• Informacje na temat:

  jan olszewski

Artykuły na temat: jan olszewski
 • Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego. Odwołane koncerty, minuta ciszy

  Ustanowienie dwudniowej żałoby po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego sprawiło, że część organizatorów koncertów postanowiła odwołać zaplanowane imprezy. Nie wszyscy zdecydowali się na taki krok - niektórzy artyści uczczą pamięć polityka minutą ciszy.

 • Krytyk filmowy Jan Olszewski nie żyje

  Jan Olszewski, krytyk filmowy związany z magazynem "Film", wieloletni członek Koła Piśmiennictwa Stowarzyszenia Filmowców Polskich zmarł 13 lutego 2014 roku. Miał 79 lat - poinformował Portalfilmowy.pl.

 • Jerzy Stachowicz i Jan Olszewski - prawnicy, którzy obronili Romana Polańskiego

  Niedawno Sąd Najwyższy ostatecznie oddalił wniosek o kasację złożony przez Zbigniewa Ziobrę. Oznacza to, że decyzja o niedopuszczalności ekstradycji jest ostateczna. W "Dzień Dobry TVN" adwokaci znanego reżysera Jerzy Stachowicz i Jan Olszewski opowiedzieli o szczegółach sprawy. Dlaczego prokuratura amerykańska nie chce zapomnieć o Polańskim, mimo że reżyser kilka lat temu zawarł ugodę...

 • Jan Frycz: Głos Thanosa

  Wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, Jan Frycz, obchodzi w środę, 15 maja, 65. urodziny.

 • Nie żyje scenarzysta Jan Purzycki

  Nie żyje scenarzysta Jan Purzycki, autor scenariusza do m.in. "Piłkarskiego pokera" i "Wielkiego Szu". Zmarł w wieku 71 lat.

 • Roman Polański oburzony wyrzuceniem go z Akademii Filmowej

  Wszystko wskazuje na to, że Roman Polański będzie się odwoływał od decyzji o pozbawieniu go członkostwa Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej - powiedział w piątek, 4 maja, mec. Jan Olszewski. Można powiedzieć nawet, że reżyser "jest oburzony" faktem wykluczenia go - dodał.

 • Obrońcy Polańskiego: Wniosek ekstradycyjny jeszcze nie wpłynął

  Adwokat Romana Polańskiego Jan Olszewski poinformował, że do piątku nie wpłynął wniosek z USA o ekstradycję reżysera. Zapowiedział, że chce doprowadzić do tego, żeby sprawa Polańskiego została zamknięta.

 • EFF: Jury wybrało najlepszy film festiwalu

  Jury 11. edycji Europejskiego Festiwalu filmowego w składzie Jan Olszewski ("Kino"), Małgorzata sadowska ("Przekrój"), Paweł T.Felis ("Gazeta Wyborcza") oraz Bartosz Żurawiecki ("Film") wybrało najlepszy ich zdaniem film tegorocznego konkursu. Zwyciężyła belgijsko-francuska "Ultranova" w reżyserii Bouli Lannersa.

 • Nadchodzi "Król"! Jest pierwsza zapowiedź serialu

  ...: Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr(...): Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński i Leszek Bodzak. Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadają natomiast Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana...

 • Ona już nie zatańczy

  To był ostatni występ Grażyny Wolszczak i Cezarego Olszewskiego w "Tańcu z gwiazdami". W niedzielę, 11 października, para odpadła z programu. Najlepszy według jurorów - był tym razem Zygmunt Chajzer, który rewelacyjnie zatańczył salsę z Blanką Winiarską.

Wideo na temat: jan olszewski
Dyskusje na temat: jan olszewski
 • Re: Mocna wiosna w TVN: Co czeka widzów?

  premier jan olszewski zmarl, a krul europy zyje. jak dlugo jeszcze, pytam sie!

 • Re: Gwiazdy, które umarły w zapomnieniu

  agent był z niego marny po 1962 roku nie było żadnych raportów a wcześniej takie byle jakie ,nie przydatne dla SB co zostało udokumentowane w parciu o materiały z IPN,sam obrońca Szpotańskiego,Jan Olszewski mówił że zeznania obciążające Pawlikowskiego niewiele wpłynęły na wyrok bo to była decyzja odgórna