aktora. Dean zginął w wieku 24 lat, kiedy jego kariera była w pełnym rozkwicie.

 • Marlon Brando jak James Dean

  Mało znany materiał z castingu do "Buntownika bez powodu" ujrzy w maju światło dzienne. Nie chodzi jednak o casting Jamesa Deana, tylko Marlona Brando, który w 1947 roku przeszedł próbne zdjęcia do roli "buntownika" Jima Starka. Teraz rarytasowy materiał trafi jako dodatek do najnowszego wydania DVD filmu "Tramwaj zwany pożądaniem".

 • Franco w hołdzie dla Jamesa Deana

  Aktor James Franco dał się poznać jako człowiek renesansu. Gra w filmach, napisał książkę, robi doktorat, angażuje się w działalność charytatywną, a teraz zamierza pokazać swoją sztukę na Biennale w Wenecji.

 • Nieznane filmy Jamesa Deana

  Amerykański twórca Michael Sheridan odnalazł materiał filmowy, na którym zarejestrowane są nieznane dotąd szerokiej publiczności, sceny z udziałem legendy Hollywood - Jamesa Deana. Sheridan przez pięć lat szukał tych nagrań w archiwach telewizyjnych w całych Stanach Zjednoczonych.

 • Gierszał: W stylu Jamesa Deana

  ...miasteczka. Jednak droga na skróty okaże się pełna pułapek... - Zyga ma naturę buntownika - tłumaczy reżyser Piotr Mularuk. - Do tej roli szukaliśmy aktora w typie Jamesa Deana, wrażliwego outsidera, który(...). (Polska). Trwają zdjęcia w Czechach, za parę dni ekipa wraca do Polski.

 • Richey James Edwards (Manic Street Preachers): Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…

  ...50 lat temu, 22 grudnia 1967 roku, na świat przyszedł Richey James Edwards, twórca tekstów zespołu Manic Street Preachers, który 1 lutego 1995 roku zniknął bez śladu. W 2008 roku uznano go za martwego, jednak w taki obrót zdarzeń wciąż nie wierzy jego rodzina.

 • Manic Street Preachers: Gdzie jest Richey James Edwards?

  ...1 lutego 2015 roku minie 20 lat, odkąd gitarzysta i autor tekstów Manic Street Preachers, Richey James Edwards, zaginął bez śladu. Mimo iż oficjalnie został on uznany za zmarłego, cała sprawa w dalszym ciągu budzi mnóstwo kontrowersji.

 • James Cameron pozwany za "Avatara"

  James Cameron - reżyser głośnego przeboju kinowego "Avatar", który zarobił na świecie już ponad 28 miliardów dolarów - został pod koniec czerwca oskarżony o "umyślne i celowe kopiowanie, rozpowszechnianie i wykorzystanie" zdjęć brytyjskiego artysty Rogera Deana.

 • W Muzeum Śmierci w Hollywood otwarto nową, szokującą ekspozycję zdjęć. Odwiedzający zobaczą zdjęcia z autopsji legendarnej gwiazdy ekranu, Marilyn Monroe.

 • Niebawem ruszą zdjęcia do "Złego"

  Twórca filmu "Wojna polsko-ruska" Xawery Żuławski zacznie w połowie marca zdjęcia do ekranizacji książki Leopolda Tyrmanda "Zły". Czołówce polskich aktorów towarzyszyć będzie 3 tys. statystów; inspiracją dla twórców ma być m.in. kino z lat 50. - powiedział reżyser.