• Informacje na temat:

  jan paweł ii

Artykuły na temat: jan paweł ii
 • Nowy film o Janie Pawle II

  Hiszpańska premiera filmu o św. Janie Pawle II pt. "Wojtyła. Śledztwo" z powodu pandemii odbyła się w internecie. Fabularyzowany dokument hiszpańskiego reżysera Jose Marię Zavalę powstał w oparciu m.in. o dokumenty polskiego IPN.

 • Kożuchowska oddała hołd Janowi Pawłowi II

  Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Każda rocznica jego śmierci jest okazją do wspominania jego pontyfikatu oraz słów, będących pokrzepieniem dla wiernych, wśród których znajdują się również polscy artyści. Jedną z nich jest Małgorzata Kożuchowska, która zamieściła na Instagramie fragment tekstu napisanego przez Jana Pawła II tuż przed śmiercią. "Ludzkości, która zdaje się być zagubiona...

 • Krzysztof Zanussi: Jan Paweł II otworzył katolicyzm na przyszłość

  Jan Paweł II "otworzył katolicyzm na przyszłość"- to tytuł tekstu Krzysztofa Zanussiego, opublikowanego we wtorek przez włoski dziennik katolicki "Avvenire" w związku ze stuleciem urodzin papieża. Zanussi podkreślił, że Jan Paweł II "adresował swoje przesłanie do całej współczesności", a nie tylko do "przekonanych".

 • "Nowy papież": John Malkovich jako Jan Paweł III

  "Nowy papież" w reżyserii zdobywcy Oscara Paola Sorrentina to rozgrywająca się za murami Watykanu produkcja z Judem Lawem i Johnem Malkovichem w rolach głównych. Premiera serialu odbędzie się w HBO GO już 10 stycznia. Do serwisu dodane zostaną dwa odcinki produkcji - o godzinie 22 dodany zostanie odcinek pierwszy, a o godzinie 23 odcinek drugi.

 • Nie żyje Paweł Królikowski

  Paweł Królikowski zmarł nad ranem po długiej chorobie - poinformował "Super Express". Aktor miał 58 lat.

 • ​Jan Komasa: Oscar wydaje się nierealistyczny

  Są w doskonałych nastrojach, nie liczą na Oscara, mówią, że dla nich już sama nominacja to ogromny sukces. Ekipa filmu "Boże Ciało" w Hollywood czeka na ceremonię wręczenia Oscarów. Amerykański korespondent RMF FM, Paweł Żuchowski, rozmawiał z reżyserem Janem Komasą.

 • Znamy datę i miejsce pogrzebu Pawła Królikowskiego

  ...pożegnanie aktora na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. "27 lutego 2020 roku odszedł nasz ukochany Mąż, Tata, Syn, Brat i Dziadek, Paweł Królikowski. Pożegnamy Go 5 marca 2020 roku na Powązkach Wojskowych. Msza święta odbędzie się o godzinie 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 52/54. Pogrążona w smutku rodzina" - brzmi treść nekrologu. Paweł...

 • Peszek, Miłosz, Jan Paweł II...

  Jan Peszek interpretujący poezję Czesława Miłosza będzie gościem spotkania "Jan Paweł II In memoriam", które w niedzielę odbędzie się w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie (Wielkopolska). Program zostanie poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II.

 • W rocznicę śmierci Jana Pawła II

  W specjalnej ofercie Jedynki znajdzie się również film dokumentalny "Jan Paweł II i Jego przyjaciel". Wyjątkowo uroczysta Papieska Msza Św. w Watykanie, którą Benedykt XVI odprawi w drugą rocznicę(...) się w Warszawie (przed Pałacem Kultury i Nauki). Film dokumentalny "Jan Paweł II i Jego przyjaciel" w reż. Pawła Pitery, który Jedynka pokaże 2 kwietnia o godz. 15.10, to w pewnym sensie biografia...

 • "Paweł, apostoł Chrystusa" z muzyką Jana A.P. Kaczmarka

  ..."Paweł, apostoł Chrystusa" to opowieść o św. Pawle, jednym z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconym faryzeuszu, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najbardziej wpływowym apostołem. Muzykę do filmu skomponował polski laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek. Premiera - 6 kwietnia.

Zdjęcia na temat: jan paweł ii
Wideo na temat: jan paweł ii
Dyskusje na temat: jan paweł ii