• Informacje na temat:

  jan kuroń

Artykuły na temat: jan kuroń
 • Jan Kuroń zostanie ojcem!

  .... Jan Kuroń (30 l.) razem z młodszym bratem, Jakubem, zadebiutował przed pięcioma laty w programie "Kuroniowie rozgryzają" - panowie prezentowali  swoje umiejętności i przygotowywali potrawy stworzone(...)To nazwisko znają wszyscy. Jacek Kuroń (†70) był legendą Solidarności i organizatorem akcji gotowania zupy dla najbardziej potrzebujących - kuroniówki. Jego syn Maciej (†48) przerósł ojca...

 • "Kuroniowie rozgryzają"

  Od 27 marca, w każdą sobotę o 14:35, na antenie kanału Kuchnia.tv widzowie mogą oglądać nowy program kulinarny - "Kuroniowie rozgryzają".

 • Jan Kuroń podjął zaskakującą decyzję. Znajomi nie dowierzają

  ...​Piękna żona, zdrowy syn i uwielbienie widzów. Jan Kuroń (34 l.), syn zmarłego przed dziewięcioma laty Macieja (†48 l.), znanego kucharza, i wnuk nie mniej słynnego Jacka (†70 l.), legendarnego opozycjonisty z czasów PRL-u, naprawdę ma czym się pochwalić. Dlaczego więc teraz porzucił to wszystko i wyjechał w głuszę na długie tygodnie?

 • Orzeł Jana Karskiego dla "Pokłosia"

  Tegorocznymi laureatami prestiżowej Nagrody Orła Jana Karskiego zostali: film "Pokłosie" w reżyserii Władysława Pasikowskiego, wyprodukowany przez Apple Film Production i profesor Richard Pipes, wybitny historyk z Harvard University.

 • Jan Kuroń opublikował emocjonalny wpis po festiwalu w Opolu. Odpowiedział Janowi Pietrzakowi

  Jan Pietrzak (80 l.) podczas swojego jubileuszu w Opolu pozwalał sobie na niewybredne aluzje pod adresem Adama Michnika i Jacka Kuronia. Zareagować postanowił wnuk Kuronia, Jan Kuroń.

 • "Pokłosie": Film mądry i potrzebny

  Twórcy filmu "Pokłosie" odebrali w środę, 12 czerwca, w Warszawie statuetki Orła Jana Karskiego - przyznawane tym, którzy "godnie nad Polską potrafią się zafrasować". Wyróżnieni zostali także: były prezydent, przywódca Solidarności Lech Wałęsa oraz wybitny działacz opozycji w PRL Karol Modzelewski.

 • Jan Kuroń: W szkole odstraszył swoją przyszłą żonę?

  Choć Jan Kuroń poznał swoją przyszłą żonę, Anetę, jeszcze w szkole, wtedy nie zrobił na niej wrażenia. Ich miłość rozwinęła się dopiero kilka lat później. Nie sądzili, że jedno spotkanie zmieni tak wiele w ich życiu.

 • Polityczni "Niezależni"

  Film dokumentalny "Niezależni" zaprezentowano premierowo w warszawskim kinie Muranów. Dokument opowiada o buncie młodzieży studenckiej przeciwko władzom PRL.

 • Jan Kuroń z ciężarną żoną promują książkę!

  Jan Kuroń (30 l.) poszedł oczywiście w ślady ojca i też został kucharzem. Mężczyzna wydał właśnie książkę "Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia". Na premierze Jan pojawił się wraz z żoną Anetą, która spodziewa się ich pierwszego dziecka!

 • Lech Wałęsa uhonoruje Eltona Johna

  Brytyjski gwiazdor Elton John w czasie swojego koncertu, który będzie miał miejsce w niedzielę (8 lipca) w Trójmieście, odbierze z rąk byłego prezydenta Lecha Wałęsy Medal Wdzięczności Europejskiego Centrum Solidarności.

Zdjęcia na temat: jan kuroń
Wideo na temat: jan kuroń
 • Jan Kuroń: Mieliśmy z bratem trochę inny pomysł na siebie

  W dzisiejszych czasach kucharz powinien być człowiekiem renesansu – twierdzi Jan Kuroń. Jego zdaniem dobry szef kuchni powinien mieć wiedzę nie tylko z dziedziny gotowania, lecz także z dietetyki(...) trochę inny pomysł na siebie, Kuba poszedł inną drogą, ja wyjechałem za granicę, tam pracowałem i studiowałem, bo chciałem poznać od kuchni inne kultury kulinarne dosłownie i w przenośni – mówi Jan Kuroń.

Dyskusje na temat: jan kuroń