• Informacje na temat:

  jan holoubek z zona

Artykuły na temat: jan holoubek z zona
 • Gustaw Holoubek: Ktoś więcej niż aktor

  Był jedną z najbardziej znaczących osób w historii polskiego teatru i kina. Gdyby żył, w sobotę, 21 kwietnia, Gustaw Holoubek świętowałby 95. urodziny.

 • Gustaw Holoubek: Genialny aktor, skromny człowiek

  We wtorek, 6 marca, mija 10 lat od śmierci legendy polskiego kina i teatru oraz cenionego pedagoga. Prywatnie Gustaw Holoubek imponował dystansem do siebie, wielkim poczuciem humoru i pogodą ducha.

 • Gustaw Holoubek i "Dziady": Kurtynę podnoszono 11 razy

  Stres związany z premierą "Dziadów" w 1967 roku przypłacił zdrowiem. Kiedy zasłabł na scenie, żartowano, że Gustaw Holoubek zachorował "na zapalenie Związku Radzieckiego".

 • Pogrzeb Gustawa Holoubka

  Wybitny aktor, reżyser, pedagog, dyrektor Teatru Ateneum Gustaw Holoubek został pochowany w środę na warszawskich Starych Powązkach. Prezydent Lech Kaczyński uhonorował pośmiertnie artystę najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego.

 • Gustaw Holoubek nie żyje

  W Warszawie zmarł w nocy ze środy na czwartek wybitny aktor Gustaw Holoubek - wielka postać polskiego teatru i kina. Miał 85 lat. Widzom znany był przede wszystkim jako Gustaw-Konrad z "Dziadów" Kazimierza Dejmka oraz odtwórca ról w filmach "Pętla", "Sanatorium pod Klepsydrą", "Lawa", "Prawo i pięść".

 • Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek: Życie słodkie jak cukier i tłuste jak orzech

  Ona była speszona starszym i znanym kolegą. On początkowo ją lekceważył i nie zwracał na nią uwagi.

 • Zbigniew Zapasiewicz: Przed alkoholizmem uratowała go żona

  Słynął z ciętego języka. Gdy w latach 80. Jan Englert zaproponował, by w ramach protestu przeciw władzy zacząć źle grać, Zapasiewicz odparł: "Tobie to będzie łatwo. Ale co ja zrobię?". A odbierając kolejną nagrodę za wybitne osiągnięcia teatralne, rzucił pod adresem tych, którzy mu ją przyznali: "Mógłbym mieć u was abonament". Gdy się urodził w 1934 r., dostał imię Jan. Zbigniewem stał się...

 • Jan Nowicki w "Magdzie M."

  W nowej, czwartej serii "Magdy M." pojawi się nowa postać. Tomasz Korzeckiego, ojca serialowego Piotra (Paweł Małaszyński) zagra Jan Nowicki.

 • "Rojst": Opowieść o morderstwie i dziennikarskim śledztwie

  ..."Rosjt" - serial o podwójnym morderstwie i dziennikarskim śledztwie, z udziałem m.in. Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika, zadebiutuje 19 sierpnia na platformie Showmax. - Lata 80. wydały mi się najlepszym tłem do osadzenia tej historii- powiedział we wtorek reżyser Jan Holoubek.

 • Na planie "Rojst": Podróż do przeszłości

  Na opustoszałym osiedlu na warszawskim Wilanowie zapada cisza. Reżyser Jan Holoubek do megafonu krzyczy słowo "Akcja", a ekipa filmowa, zarówno ta zgromadzona w ciasnym wnętrzu peerelowskiego mieszkania, jak i na placu przed blokiem, nagle milknie i poważnieje. W środku kręcona jest właśnie intymna scena pomiędzy Dawidem Ogrodnikiem ("Ostatnia Rodzina") i Magdaleną Walach ("Ziarno prawdy"). To...