• Informacje na temat:

  janusz kaczmarek

Artykuły na temat: janusz kaczmarek
 • Janusz Gajos z nagrodą 100-lecia ZAiKS-u

  W gali 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, która odbyła się w poniedziałek, 19 marca, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, wzięli udział twórcy polskiej muzyki poważnej, rozrywkowej i jazzowej. Zaprezentowano fragmenty blisko 70 dzieł ponad stu polskich artystów. Wręczono też nagrody ZAiKS-u. Otrzymali je m.in. Janusz Gajos i Krzyztof Zanussi.

 • "Lost Souls" Janusza Kamińskiego

  W środę, 11 października, w Graumans Egyptian Theatre w Hollywood, odbyła się światowa premiera thrillera "Lost Souls", debiutu reżyserskiego Janusza Kamińskiego, cenionego polskiego operatora, zdobywcy dwóch Oscarów za zdjęcia do obrazów Stevena Spielberga "Lista Schindlera" i "Szeregowiec Ryan". Główną rolę w filmie gra Winona Ryder.

 • Jan A.P. Kaczmarek, wybitny kompozytor filmowy i teatralny, laureat Oscara za muzykę do "Marzyciela", zakończył niedawno w Łodzi pracę nad muzyką do filmu Janusza Kamińskiego "Hania".

 • Złote Globy: Kaczmarek nominowany

  Jan A.P. Kaczmarek , polski kompozytor od lat pracujący w Hollywood, został nominowany do Złotych Globów - nagród Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w Hollywood. Twórca ma szansę na tę prestiżową nagrodę za muzykę do obrazu "Marzyciel" .

 • Jan A.P. Kaczmarek: Sylwetka

  Polski kompozytor Jan A.P. Kaczmarek , znany jako autor muzyki do filmów Agnieszki Holland , a także "Quo vadis" Jerzego Kawalerowicza został we wtorek, 25 stycznia, nominowany do Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel" Marca Forstera. Za muzykę do tego filmu Kaczmarek nominowany był także do Złotych Globów. Nagrodę otrzymał ostatecznie Howard Shore za muzykę do "Aviatora" . Do Oscara Shore...

 • Fundacja Jana A.P Kaczmarka

  Jan A.P. Kaczmarek tworzy muzykę filmową i teatralną. W 1989 roku wyemigrował do USA, gdzie mieszka do dziś. Jest autorem muzyki m.in. do filmów "Plac Waszyngtona" Agnieszki Holland , "Stracone dusze" Janusza Kamińskiego , "Boże skrawki" Yurka Bogayevicza i "Niewiernej" Adriana Lyne'a . W tegorocznej edycji Oscarów Jan A.P. Kaczmarek został nagrodzony złotą statuetką za muzykę do...

 • Jan A.P. Kaczmarek: Nowy film

  ...roku wyemigrował do USA, gdzie mieszka do dziś. Jest autorem muzyki m.in. do filmów "Plac Waszyngtona" Agnieszki Holland , "Stracone dusze" Janusza Kamińskiego , "Boże skrawki" Yurka...

 • Michał Kaczmarek pójdzie w ślady Paulli?

  Urodzony w Ostrowie Wielkopolskim 23-letni Michał Kaczmarek pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych - jego dziadek grał na skrzypcach oraz był śpiewakiem (tenorem koloraturowym), bracia na(...)", Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów Niemen Non Stop. Michał współpracował z m.in. Tatianą Okupnik, Anią Wyszkoni, Januszem Szromem, Krystyną Prońko czy grupą Rezerwat. Na początku 2010 roku wokalista...

 • Przedawnione przestępstwo Polańskiego

  Przestępstwo zarzucane reżyserowi Romanowi Polańskiemu ( "Pianista" , "Dziecko Rosemary" ), zgodnie z polskim prawem, uległo przedawnieniu w 1987 roku - odpisał bełchatowskiemu posłowi Arnoldowi Masinowi (LPR) prokurator krajowy Janusz Kaczmarek. "Dziennik Łódzki" publikuje treść listu, który Kaczmarek napisał w imieniu ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

 • "Hania" dzieli dziennikarzy

  Film "Hania" w reżyserii Janusza Kamińskiego - znanego operatora, zdobywcy dwóch Oscarów - zaprezentowano w środę dziennikarzom na festiwalu w Gdyni. Kamiński jest również autorem zdjęć do tego filmu. Muzykę skomponował inny laureat Oscara, Jan A.P. Kaczmarek. Główne role zagrali Agnieszka Grochowska i Łukasz Simlat. Opinie dziennikarzy na temat "Hani" były bardzo podzielone.

Dyskusje na temat: janusz kaczmarek