• Informacje na temat:

  janda danuta wałęsa

Artykuły na temat: janda danuta wałęsa
 • Janda jako Danuta Wałęsa?

  Krystyna Janda stara się o akceptację Danuty Wałęsowej dla przygotowywanej w warszawskim Teatrze Polonia adaptacji scenicznej wspomnień żony przywódcy Solidarności. W spektaklu, który mógłby mieć premierę już na jesieni, rolę głównej bohaterki miałaby zagrać oczywiście sama Janda.

 • Jubileusz Krystyny Jandy

  Krystyna Janda - aktorka filmowa i teatralna, laureatka Złotej Palmy, Agnieszka w filmie "Człowiek z marmuru" i Danuta Wałęsa w spektaklu "Danuta W." - we wtorek kończy 60 lat. Aktorka będzie świętować urodziny sztuką "Zmierzch długiego dnia" w teatrze Polonia.

 • Krystyna Janda: Największa trauma w karierze

  Z udziałem Lecha i Danuty Wałęsy odbyła się w czwartek wieczorem w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku premiera monodramu "Danuta W." w wykonaniu Krystyny Jandy, powstałego w oparciu o książkę autobiograficzną żony b. przywódcy Solidarności i b. prezydenta Polski.

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Narodziny legendy

  Czy film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" (2013) jest udanym domknięciem trylogii zainicjowanej przez "Człowieka z marmuru" (1976) i kontynuowanej przez "Człowieka z żelaza" (1981)? Uznajmy, że jest dziełem ciekawym i spójnym względem części go poprzedzających.

 • Jaki jest "Wałęsa. Człowiek z nadziei"?

  Czy film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" (2013) jest udanym domknięciem trylogii zainicjowanej przez "Człowieka z marmuru" (1976) i kontynuowanej przez "Człowieka z żelaza" (1981)? Uznajmy, że jest dziełem ciekawym i spójnym względem części go poprzedzających - pisze z Wenecji wysłanniczka INTERIA.PL.

 • Wajda zrobi film o Wałęsie

  Festiwalu w Cannes otrzymał Złotą Palmę oraz nagrodę Jury Ekumenicznego. "Co jest złe i co mnie dzisiaj złości to sytuacja, w której bohater Solidarności - Lech Wałęsa - odgrywający tak ważną rolę w historii, jest atakowany przez ludzi, którzy w porównaniu z nim, są nikim" - powiedział z kolei "Variety" Wałęsa.

 • Tydzień Filmu Polskiego w Wilnie

  Film "Papusza" w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego zainaugurował we wtorek, 14 października, w Wilnie XIV Tydzień Filmu Polskiego, na którym zaprezentowanych zostanie 15 polskich produkcji. Gośćmi tegorocznego festiwalu są m.in. Krystyna Janda i Danuta Wałęsa.

 • Tofifest: Bodo Kox dostał Złotego Anioła

  Katarzyna Jaworska, dyrektor festiwalu. W tym roku gośćmi imprezy byli m.in. Ulrich Seidl, Krystyna Janda, Kazimierz Kutz, Małgorzata Szumowska, Wojciech Smarzowski, Marian Crisan, Martin Sulik, Jacek Dehnel i Danuta Wałęsa. Podczas imprezy pokazano ponad sto filmów w kilkunastu pasmach, a projekcjom towarzyszyły debaty, panele dyskusyjne i koncerty. Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na...

 • Andrzej Wajda nie żyje

  ...r. odbyła się premiera filmu Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Główne role zagrali w nim Robert Więckiewicz, który wcielił się w Lecha Wałęsę, i Agnieszka Grochowska, jako Danuta Wałęsa. Scenariusz napisał(...). "Bardzo mi zależy, żeby świat zobaczył ten film"- powiedział. Daniel Olbrychski, Krystyna Janda, Andrzej Seweryn i Wojciech Pszoniak - wszyscy należeli do elitarnego "klubu" ulubionych aktorów...

 • Odszedł Andrzej Wajda: To koniec pewnej epoki

  ...nauczyciela patriotyzmu" - powiedział Wałęsa. Jak zauważył, Wajda "najbardziej wchodził w patriotyczne tematy". "Na nim się właściwie szkoliliśmy, stąd jest tak blisko nas". Krystyna Janda, która zagrała(...) Robert Więckiewicz, który wcielił się w Lecha Wałęsę, i Agnieszka Grochowska, jako Danuta Wałęsa. Scenariusz napisał Janusz Głowacki. W rozmowie z PAP reżyser wyraził nadzieję, że dzięki jego filmowi...

Dyskusje na temat: janda danuta wałęsa
 • Re: Najsłynniejsze aktorskie klany

  Maria Barbara Grafin von Thun und Hohenstein, Lech Wałęsa, Grzegorz Schetyna, A. Michnik, K. Janda, Borys Budka, M. Stuhr, Ewa Kopacz, S. Michnik, G. Soros, T. Lis, Leszek Miller, Aleksander Kwaśniewski, Angela Merkel, Donald Tusk, Aleksandra Dulkiewicz, Martin Schulz, Robert Biedroń, Jean-Claude Juncker, Frans Timmermans, Jerzy Buzek, Bartosz Arłukowicz, Danuta Hubner, Rafał Trzaskowski, Janusz