• Informacje na temat:

  janusz kondratiuk żona

Artykuły na temat: janusz kondratiuk żona
 • Pogrzeb Janusza Kondratiuka

  Reżyser, scenarzysta Janusz Kondratiuk został w poniedziałek, 14 października, pochowany na Powązkach Wojskowych w Warszawie. "Żegnamy doskonałego obserwatora rzeczywistości" - napisał w liście do uczestników uroczystości pogrzebowych minister kultury Piotr Gliński.

 • Pol'And'Rock Festival 2019: Janusz Kondratiuk i Bożena Stachura gośćmi ASP

  Reżyser i scenarzysta Janusz Kondratiuk oraz aktorka Bożena Stachura rozpoczną serię spotkań na tegorocznym Pol'and'Rock Festival.

 • Nie żyje Andrzej Kondratiuk

  Andrzej Kondratiuk, znakomity reżyser filmowy, autor scenariuszy i operator, twórca tak głośnych filmów, jak "Wniebowzięci" czy "Hydrozagadka", nie żyje. Artysta zmarł w nocy, z wtorku na środę, 22 czerwca. Od kilkunastu lat ciężko chorował.

 • Pogrzeb Janusza Kondratiuka w poniedziałek

  Mszą świętą w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie w poniedziałek rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Janusza Kondratiuka - poinformował w środę przyjaciel artysty ks. Andrzej Luter. Wybitny reżyser zmarł w poniedziałek po ciężkiej chorobie w wieku 76 lat.

 • Andrzej Kondratiuk: Film niepodobny do innych

  W czwartek, 22 czerwca, mija dokładnie rok od śmierci Andrzeja Kondratiuka. Reżyser m.in. "Wniebowziętych", "Hydrozagadki" czy "Wrzeciona czasu" zmarł po długiej chorobie w wieku 79 lat.

 • Andrzej Kondratiuk: Strach na całe życie

  Zmarł w nocy z 22 na 23 czerwca. Od lat chorował. Wylew, jaki przeszedł ponad 10 lat temu, wyłączył go z czynnego życia. Był pod opieką żony Igi Cembrzyńskiej, młodszego brata Janusza oraz życzliwych mu ludzi, dla których pozostał wielkim artystą. Wyreżyserował kilkadziesiąt filmów, w tym "Wniebowziętych", "Hydrozagadkę" oraz "Jak to się robi", które śmieszą do dziś.

 • Zmarł reżyser i scenarzysta Janusz Kondratiuk, brat Andrzeja Kondratiuka. Miał 76 lat

  Janusz Kondratiuk, twórca takich filmów, jak "Dziewczyny do wzięcia", "Klakier" i "Jak pies z kotem", zmarł w poniedziałek, 7 października, po ciężkiej chorobie. Śmierć reżysera i scenarzysty potwierdził w rozmowie z PAP prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski.

 • Artyści pożegnali Andrzeja Kondratiuka

  Artyści pożegnali w środę w Warszawie Andrzeja Kondratiuka, jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów. Kondratiuk - autor m.in. "Hydrozagadki" - zmarł tydzień temu w Warszawie. Miał 79 lat. Został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 • Iga Cembrzyńska i Andrzej Kondratiuk: Stworzyli sobie swój świat

  Poznali się w 1970 roku na planie jego filmu "Hydrozagadka". Zamieszkali razem pod koniec 1971 roku, a dziesięć lat później wzięli ślub. Przez ponad 40 lat byli właściwie nierozłączni. O Idze Cembrzyńskiej praktycznie nie wspomina się bez Andrzeja Kondratiuka.

 • "Dziewczyny do wzięcia": Co działo się na planie filmu?

  ..."Nie zawieram znajomości na ulicy! – Ale to jest peron!". "Ja bym chciała zapoznać doktora. Albo kogoś... ale w podobie". "Jest wiele możliwości...". Te teksty z filmu Janusza Kondratiuka z 1972 roku "Dziewczyny do wzięcia" przeszły do historii polskiego kina.

Zdjęcia na temat: janusz kondratiuk żona