• Informacje na temat:

  jan komasa powstanie warszawskie

Artykuły na temat: jan komasa powstanie warszawskie
 • Jan Komasa: Wystrzeliłem w kosmos

  ...- "Hejter" ma sprowokować widza, żeby zaczął się bać o wszystko dookoła. Żeby przestał udawać, że wszystko jest ok i nad wszystkim panujemy - mówi Jan Komasa, którego najnowszy film "Sala samobójców. Hejter" można oglądać w kinach.

 • Komasa znów o Powstaniu Warszawskim

  Zanim premierę będzie miał film "Miasto 44", do kin trafi "Powstanie Warszawskie" - pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Reżyserem obydwu obrazów jest Jan Komasa.

 • Jan Komasa z Paszportem "Polityki"

  Jan Komasa został laureatem Paszportu "Polityki" 2014 w kategorii "film". Reżysera nagrodzono za obraz "Miasto 44", w którym "tragedia Powstania Warszawskiego opowiedziana została nowoczesnym językiem, trafiającym do młodego widza".

 • Jan Komasa przygotowany na medialną burzę

  Dla jednego z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia nie ma tematów tabu. Jan Komasa wziął się za mit naszej największej narodowej tragedii i... czeka na medialną wrzawę.

 • Jan Komasa: Chciałbym wyreżyserować grę

  Podczas gdy "Miasto 44" bije kolejne rekordy frekwencyjne na ekranach naszych kin, Jan Komasa nie traci czasu i odkrywa plany przyszłych projektów. "Chciałbym wyreżyserować grę" - mówi twórca jednej z największych krajowych produkcji ostatnich lat. Czyżby po sukcesie "Miasta 44" pojawiła się nadzieja na kolejną, obok "Wiedźmina", hitową grę z metką "made in Poland"?

 • Pokazać "Powstanie Warszawskie"

  ...9 maja na ekrany kin trafi "Powstanie Warszawskie" - pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Dystrybutor obraz zaprezentował pierwszy zwiastun produkcji Jana Komasy.

 • Uroczysta premiera "Powstania Warszawskiego"

  Uroczystą premierę filmu "Powstanie Warszawskie", zmontowanego z autentycznych zdjęć z 1944 r., pochodzących z powstańczych kronik, zorganizowano w środę, 7 maja, w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

 • Jan Komasa wyreżyseruje multimedialne widowisko

  Jan Komasa wyreżyseruje multimedialne widowisko w 60. rocznicę Czerwca ’56

 • "Powstanie Warszawskie": Dramat wojenny non-fiction

  Zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych nakręconych przez operatorów AK w 1944 roku film "Powstanie warszawskie" trafi wkrótce do kin. "Wstrząsający, fascynujący" - tak opisała go we wtorek dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz.

 • "Powstanie Warszawskie": Prawie pół miliona widzów

  Prawie 470 tys. widzów - przez pierwszy miesiąc obecności filmu na ekranach - obejrzało w kinach "Powstanie Warszawskie", obraz zmontowany z autentycznych zdjęć z 1944 roku, pochodzących z powstańczych kronik - poinformował dystrybutor, firma Next Film.