• Informacje na temat:

  japońska

Artykuły na temat: japońska
 • Nie żyje japońska aktorka Kaoru Yachigusa

  Japońska aktorka Kaoru Yachigusa, gwiazda nagrodzonego Oscarem filmu "Samuraj", zmarła w wieku 88 lat. Przyczyną śmierci artystki był rak trzustki.

 • Przegląd kina japońskiego

  W programie znajdą się m.in.: filmy gangsterskie - o bohaterach uwikłanych w kontakty z Yakuzą, psychologiczne opowieści o życiu japońskich rodzin, historie o miłości oraz widowiskowe produkcje o potworach, m.in. o Godzilli, które - jak podkreślają organizatorzy przeglądu - "stały się nieodrodną częścią światowej popkultury". Współorganizatorami przeglądu są Ambasada Japonii i Fundacja Japońska...

 • Japońska Madonna

  "Confessions On A Dancefloor" to tytuł oczekiwanego z zainteresowaniem nowego albumu Madonny. Amerykańska wokalistka będzie go promować m.in. w Japonii, gdzie z koncertami wystąpi po raz pierwszy od czasu "The Girlie Show World Tour" z 1993 roku. Wokalistka, choć spodziewa się, że płyta będzie wielkim sukcesem, zamierza mocno promować swoje wydawnictwo.

 • "Bez przebaczenia" po japońsku

  ...cztery Oscary, w tym dla najlepszego filmu i za najlepszą reżyserię. Zdjęcia do "Yurusarezaru Mono" rozpoczną się jesienią, a japońska premiera przewidziana jest na drugą połowę 2013 roku. Ciekawi Cię...

 • Japoński rock górą

  W notowaniu podsumowującym ogólnoświatową sprzedaż płyt między 12 a 18 marca br. od razu na 1. miejscu zadebiutowała japońska rockowa formacja Mr. Children z albumem "Home".

 • Japoński "Potwór" bestsellerem

  W Top 10 najnowszego notowania światowej listy sprzedaży płyt, uwzględniającego okres od 26 czerwca do 2 lipca br., pojawiają się trzy nowości sprzedawane tylko w wybranych krajach. Najwyższa z nich, japońska, uplasowała się na samym szczycie zestawienia z nakładem 401 tys. egzemplarzy. To płyta "Monster" rockowego duetu B'z.

 • Japońska Naomi Watts?

  Twórca reklamówek Noam Murro nie pracuje już nad filmem "The Ring 2", poinformowali przedstawiciele producenta, firmy DreamWorks. Kontynuacja przeboju "The Ring" przygotowywana jest już od dłuższego czasu, a Murro pracował nad filmem od pięciu miesięcy. Powodem rozstania reżysera i studia były podobno "różnice artystyczne".

 • Quentin Tarantino w japońskim westernie

  Japoński reżyser Takashi Miike ( "Nieodebrane połączenie" ) rozpoczął zdjęcia do swojego nowego filmu "Sukiyaki Western: Django". Będzie to japońska wersja słynnego spaghetti westernu "Django" z tytułową rolą Franco Nero. W filmie - jako aktor - pojawić się ma sam Quentin Tarantino ( "Pulp Fiction" ).

 • Japońska superprodukcja przed "King Kongiem"

  Sześć dekad po zatopieniu przez amerykańskie samoloty, największy japoński okręt wojenny Yamato rozpoczyna swoją ostatnią podróż - tym razem na ekrany kin. "Yamato: The Last Battle" zadebiutowało na japońskich ekranach w ostatni weekend na drugim miejscu, tuż za "Harry Potterem i Czarą Ognia" , ale przed "King Kongiem" .

 • O kinie japońskim w pigułce

  ...autor: "Kinematografia japońska bliższa jest kinu zachodniemu, niż np. kino hongkońskie, chińskie czy koreańskie z powodu częstych kulturowych kontaktów z Zachodem, zwłaszcza ze Stanami Zjednoczonymi...

Zdjęcia na temat: japońska
Wideo na temat: japońska
 • Japońska wersja serialu

  Zobaczcie zwiastun.

 • "M jak miłość": Romantyzm po japońsku

  Marcin zaprasza Kasię na romantyczną kolację - i jako mistrza kuchni zatrudnia Taro. - No co? Miała być randka, miałem się starać… To się staram, cholera, jak tylko mogę! - wyszepcze Marcin. Jakie specjały Japończyk przygotuje dla zakochanych? I czy orientalny wieczór na pewno Kasi się spodoba? Ciekawych zapraszamy na scenę przedpremierową z 1064. odcinka!

 • "Przyjaciółki": Wika zdradza sekret Patrycji!

  Inga (Małgorzata Socha), Zuza (Anita Sokołowska) i Anka (Magdalena Stużyńska – Brauer) spotykają się na kolacji u Doroty (Agnieszka Sienkiewicz). Do dziewczyn dołącza również Patrycja (Joanna Liszowska) i Wika (Roma Gąsiorowska), która sprytnie się wprosiła. Zuza uważa, że Wika ma zły wpływ na całą grupę. Dorota przygotowała nie lada niespodziankę przyjaciółkom! Zaprosiła japońskiego szefa kuchni, Kazumę (Yu Koyanagi), aby nauczył je przyrządzać sushi. Wika podczas kolacji ujawnia, że...

Dyskusje na temat: japońska