• Informacje na temat:

  jarocka wyznanie

Artykuły na temat: jarocka wyznanie
 • 10 lat temu zmarł wybitny aktor Zbigniew Zapasiewicz

  Był kwintesencją aktorstwa i teatru - wspominał Jerzy Jarocki. W filmach Zanussiego wykreował bohatera symbolizującego uwikłania polskiego inteligenta - pisano o jednym z najwybitniejszych powojennych aktorów polskich. 14 lipca mija 10. rocznica śmierci Zbigniewa Zapasiewicza.

 • Olga Borys: Który występ najlepszy?

  W programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Olga Borys była już Stanisławą Celińską, Robertem Gawlińskim, Ireną Jarocką i Johnnym Rottenem. W tak różnorodnych i odległych od siebie kreacjach miała okazję nie tylko pokazać talent aktorski, ale też sprawdzić swoje możliwości wokalne. Jak do tej pory radziła sobie w show Polsatu?

 • Anna Polony i Marek Walczewski: Uczucie podwyższonego ryzyka

  ...stylu życia, który kochał mój mąż, czyli nocnych biesiad i wyciągania z lodówki wszystkiego, co się z trudem zdobyło" - zdecydowała się kiedyś na szczere wyznanie aktorka. "Mąż był bardzo(...)" - powiedziała podczas spotkania w warszawskim Instytucie Teatralnym. - Błędem było to, że w ogóle się z sobą związaliśmy, byliśmy w wiecznej konkurencji".  Tę wypowiedź poprzedziła jednak innym wyznaniem: "Mówić...

 • Anna Dymna: 50 lat na scenie

  Mam taki sam stosunek do teatru, jaki miałam 50 lat temu - mówi Anna Dymna, która pół wieku temu, 27 marca 1969 r., debiutowała jako aktorka na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Dymna zagrała wówczas role Isi i Chochoła w "Weselu" w reż. Lidii Zamkow.

 • Jerzy Stuhr laureatem Złotego Berła

  Aktor, reżyser, pedagog Jerzy Stuhr otrzyma Złote Berło - nagrodę Fundacji Kultury Polskiej. Uroczystość wręczenia statuetki odbędzie się 12 listopada w Warszawie.

 • Nagrodzeni za najlepsze role

  Miesięcznik "Teatr" przyznał nagrody za sezon teatralny 2009/2010. Otrzymali je m.in. Borys Szyc i Karolina Gruszka.

 • "Aktor Pana Boga": Dokument o Franciszku Pieczce w TVP Kultura

  Dokument "Aktor Pana Boga" - o jednym z najznakomitszych polskich aktorów Franciszku Pieczce - zostanie wyemitowany 18 stycznia, dokładnie w 91. urodziny artysty, na antenie TVP Kultura. "To jest święty człowiek wśród aktorów, warto o nim opowiedzieć filmowo" - powiedział reżyser filmu Mariusz Malec.

 • Dorota Landowska i Mariusz Bonaszewski: Życie pod prąd

  Dla wielu kobiet jest ideałem mężczyzny. Gdy się go ogląda w serialu "Przyjaciółki", żadna z pań nie ma wątpliwości, że kochać potrafi. Mariusz Bonaszewski od prawie 20 lat związany jest z Dorotą Landowską, jedną z najciekawszych i najpiękniejszych polskich aktorek.

 • Karol Strasburger: Nie ulegam modom

  Uznano, że scena z "Nocy i dni", w której brał udział, jest jedną z najbardziej romantycznych w historii polskiego filmu. Dziś Karol Strasburger kojarzony jest także z teleturniejem "Familiada". Przystojny, wysportowany, nadal otrzymuje od kobiet mnóstwo propozycji... matrymonialnych.

 • "Trela to zjawisko"

  "W moim przekonaniu jest to człowiek dotknięty palcem bożym, nieświadomy wartości swego talentu" - tak o Jerzym Treli mówił przed laty nieżyjący już aktor Jerzy Bińczycki. Trela, który z Krakowem związał większość swojego życia, obchodzi w środę, 14 marca, swoje 70. urodziny i jednocześnie 50-lecie pracy artystycznej.