• Informacje na temat:

  jan anderson

Artykuły na temat: jan anderson
 • Nie żyje Michael Anderson, reżyser filmu "W 80 dni dookoła świata"

  W wieku 98 lat zmarł w Kanadzie brytyjski reżyser Michael Anderson, którego największym sukcesem był film "W 80 dni dookoła świata". Zrealizował również film "Przed sklepem jubilera" w oparciu o sztukę, którą napisał Karol Wojtyła.

 • Jan Paweł II inspiracją filmowców

  ...narratora, oraz John Kent Harrison, który zrealizował film "Jan Paweł II" z Jonem Voightem w roli głównej. Włoch Giacomo Battiato wyreżyserował w 2005 r. biograficzny obraz "Karol. Człowiek, który(...) postawił sobie za cel stworzenie "filmu antywojennego, protestu przeciwko wyzyskowi Trzeciego Świata". "Jan Paweł II zawsze stawał w obronie najuboższych i cierpiących. Zostawił nam dwa ważne przesłania...

 • Jan Niezbendny znów atakuje (teledysk "Spotkajmy się przy groszku")

  ..."Kolejna czarująca opowieść o jeszcze bardziej czarującym i przystojnym Janie, tym razem w utworze o miłości" - tak reklamowany jest teledysk do utworu "Spotkajmy się przy groszku" Jana Niezbendnego, przez niektórych porównywanego do Braci Figo Fagot.

 • Jan Peszek: Łatwo jest manipulować historią

  ..."Hiszpanka" Łukasza Barczyka - długo wyczekiwana polska superprodukcja - wchodzi do kin 23 stycznia 2015. Historia o telepatach i Powstaniu Wielkopolskim przedstawia wizję patriotyzmu, która "demitologizuje powszechne społeczne przyzwyczajenia i poglądy" - mówi grający w filmie Jan Peszek. Aktor opowiada o tym, co działo się na planie i z czym kojarzą mu się truskawki z bitą śmietaną.

 • Na haju przez Indie

  Wes Anderson ( "Podwodne życie ze Stevem Zissou" ) powraca. I to w wielkim stylu! Tym razem zabiera nas w podróż do Indii. "Pociąg do Darjeeling" to jednak dziwaczne kino drogi. Czy jednak aby na pewno donikąd?

 • Ben Affleck z brodą, Bruce Willis w okularach

  Spośród 9 (!) kinowych premier tygodnia najwięcej emocji powinny wzbudzić amerykańskie produkcje: polityczny thriller "Argo" w reżyserii Bena Afflecka (z brodą!), "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom" Wesa Andersona (z Bruce'em Willisem) i czarna komedia "7 psychopatów" z udziałem Colina Farrella.

 • Papież inspiracją dla filmowców

  Kolberger, muzykę skomponował Wojciech Kilar. We Włoszech w marcu odbyła się telewizyjna premiera dokumentalnego filmu o Janie Pawle II. Reżyser Roberto Burchielli oraz pomagający mu dziennikarze(...) amerykańskiego filmu dokumentalnego o papieżu pt. "Jan Paweł II - Papież Tysiąclecia". Film zawiera m.in. sugestię, że Jan Paweł II podczas II wojny światowej nie pomagał Żydom, choć nie przedstawiono żadnych...

 • Upał w kinie

  ..."Susza wywarła wielkie spustoszenie. Maliny się kończą" - skarżyła się Mamoniowa, bohaterka "Rejsu" Marka Piwowskiego grana przez Wandę Stanisławską-Lothe. Oczy przed słońcem zasłaniał jej rozmówca, Jan Himilsbach, w roli Sidorowskiego. Upał jest stanem wyjątkowym. Prześwietla i radykalizuje, doprowadza do wrzenia krwi, sytuacji absurdalnych, czasem szaleństwa. Tworzy głębokie cienie...

 • Moje serce należało do "Katynia"

  ..."Moje serce należało do Katynia " - podkreślił w poniedziałek Jan A.P. Kaczmarek. Przyznał jednocześnie: "Trzeba z całą pokorą przyjąć werdykt. Jeśli akceptujemy możliwość zwycięstwa, musimy akceptować możliwość przegranej".

 • Premiery w sobotę

  Zaplanowana na czwartkowy wieczór, 7 kwietnia, uroczysta premiera filmu "Genesis" , została odwołana ze względu na żałobę po Janie Pawle II. W piątek, 8 kwietnia, w dniu pogrzebu Papieża, kina będą nieczynne, a filmy, które tego dnia miały wejść na ekrany polskich kin, będzie można oglądać od soboty, 9 kwietnia.