• Informacje na temat:

  jan jerzy

Artykuły na temat: jan jerzy
 • ​Jan Nowicki o Jerzym Gruzie: Dysponował nadmiarem talentu

  ...- To człowiek, który dysponował nadmiarem talentu. Jego śmierć urwała kawałek serca przyjaciołom, polskiej telewizji, ale też Warszawie - powiedział PAP w niedzielę, 16 lutego, aktor Jan Nowicki wspominając zmarłego reżysera i scenarzystę Jerzego Gruzę.

 • Jan Komasa: Serial na podstawie "Hejtera"

  Jan Komasa i Jerzy Kapuściński, czyli reżyser i producent filmu "Sala samobójców. Hejter", a także gwiazda obrazu - Vanessa Aleksander, byli we wtorek, 12 maja, gośćmi relacji na żywo, prowadzonej na profilu facebookowym TVN Discovery Talents. Zapowiedzieli, że ich ostatnia produkcja powróci do kin po kwarantannie. Zdradzili też, że mają pomysł zrealizowania serialu na podstawie "Hejtera".

 • 10 lat temu zmarł Jerzy Stefan Stawiński

  ...12 czerwca 2010 r. zmarł pisarz Jerzy Stefan Stawiński, scenarzysta Polskiej Szkoły Filmowej ("Kanał", "Eroica", "Zezowate szczęście"); twórca, który uważał film za "gorsze dziecko literatury, o gorszych manierach i z tupetem", a siebie samego za "antyromantyka".

 • Jerzy Stachowicz i Jan Olszewski - prawnicy, którzy obronili Romana Polańskiego

  Niedawno Sąd Najwyższy ostatecznie oddalił wniosek o kasację złożony przez Zbigniewa Ziobrę. Oznacza to, że decyzja o niedopuszczalności ekstradycji jest ostateczna. W "Dzień Dobry TVN" adwokaci znanego reżysera Jerzy Stachowicz i Jan Olszewski opowiedzieli o szczegółach sprawy. Dlaczego prokuratura amerykańska nie chce zapomnieć o Polańskim, mimo że reżyser kilka lat temu zawarł ugodę...

 • Jan Kidawa-Błoński: Zazdrościłem Gruzie pewnej lekkości

  Zazdrościłem mu pewnej lekkości, bo nie każdy potrafi wykrzesać z siebie, czasem z poważnych spraw, jakąś odrobinę humoru - powiedział w niedzielę, 16 lutego, Jan Kidawa-Błoński, wspominając zmarłego reżysera i scenarzystę Jerzego Gruzę.

 • Jerzy Trela laureatem nagrody GUSTAW

  Aktor teatralny i filmowy, pedagog Jerzy Trela został tegorocznym laureatem nagrody GUSTAW, najwyższej nagrody ZASP przyznawanej za szczególne zasługi dla środowiska teatralnego. "Jerzy Trela postaci nie gra, on je stwarza, on nimi jest" - napisano w rekomendacji do nagrody.

 • W Łodzi odsłonięto gwiazdy Katarzyny Figury i Jerzego Stuhra

  ..., które stworzyliśmy m.in. razem z Jerzym - powiedziała Katarzyna Figura. Dodała, że "Łódź na zawsze pozostanie filmowa - to cudowny przymiotnik, piękna cecha".  Z kolei Jerzy Stuhr po odsłonięciu(...) i Jerzy Stuhr to nasi rodzice chrzestni budynku, który został właśnie oddany przy ul. Wólczańskiej 17 - zaznaczyła wiceprezydent. Katarzyna Figura jest jedną z najpopularniejszych aktorek polskiego...

 • Nie żyje Jerzy Łapiński

  Zmarł Jerzy Łapiński, znany aktor filmowy i teatralny. Miał 79 lat. O śmierci artysty poinformowała jego córka Agnieszka.

 • Jerzy Gruza kończy 85 lat

  ...​Jerzy Gruza, autor kultowych seriali "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek", obchodzi we wtorek, 4 kwietnia, 85. urodziny.

 • Jerzy Gruza: Mam szereg dokonań

  ...​Reżyser i scenarzysta teatralny oraz telewizyjny Jerzy Gruza otrzyma podczas gali zamknięcia 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Platynowe Lwy. "Bez marzeń człowiek byłby uboższy" - wyznaje twórca.

Zdjęcia na temat: jan jerzy
Dyskusje na temat: jan jerzy