• Informacje na temat:

  jan jankowski teatr

Artykuły na temat: jan jankowski teatr
 • Jadwiga Jankowska-Cieślak: Sztuka uprawiania samotności

  ...dziecko. Nie żałowała zbytnio, gdy teatr rozwiązano. W stolicy czekała już oferta od Janusza Morgensterna, kompletującego obsadę do "Trzeba zabić tę miłość". Obserwował aktorkę jeszcze na studiach(...)"Przepraszam bardzo, czy pani jest tą aktorką Jadwigą Jankowską-Cieślak?". "Niestety, to nie ja" - rozkłada ręce, bo autografów na ulicy nie daje. Gdzie indziej też nie. Na bankiety nie chodzi...

 • "Kto nas odwiedzi": Jankowską-Cieślak i Peszek w Och-Teatrze

  ..."Kto nas odwiedzi" to kryminalna farsa w gwiazdorskiej obsadzie. Na deskach warszawskiego Och-Teatru wystąpią Jan Peszek i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Oboje twierdzą, że udział w spektaklu jest sporym wyzwaniem, ale dostarcza im dużo dobrej zabawy. Zdaniem reżysera Cezarego Tomaszewskiego Peszek i Jankowska-Cieślak doskonale odnaleźli się w nowym dla nich repertuarze farsowym.

 • Jadwiga Jankowska-Cieślak: "Bywałam trudna i uparta"

  Jedna z najbardziej charakterystycznych polskich aktorek. Znana z niebanalnych ról i wysokich wymagań, zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych. Jej kariera nie potoczyła się tak, jak sobie wymarzyła. Nie ulega jednak wątpliwości, że Jadwiga Jankowska-Cieślak to artystka, która zapisała się w historii polskiego kina. W poniedziałek, 15 lutego, ta wybitna aktorka obchodzi 65. urodziny.

 • Warszawski Teatr Komedia zaoferował swoim widzom przezabawną komedię romantyczną "Pół żartem pół sercem" z udziałem Agnieszki Warchulskiej.

 • "Reguły gry" - polski serial

  Julia Kamińska, Maciej Zakościelny, Katarzyna Kwiatkowska, Jan Jankowski i Paweł Wilczak to główni bohaterowie serialu "Reguły gry". To pierwsza od wielu lat polska produkcja realizowana dla stacji TVN7.

 • Irena Kwiatkowska: Mija 5 lat od śmierci aktorki

  W czwartek, 3 marca, mija 5 lat od śmierci Ireny Kwiatkowskiej - Kobiety Pracującej z serialu "Czterdziestolatek" i Pani Jankowskiej z "Wojny domowej". Legenda polskiej sceny odeszła w wieku 98 lat.

 • Irena Kwiatkowska nie żyje

  W czwartek, 3 marca, nad ranem w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, zmarła wybitna polska aktorka, Irena Kwiatkowska. Miała 98 lat. Jej niezapomniane kreacje to m.in. Kobieta Pracująca z serialu "Czterdziestolatek" i Pani Jankowska z "Wojny Domowej".

 • Karolak: Paszczur i kwękała

  ..."Paszczur i kwękała" ze szparą między zębami. Miał za sobą kilkanaście ról, gdy zagrał próbującego w końcu dorosnąć 40-latka w serial u "39 i pół". Rola Darka Jankowskiego sprawiła, że Tomasz Karolak stał się gwiazdą pierwszej wielkości.

 • "BrzydUla" w samej bieliźnie

  Julia Kamińska, która popularność zyskała jako Ula Cieplak w "BrzydUli", idzie za ciosem. Właśnie przyjęła rolę w sztuce pt. "Podwójna rezerwacja" w reżyserii Tomasza Dutkiewicza wystawianej na deskach Teatru Komedia w Warszawie.

 • Kacper Kuszewski z fryzurą "na samuraja"

  Boki i tył na krótko, a na górze dłuższe włosy związane w koczek - z taką fryzurą Kacper Kuszewski pojawił się na próbie medialnej nowego spektaklu Teatru Kamienica. Okazuje się jednak, że metamorfoza aktora jest pozorna. Jego koczek został doczepiony.

Zdjęcia na temat: jan jankowski teatr