• Informacje na temat:

  janusz klatka

Artykuły na temat: janusz klatka
 • Janusz Radek kontra "wyszczerzony lateks"

  ...18 marca koncertem w Filharmonii Krakowskiej Janusz Radek rozpoczyna serię występów, na których prezentuje utwory Czesława Niemena. Obdarzony czterooktawowym głosem wokalista planuje również wydać płytę z piosenkami zmarłego w 2004 roku artysty.

 • "Underdog": Eryk Lubos i Mamed Khalidov w klatce

  ..., który budzi ogromne emocje. Zawodnicy walczą w klatkach i używają każdej dozwolonej techniki, by pokonać przeciwnika. "Underdog" to pełnokrwisty obraz kulis sportowego świata oczami zawodnika. Oprócz Eryka Lubosa i Mameda Khalidova w filmie pojawi się gwiazdorska obsada: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno, Mariusz Drężek. Dla Mameda...

 • Spielberg: Jak lew w klatce

  Express" (1972), Michael Kahn montuje od "Bliskich spotkań...", a Polak Janusz Kamiński, jest jego operatorem od "Listy Schindlera". "Mam to szczęście, że pracuję z ludźmi-kameleonami, zdolnymi przystosować się do każdych warunków" - skomentował reżyser. "Johnny Williams jest w stanie zupełnie zmienić styl komponowanej przez siebie muzyki, a Janusz Kamiński dostosować światło do każdych warunków...

 • "Pokolenia" Janusza Zaorskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  W ramach Festiwalu Filmowego w Gdyni zaprezentowany zostanie pełnometrażowy film fabularno-dokumentalny "Pokolenia" Janusza Zaorskiego, który powstał z okazji jubileuszu wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych.

 • "Pokolenia" Janusza Zaorskiego: Filmowy przewodnik po historii Polski

  Cytaty z ponad 50 filmów - w tym m.in. "Popiołu i diamentu" Wajdy, "Rękopisu znalezionego w Saragossie" Hasa i "Fali" Łazarkiewicza" - tworzą "Pokolenia", film Janusza Zaorskiego będący fabularno-dokumentalnym "filmowym przewodnikiem po historii Polski".

 • O normalności i dziwności

  ...- Zrobiłem to w bardzo oszczędnej formie, tylko i wyłącznie przy organach - mówi o swoim wykonaniu utworu "Dziwny jest ten świat" Janusz Radek.

 • Jedyny taki festiwal

  ..."Jesteśmy jedynym festiwalem, który dokonuje rocznego podsumowania polskiej produkcji filmu animowanego. OFAFA to Gdynia filmu animowanego" - podkreślił na konferencji pomysłodawca i twórca festiwalu, Janusz Korosadowicz.

 • Gdynia 2019: Majewscy

  Trzeciego dnia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni można było zobaczyć nowe filmy twórców, których łączy nie tylko fakt bycia legendami rodzimego kina, ale też... to samo nazwisko. Który z Majewskich wypadł lepiej: Janusz z "Czarnym Mercedesem" czy Lech z "Doliną Bogów"?

 • Liberace. I ani słowa więcej

  ..." ( galeria ) to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia kapitana Wojska Polskiego (Janusz Chabior), który trafia na ślad afery w swojej jednostce. Dziwne zbiegi okoliczności, interpretacje(...) wystąpili: Janusz Chabior, Joanna Orleańska, Przemysław Bluszcz i Wojciech Zieliński. Mroczny thriller "Kobieta w klatce" ( recenzja / galeria ) to ekranizacja światowego bestsellera autorstwa...

 • Nowy Paździoch w "Świecie według Kiepskich"?

  Zaskakujące informacje o "Świecie według Kiepskich". W serialu szykują się spore zmiany. W nowych odcinkach, które pojawią się na antenie już na wiosnę, zadebiutuje nowa, bardzo istotna postać. Janusz Marian Paździoch będzie synem Mariana Paździocha. Wiadomo już, kto wcieli się w tę rolę. Co z bohaterem granym przez Ryszarda Kotysa?