• Informacje na temat:

  jan biały

Artykuły na temat: jan biały
 • ​Jan Nowicki o Jerzym Gruzie: Dysponował nadmiarem talentu

  ...- To człowiek, który dysponował nadmiarem talentu. Jego śmierć urwała kawałek serca przyjaciołom, polskiej telewizji, ale też Warszawie - powiedział PAP w niedzielę, 16 lutego, aktor Jan Nowicki wspominając zmarłego reżysera i scenarzystę Jerzego Gruzę.

 • Odsłonięto mural Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza

  Czarno-biały mural upamiętniający znany m.in. z kultowego "Rejsu" aktorski duet Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza odsłonięto w czwartek na granicy Woli i Śródmieścia. Tworzą go kadry z filmów, w których wystąpili aktorzy oraz noty biograficzne o artystach.

 • Jan Paweł II inspiracją filmowców

  ...narratora, oraz John Kent Harrison, który zrealizował film "Jan Paweł II" z Jonem Voightem w roli głównej. Włoch Giacomo Battiato wyreżyserował w 2005 r. biograficzny obraz "Karol. Człowiek, który(...) postawił sobie za cel stworzenie "filmu antywojennego, protestu przeciwko wyzyskowi Trzeciego Świata". "Jan Paweł II zawsze stawał w obronie najuboższych i cierpiących. Zostawił nam dwa ważne przesłania...

 • Benedykt XVI obejrzy film o Janie Pawle II

  O polskim papieżu powstało ok. 150 filmów, ale Jan Paweł II i Benedykt XVI obejrzeli zaledwie kilka z nich. W najbliższą sobotę, 9 kwietnia, odbędzie się specjalny pokaz dokumentu "Jan Paweł II. Szukałem Was..." w Pałacu Apostolskim.

 • Jan "Kyks" Skrzek nie żyje. Miał 61 lat

  W czwartek rano (29 stycznia) w szpitalu w Katowicach-Ligocie zmarł Jan "Kyks" Skrzek, muzyk Śląskiej Grupy Bluesowej.

 • Pogrzeb Anny Szałapak. Kraków pożegnał "Białego Anioła"

  Bliscy, artyści i fani przyszli w piątek na cmentarz Rakowicki w Krakowie, aby pożegnać Annę Szałapak, słynną pieśniarkę Piwnicy pod Baranami. Matka zmarłej, 92-letnia Janina, podkreśliła, że jej córka wszystko zawdzięczała własnej pracowitości.

 • Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego. Odwołane koncerty, minuta ciszy

  Żałoba narodowa rozpoczęła się o północy w nocy z czwartku na piątek i potrwa do godz. 19 w sobotę (16 lutego). Jan Olszewski zmarł w ub. czwartek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 r. został odznaczony Orderem Orła Białego. W związku z żałobą odwołano m.in. koncerty...

 • "Białe walce" Jana Nowickiego

  Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów, Jan Nowicki, obchodził we wtorek, 5 listopada, 74. urodziny. Jakie ma życzenia w tym wyjątkowym dniu?

 • Sinead O'Connor (Shuhada Davitt) szokuje: Nie chcę zadawać się z białymi ludźmi

  Zachowanie Sinead O'Connor nie przestaje wzbudzać kontrowersji. Po przejściu na islam wokalistka przyznała, że do końca życia nie chce mieć do czynienia z białymi ludźmi.

 • "Jak rozpętałem II wojnę światową": Dlaczego Dolas był czarno-biały?

  Marian Kociniak. - Było pięknie. Tylko Rosjanie nie umieli się zorganizować... Opiekował się nami Mosfilm. To była żółwia robota. No to zaprosiłem Grażynkę [żonę - przyp. red.] i w ten sposób(...) film dostanie barwną taśmę. Głupocie i krótkowzroczności ówczesnych decydentów zawdzięczamy, że powstał film czarno-biały. "Błagałem kierownictwo kinematografii, żeby przyznało mi kolorową taśmę...

Dyskusje na temat: jan biały