• Informacje na temat:

  jan peszek

Artykuły na temat: jan peszek
 • ...w teatrze Nowym (1975-1979) oraz Jaracza (1979-1981). Kolejne lata zaprowadziły go do poznańskiego Teatru Polskiego, aż w końcu do Krakowa. W latach 1982-1986 Peszek grał na deskach Teatru Słowackiego(...)" i "Trójkąt Bermudzki". W 1988 roku Peszek zagrał główną rolę w filmie Roberta Glińskiego "Łabędzi śpiew". Do najważniejszych filmów Peszka a z początku lat 90. należą: "Schodami w górę schodami w dół...

 • Jan Peszek o "Hiszpance"

  Filmowa megaprodukcja "Hiszpanka", jak twierdzi Jan Peszek, to film wyjątkowy, bo pokazuje jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej historii w komiczny sposób, odcinając się od nadętej martyrologii, tworząc równocześnie pełnowymiarowy obraz naszej polskości.

 • Maria Peszek

  Pochodzi z rodziny o tradycjach aktorskich - jej ojcem jest Jan Peszek, a bratem Błażej Peszek. Ukończyła krakowskie PWST. Zadebiutowała w 1993 roku. Występowała m.in. na scenie Teatru im. Juliusza(...) niego Paszport Polityki w kategorii muzyka popularna. W 2012 roku artystka powróciła płytą "Jezus Maria Peszek". Podczas jego promocji śmiało dzieliła się z mediami swoimi zwierzeniami o depresji...

 • Jan Peszek: Łatwo jest manipulować historią

  "Hiszpanka" Łukasza Barczyka - długo wyczekiwana polska superprodukcja - wchodzi do kin 23 stycznia 2015. Historia o telepatach i Powstaniu Wielkopolskim przedstawia wizję patriotyzmu, która "demitologizuje powszechne społeczne przyzwyczajenia i poglądy" - mówi grający w filmie Jan Peszek. Aktor opowiada o tym, co działo się na planie i z czym kojarzą mu się truskawki z bitą śmietaną.

 • .... Polacy nawet nie potrafią się modlić. Jedyny, który to umiał, to Jan Paweł II" - powiedział reżyser w jednym z wywiadów. Maria Czubaszek czuje się wolna i szczęśliwa, nie wierząc w żadnego Boga(...) normalną osobą, która stara się żyć uczciwie, godnie, moralnie i to, że jestem osobą niewierzącą, nie zmienia tego". Maria Peszek była bardzo bogobojnym dzieckiem. Dziś Bóg przeszkadza jej...

 • "Hiszpanka": Patriotyzm "z truskawkami i śmietaną"

  Amerykański aktor Crispin Glover i m.in. Jan Frycz, Jakub Gierszał, Jan Peszek i Piotr Głowacki zagrali w "Hiszpance", która trafi do kin 23 stycznia. Opowiadający o powstaniu wielkopolskim film, łączący prawdę historyczną z fikcją, wyreżyserował Łukasz Barczyk.

 • Maria Peszek krytycznie o Polsce: "To jedna z najciemniejszych ojczyzn, jaką można sobie wylosować"

  Maria Peszek (45 l.) udzieliła mocnego wywiadu, w którym nie zostawia na Polsce i Polakach suchej nitki...

 • "Syberiada polska" w TVP

  Film Janusza Zaorskiego "Syberiada polska", opowiadający o wstrząsających losach Polaków wywożonych do syberyjskich łagrów, można w sobotę, 11 kwietnia, obejrzeć w TVP1. W produkcji występują m.in. Adam Woronowicz, Jan Peszek i Agnieszka Więdłocha.

 • "M jak miłość": Nadal mam w sobie dzieciaka - rozmowa Janem Wieczorkowskim

  ...studiów zagrałem kilka epizodów, a po drugim roku dostałem pierwszą dużą rolę w filmie "Dzień wielkiej ryby" Andrzeja Barańskiego. Pracowałem z doborowym towarzystwie: z Janem Peszkiem, Janem Fryczem(...) świat w jednym urządzeniu! Kręcę filmiki od półtora roku i sprawia mi to wiele radości. A twoim fanom? - Okazuje się, że wielu ludziom podoba się to, co robię. Nieraz słyszę - Panie Janku, jak...

 • 28 spektakli zostanie pokazanych podczas 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia, który w piątek rozpocznie się w Krakowie. W konkursie publiczność zobaczy m.in. przedstawienia w reż. Krystiana Lupy, Agnieszki Glińskiej i Grzegorza Jarzyny. Na scenie będzie można zobaczyć tak znanych aktorów, jak Adam Woronowicz, Jan Peszek, Danuta Stenka, Rafał Maćkowiak.

Zdjęcia na temat: jan peszek
Wideo na temat: jan peszek
 • Jan Peszek o córce: Jest fantastyczna. Totalnie bezkompromisowa

  Aktor Jan Peszek chętnie słucha płyt swojej córki Marii Peszek. Podoba mu się nie tylko warstwa muzyczna twórczości Marii, lecz także jej wizerunek artystyczny. Aktor jest zachwycony bezkompromisowością i odwagą córki, która poprzez muzykę wyraża swoją postawę wobec świata. (Newseria Lifestyle)

Dyskusje na temat: jan peszek