• Informacje na temat:

  james mason

Artykuły na temat: james mason
 • Kapitan Nemo i protoplasta Jamesa Bonda

  ..., jak James Mason, Michael Caine, Ben Cross, Robert Ryan, José Ferrer i Omar Sharif. Zdjęcia do filmu "The League of Extraordinary Gentlemen" mają rozpocząć się latem w Europie. Na fotelu reżysera(...)), Shane West (Tomek Sawyer) i Jason Flemyng (doktor Henry Jekyll vel pan Edward Hyde). Niestety, nie potwierdziły się doniesienia, iż przodka Jamesa Bonda, agenta "Campion Bond", zagra Roger Moore. W "The...

 • "Dzień Bastylii": W paryskim metrze wybuchają bomby

  ..."Zawsze fascynował mnie Hitchcock i kino noir" - wyznaje James Watkins, reżyser filmu "Dzień Bastylii". Co dzieje się, kiedy przypadkowy człowiek pojawia się w złym miejscu o złej porze? Obraz trafi na ekrany polskich kin 3 czerwca.

 • Smiley? Prawdziwszy od Bonda!

  Nie jest tak słynny jak James Bond, ale jeśli szukamy w kinie prawdziwego portretu agenta brytyjskich służb specjalnych, George Smiley jest przykładem idealnym. W postać głównego bohatera słynnej powieści Johna le Carré w najnowszej ekranizacji wciela się Gary Oldman.

 • "Syd Barrett & Pink Floyd. Mroczny świat". Fragment biografii założyciela Pink Floyd

  Kiedy Syd Barrett założył Pink Floyd, był studentem akademii sztuk pięknych. Po sławę sięgnął jeszcze przed 20. urodzinami, gdy wraz z Rogerem Watersem, Nickiem Masonem i Rickiem Wrightem występował na scenie kultowego londyńskiego klubu UFO. Jego błyskotliwe teksty i tworzona pod wpływem narkotyków muzyka stały się stemplem rodzącego się ruchu psychodelicznego. Na stronach Interii możecie...

 • 2011: Zaskoczenia roku

  Porażka "X Factor" w USA, spór biskupów o Nergala, słynny zespół się rozpadł, inny słynny powrócił, a fani Metalliki bezlitośnie drwili z Jamesa Hetfielda. Działo się!

 • "November Man" : Agent numer jeden

  W filmie Rogera Donaldsona Pierce Brosnan gra najlepszego agenta CIA w historii. Nie jest już Jamesem Bondem, ale ma być kimś, na kim Bond się zawsze wzorował.

 • Modna Lindsay Lohan

  Lindsay Lohan ( "Zakręcony piątek" , "Mean Girls" ) prowadzi negocjacje w sprawie występu w głównej roli w filmie "Fashionistas", który powstaje dla studia Paramount Pictures. Nad scenariuszem opowieści pracują Stan Zimmerman i James Berg ( serial "Roseanne"). Skrypt powstaje w oparciu o powieść autorstwa Lynn Messina, książki znanej w Polsce pod tytułem "Moda i sukces".

 • Złamany kod Petera Bogdanovicha

  ...naukowców Jamesa Watsona i Francisa Cricka, którzy odkryli strukturę DNA. Film, obok zainteresowania badaniami Franklin, przedstawi także jej osobiste życie, aż do śmierci, która wykluczyła ją z grona osób ubiegających się nagrodę Nobla. Już po jej śmierci jeden z odkrywców struktury DNA James Mason, przyznał się do ogromnego wkładu Franklin w swoje badania.

 • "I'll Never Love Again": Teledysk do "A Star Is Born" zdradza zakończenie filmu

  ...oraz James Mason , a w 1976 na ekranie pojawili się Barbra Streisand oraz Kris Kristofferson . Do sprzedaży trafiła również ścieżka dźwiękowa do "Narodzin gwiazdy". Singlem promującym obraz był...

 • Złote Globy 2019: Muzyczne nominacje, Lady Gaga i "Bohemian Rhapsody"

  .... W produkcji George'a Cukora z 1954 wystąpili Judy Garland oraz James Mason, a w 1976 na ekranie pojawili się Barbra Streisand oraz Kris Kristofferson. W kategorii najlepsza piosenka nominacje zdobyli...