• Informacje na temat:

  jan gajos

Artykuły na temat: jan gajos
 • Janusz Gajos kończy 80 lat

  Niezwykle popularny Janek Kos z "Czterech pancernych" i gburowaty woźny Turecki z "Kabareciku" Olgi Lipińskiej - Janusz Gajos, w opinii wielu, uchodzi za jednego z najwszechstronniejszych polskich aktorów. 23 września artysta kończy 80 lat.

 • "Garderobiany": Jan Englert i Janusz Gajos o starzeniu się

  O starzeniu się, kryzysie twórczym, ulotności teatru opowiada sztuka "Garderobiany" Ronalda Harwooda w reżyserii Adama Sajnuka z Janem Englertem i Januszem Gajosem w rolach głównych. Premiera odbędzie się 10 grudnia w warszawskim Teatrze Narodowym.

 • Wzruszony Janusz Gajos

  W piątek, 23 września, Janusz Gajos skończy 72 lata. Z tej okazji Radiowa Trójka zorganizowała aktorowi benefis, w którym uczestniczyli przyjaciele i znajomi Jubilata - Anna Seniuk, Ewa Wiśniewska, Magda Umer, Wojciech Marczewski, Andrzej Strzelecki, Andrzej Wajda, Grzegorz Małecki, Zbigniew Zamachowski.

 • Janusz Gajos z nagrodą 100-lecia ZAiKS-u

  W gali 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, która odbyła się w poniedziałek, 19 marca, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, wzięli udział twórcy polskiej muzyki poważnej, rozrywkowej i jazzowej. Zaprezentowano fragmenty blisko 70 dzieł ponad stu polskich artystów. Wręczono też nagrody ZAiKS-u. Otrzymali je m.in. Janusz Gajos i Krzyztof Zanussi.

 • Jubileusz Janusza Gajosa

  Premierę spektaklu brytyjskiego dramatopisarza Nicka Deara "Władza" zaplanowano na sobotę, 23 kwietnia, w warszawskim Teatrze Narodowym. W jedną z głównych postaci wcieli się Janusz Gajos, który rolą dworskiego urzędnika Fouqueta uczci jubileusz 40-lecia pracy scenicznej.

 • W poniedziałek wieczorem, 18 marca, podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Narodowym Janusz Gajos odebrał statuetkę Wiktora w kategorii "Aktor Roku". Laureatami Super Wiktorów, nagród przyznawanych za całokształt twórczości, zostali m.in. Daniel Olbrychski i Jerzy Stuhr. Wikor jest nagrodą telewizyjną przyznawaną od 1985 roku.

 • Seniuk i Gajos u Englerta

  Jan Englert reżyseruje w Teatrze Narodowym w Warszawie "Udrękę życia" Hanocha Levina. W tej tragikomedii małżeńskiej grają Anna Seniuk i Janusz Gajos, gościnnie pojawia się też Włodzimierz Press.

 • Kryształowy Dzik dla Janusza Gajosa

  Kilkadziesiąt projekcji filmowych, spotkania z reżyserami i aktorami to największe atrakcje 5. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy (Dolnośląskie). Gościem specjalnym imprezy będzie aktor Janusz Gajos. Festiwal rozpocznie się 2 czerwca i potrwa cztery dni.

 • Gajos zagwiżdże na premierze "Piłkarskiego pokera"

  ...25 lat temu był dosyć ponurym primaaprilisowym żartem, pokazującym - na przykładzie futbolowego światka - polską rzeczywistość schyłkowego PRL-u. I choć system się zmienił, zdaniem wielu kibiców film Janusza Zaorskiego, choć fabularny, stanowi w istocie najlepszy dokument o polskiej piłce nożnej.

 • Pol'and'Rock 2020 w wersji online: Janusz Gajos i Andrzej Mleczko gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych

  Aktor Janusz Gajos oraz rysownik i satyryk Andrzej Mleczko to kolejni goście Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 26. Pol'and'Rock Festival, który w całości odbędzie online.

Zdjęcia na temat: jan gajos
Dyskusje na temat: jan gajos