• Informacje na temat:

  jan holoubek

Artykuły na temat: jan holoubek
 • Jan Holoubek: Reżyser najbardziej poruszającego filmu tej jesieni

  ...​"Nie do wiary, że ta historia w ogóle się wydarzyła" - mówi Jan Holoubek, reżyser najbardziej poruszającego filmu tej jesieni. "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"- w kinach od 18 września.

 • Gustaw Holoubek ma swój skwer w Krakowie

  Jeden z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych oraz reżyser Gustaw Holoubek ma swój skwer na Zwierzyńcu w Krakowie. Uroczyste otwarcie zieleńca, ulokowanego przy zbiegu ulic Fałata i Kraszewskiego, odbyło się w piątek.

 • Gustaw Holoubek: Ktoś więcej niż aktor

  Był jedną z najbardziej znaczących osób w historii polskiego teatru i kina. Gdyby żył, w sobotę, 21 kwietnia, Gustaw Holoubek świętowałby 95. urodziny.

 • Gustaw Holoubek: Genialny aktor, skromny człowiek

  We wtorek, 6 marca, mija 10 lat od śmierci legendy polskiego kina i teatru oraz cenionego pedagoga. Prywatnie Gustaw Holoubek imponował dystansem do siebie, wielkim poczuciem humoru i pogodą ducha.

 • Gustaw Holoubek i "Dziady": Kurtynę podnoszono 11 razy

  Stres związany z premierą "Dziadów" w 1967 roku przypłacił zdrowiem. Kiedy zasłabł na scenie, żartowano, że Gustaw Holoubek zachorował "na zapalenie Związku Radzieckiego".

 • Pogrzeb Gustawa Holoubka

  Wybitny aktor, reżyser, pedagog, dyrektor Teatru Ateneum Gustaw Holoubek został pochowany w środę na warszawskich Starych Powązkach. Prezydent Lech Kaczyński uhonorował pośmiertnie artystę najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego.

 • Gustaw Holoubek nie żyje

  W Warszawie zmarł w nocy ze środy na czwartek wybitny aktor Gustaw Holoubek - wielka postać polskiego teatru i kina. Miał 85 lat. Widzom znany był przede wszystkim jako Gustaw-Konrad z "Dziadów" Kazimierza Dejmka oraz odtwórca ról w filmach "Pętla", "Sanatorium pod Klepsydrą", "Lawa", "Prawo i pięść".

 • Rok temu odszedł Gustaw Holoubek

  ...także, a może przede wszystkim wielką pochwałę i umiłowanie życia, życia, w którym śmierć jest nieważna. Jan Holoubek, Warszawa, styczeń 2009 "

 • Jan Kociniak: Głos Gucia

  Gdyby żył, w środę, 8 listopada, Jan Kociniak obchodziłby 80. urodziny. Był stryjecznym bratem bardziej znanego Mariana Kociniaka. Zmarł w 2007 roku po długiej chorobie w wieku 69 lat.

 • Benefis Gustawa Holoubka

  Cinemagic.pl będzie mogła odwiedzać czynne przez cały festiwal specjalne studio, do którego zapraszani będą twórcy filmowi, w tym aktorzy: Jan Nowicki, Daniel Olbrychski, Stanisław Tym, Renata Dancewicz...

Zdjęcia na temat: jan holoubek
Wideo na temat: jan holoubek
Dyskusje na temat: jan holoubek
 • Re: "Świat według Kiepskich": Zamiast na miłość, czeka na kumpla

  nie znam i nie slyszalem o tej Pani znam natomiast jak mawiaja w swiecie filmu prawdziwe gwiazdy jak chocby Gustaw Holoubek czy Irena Kwiatkowska

 • Re: "Barbara i Jan": Pierwszy polski serial kończy 55 lat!

  wg mnie prawdziwi aktorzy to m.in.: J.Kobuszewski,Holoubek, W. Gołas, Michnikowski, J.Kamas, R. Wilhelmi.Czytam poniżej że dawni aktorzy grali w "gniotach" komunizmu. Być może ze do takich należałoby zaliczyć np. W.Pokorę a zwłaszcza Kopiczyńskiego.Głównie chodzi mi o aktorów komediowych.Ale z talentem.Dzisiaj już takich nie uświadczysz , mimo iż ludzi śmiejących się do rozpuku jest zdecydowanie

 • Re: "Aż po sufit!": Kolejna klapa z Pazurą w roli głównej?

  Ryszarda Hanin, Jan Frycz, kiedyś Dmochowski, Bińczycki, Globisz (oby doszedł do zdrowia), Pani Dymna, kiedyś Łomnicki, Hańcza, Pietruski, Pietraszak, Englert, Holoubek, Janda, Seweryn, Mikulski, Pieczka, Niemczyk ... macie wybór pomiędzy tymi wspaniałymi postaciami a tym badziewiem, które w tej chwili kręci się w polskich filmach i serialach.

 • Re: Rodzinna tradycja: aktorstwo

  Damięccy: Grzegorz, Mateusz, Matylda (obaj tatusiowie aktorzy), Laura Łącz (tato marian),Grzegorz Daukszewicz (syn Krzysztofa, ponoć kuzyn Zapasiewicza), Jan Holoubek(syn Gustawa i Magdy Zawadzkiej(...) Niemen, córka Czesława, nieudana próba artystyczna, Natalia Kukulska, córka Jarosława i Anny Jantar, Patrycja Markowska, córka Grzegorza, młody Sobociński, syn znanego operatora filmowego i aktorki