• Informacje na temat:

  jan i jerzy englert

Artykuły na temat: jan i jerzy englert
 • Jan Englert: Tęsknię za graniem

  Rozmawiamy w pana dyrektorskim gabinecie w Teatrze Narodowym. W tym roku mija 15 lat, od kiedy zajmuje pan to stanowisko. Pamięta pan moment, gdy po raz pierwszy wszedł do tego gabinetu jako jego gospodarz? Jan Englert : - Pół roku przygotowywałem się do tego. W tym gabinecie urzędował Jerzy Grzegorzewski, a ja po sąsiedzku, w saloniku obok, pracowałem nad następnym sezonem przy pełnej...

 • Jan Englert: W nowym sezonie w Teatrze Narodowym - sporo ryzyka

  ...- Jako szef Narodowego jestem dość dobrze zabezpieczony, bo już bardzo wcześnie nauczyłem się jednej rzeczy: by porażkę ciągnąć w górę, a sukces spychać na dół - mówi Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatr Narodowego, zapowiadając nowy sezon artystyczny 2018/2019.

 • "Miłość na Krymie" Jana Englerta

  ...16 grudnia Telewizja Polska w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym rozpoczęła realizację spektaklu "Miłość na Krymie" Sławomira Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego. Telewizyjne przedstawienie Teatru Narodowego w Warszawie przeniesie na ekran Jan Englert.

 • Englert kontra Trela

  ...18 kwietnia na ekranach polskich kin rozegra się wielkie starcie wybitnych aktorów. W filmie Jarosława Żamojdy "Skorumpowani" przeciwko siebie staną Jan Englert i Jerzy Trela.

 • Jan Englert: 55-lecie twórczości scenicznej

  ...minister kultury. Jan Englert w 1964 r. ukończył Wydział Aktorski warszawskiej PWST i zadebiutował na scenie stołecznego Teatru Polskiego w spektaklu "Pies ogrodnika" Lope de Vegi w reżyserii Romana(...) pan ogromny wkład w rozwój kultury polskiej" - napisał wicepremier, minister kultury Piotr Gliński w liście gratulacyjnym do Jana Englerta. Minister kultury ocenił, że Englert występując...

 • Jerzy Trela laureatem nagrody GUSTAW

  Aktor teatralny i filmowy, pedagog Jerzy Trela został tegorocznym laureatem nagrody GUSTAW, najwyższej nagrody ZASP przyznawanej za szczególne zasługi dla środowiska teatralnego. "Jerzy Trela postaci nie gra, on je stwarza, on nimi jest" - napisano w rekomendacji do nagrody.

 • Nie żyje Jerzy Łapiński

  Zmarł Jerzy Łapiński, znany aktor filmowy i teatralny. Miał 79 lat. O śmierci artysty poinformowała jego córka Agnieszka.

 • Jerzy Trela: Człowiek teatru

  ..."Być człowiekiem teatru - to było moje marzenie od pierwszych kroków, jakie postawiłem na scenie" - powiedział Jerzy Trela, laureat tegorocznej nagrody teatralnej im. Zygmunta Huebnera. Nagrodę wręczono w poniedziałek, 21 marca, w stołecznym Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Huebnera.

 • Prezydent Duda złożył życzenia Janowi Englertowi z okazji 75. urodzin

  ..."Pański dorobek teatralny i filmowy, udział w spektaklach Teatru Telewizji, a także w niezliczonych słuchowiskach radiowych budzi podziw" - podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście do Jana Englerta z okazji 75. urodzin artysty.

 • Englert zwolni Szapołowską

  Dyrektor Teatru Narodowego Jan Englert zapowiada, że rozwiąże umowę z Grażyną Szapołowska. Aktorka nie pojawiła się w teatrze, gdzie miała zagrać w spektaklu. Wybrała udział w jury programu TV. "To jest jawne przekroczenie regulaminu" - powiedział Englert.

Zdjęcia na temat: jan i jerzy englert
Dyskusje na temat: jan i jerzy englert