• Informacje na temat:

  jan peszek

Artykuły na temat: jan peszek
 • Jan Peszek: Całe życie na scenie

  Jest uznanym aktorem filmowym i teatralnym oraz pedagogiem. Pojawia się na scenie od 22. roku życia, na ekranie możemy go oglądać niewiele krócej. Przez te wszystkie lata wystąpił u najbardziej cenionych twórców. 13 lutego 2019 roku Jan Peszek kończy 75 lat.

 • Jan Peszek: Nigdy nie merdałem ogonkiem

  Mówiłem mojemu synowi, że w tym zawodzie trzeba wciąż bywać, pokazywać się, czasem merdać ogonkiem... A to jest ostatnia rzecz, która zarówno Błażeja, jak i mnie interesuje - powiedział Jan Peszek. Wybitny aktor obchodził 13 lutego 75. urodziny.

 • Jan Peszek: Wymagający ojciec

  Moje dzieci same wybrały, co chcą w życiu robić - mówi Jan Peszek, który wraz córką i synem jest gościem trwającego w Krakowie ósmego Festiwalu Conrada. Z kolei dzieci aktora wyznają, że ojciec nierówno je traktował i był surowym nauczycielem aktorstwa.

 • Życzenia prezydenta dla Jana Peszka z okazji 75. urodzin

  ..." - dodał prezydent. Jan Peszek urodził się 13 lutego 1944 r. w Szreńsku na Mazowszu. W 1966 r. został absolwentem krakowskiej PWST. Zagrał ponad 100 ról teatralnych, w swoim dorobku ma role...

 • Jan Peszek przygotowuje się do jubileuszu

  ...​Jan Peszek już robi plany na 2017 rok. Przygotowuje się do 30-lecia premiery spektaklu "Scenariusz dla trzech aktorów" w krakowskim Teatrze STU. Wróci także na scenę warszawskiego Teatru Rozmaitości w przedstawieniu Grzegorza Jarzyny.

 • Jan Peszek: Moja córka jest fantastyczna

  Jan Peszek chętnie słucha płyt swojej córki. Podoba mu się nie tylko warstwa muzyczna twórczości Marii, lecz także jej wizerunek artystyczny. Aktor jest zachwycony bezkompromisowością i odwagą córki, która poprzez muzykę wyraża swoją postawę wobec świata.

 • Jubileusz Jana Peszka

  Jan Peszek świętował w poniedziałek, 28 maja, 40-lecie swojej scenicznej kariery. Jubileusz odbył się w Starym Teatrze w Krakowie.

 • Jan Peszek o "Hiszpance"

  Filmowa megaprodukcja "Hiszpanka", jak twierdzi Jan Peszek, to film wyjątkowy, bo pokazuje jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej historii w komiczny sposób, odcinając się od nadętej martyrologii, tworząc równocześnie pełnowymiarowy obraz naszej polskości.

 • Bulwar sztuki: Przeniesiony spektakl Jana Peszka

  Jan Peszek swój kultowy monodram oparty na sztuce Bogusława Schaeffera "Scenariusz dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego" gra nieprzerwanie od ponad 30 lat. Spektakl obejrzało tysiące widzów na całym świecie, a sam tekst sztuki nie traci nic z aktualności.  Pasja z jaką Schaeffer mówi o życiu i twórczości udziela się publiczności, a w kongenialnej interpretacji Jana Peszka...

 • Peszek zastąpił Seweryna

  Rozpoczął się drugi etap zdjęć do filmu "Syberiada polska" w reżyserii Janusza Zaorskiego. W jednej z głównych ról w produkcji zobaczymy Jana Peszka, który zastąpi Andrzeja Seweryna w roli nauczyciela Korniłowicza.

Zdjęcia na temat: jan peszek
Wideo na temat: jan peszek
Dyskusje na temat: jan peszek