• Informacje na temat:

  jan englert 2012

Artykuły na temat: jan englert 2012
 • Jan Englert: 55-lecie twórczości scenicznej

  ...minister kultury. Jan Englert w 1964 r. ukończył Wydział Aktorski warszawskiej PWST i zadebiutował na scenie stołecznego Teatru Polskiego w spektaklu "Pies ogrodnika" Lope de Vegi w reżyserii Romana(...) pan ogromny wkład w rozwój kultury polskiej" - napisał wicepremier, minister kultury Piotr Gliński w liście gratulacyjnym do Jana Englerta. Minister kultury ocenił, że Englert występując...

 • Kaczmarek o "Tajemnicy Westerplatte"

  Pasja, inteligencja i upór twórców - tak na pytanie, co przekonało go do zaangażowania się w prace nad "Tajemnicą Westerplatte" odpowiedział autor muzyki Jan A.P. Kaczmarek. Film w reżyserii Pawła Chochlewa można oglądać w kinach od 15 lutego.

 • "Tajemnica Westerplatte" wreszcie w kinach

  Historyczna "Tajemnica Westerplatte", z Michałem Żebrowskim w jednej z głównych ról, trafi do kin 15 lutego - poinformował dystrybutor obrazu, firma ITI Cinema. Autorem muzyki do poświęconego obronie Westerplatte filmu w reżyserii Pawła Chochlewa będzie Jan A.P. Kaczmarek.

 • "Tajemnica Westerplatte": Krytycy podzieleni

  Zbrojewicz, Przemysław Cypryański, Jan Englert i Borys Szyc. Paweł Chochlew wyreżyserował ten film na podstawie własnego scenariusza. - Od samego początku, od momentu, gdy zacząłem pisać scenariusz(...) w listopadzie 2011 r.; wtedy zdjęcia realizowano w Warszawie, na terenie wytwórni filmowej przy ul. Chełmskiej. Kolejny etap zdjęć odbył się w kwietniu 2012 r., filmowcy pracowali m.in. na poligonie...

 • Dominika Kluźniak: Asertywności uczyłam się strasznie długo

  Dominika Kluźniak ma niezaprzeczalny talent komediowy, co udowodniła na srebrnym ekranie. Potrafi też wzruszać. Telewidzowie lubią serdeczną, gotową pomagać innym Ewę z "M jak miłość". Aktorka dołączyła do obsady serialu w 2012 roku i od razu przypadła do gustu telewidzom.

 • "Kanał": W ciemności

  W piątek, 20 kwietnia 2012, mija 55 lat od premiery "Kanału" Andrzeja Wajdy. To pierwszy polski film, który został dostrzeżony na świecie (Srebrna Palma w Cannes).

 • Piotr Adamczyk: Dobry, zły i święty

  ...w listopadzie tego roku. W 2012 roku aktor wcielił się w Hermanna Brunnera w filmie Patryka Vegi "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". "Emil Karewicz stwierdził, że przekazuje rolę w dobre ręce(...) człowiek jest taki... po prostu normalny. Ma swoje wady i zalety, jest trochę śmieszny, trochę wzruszający - przyznał Adamczyk w 2012 roku tuż po wygraniu Telekamery za kreację w "Przepisie na życie...

 • Piotr Adamczyk: Dobry, zły i śmieszny

  ...człowiek jest taki... pro prostu normalny. Ma swoje wady i zalety, jest trochę śmieszy, trochę wzruszający - przyznał Adamczyk w 2012 roku tuż po wygraniu Telekamery za kreację w "Przepisie na życie(...). w spektaklach: "Mieszczanin szlachcicem" Moliera w reżyserii Macieja Englerta (1999) i "Bambini di Praga" Bohumila Hrabala w reż. Agnieszki Glińskiej (2001); w Narodowym - m.in. w "Księżniczce na opak...

 • Co w Teatrze Telewizji?

  W bieżącym półroczu w repertuarze Teatru Telewizji pojawią się comiesięczne premiery, w tym spektakle z cyklu "Teatr TV na żywo". Comiesięczna premiera spektaklu telewizyjnego w 2012 roku jest zaplanowana na każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

 • Feliksy dla Kuleszy i Krzywkowskiej

  Jerzy Jarocki został pośmiertnie nagrodzony Feliksem Warszawskim w kategorii najlepsza reżyseria. Wśród uhonorowanych teatralnymi nagrodami stolicy za sezon 2011/2012 znaleźli się także aktorzy Monika Krzywkowska, Agata Kulesza, Mariusz Bonaszewski i Włodzimierz Press.