• Informacje na temat:

  jaruzelska o matce

Artykuły na temat: jaruzelska o matce
 • "Chrzciny": Katarzyna Figura w roli gorliwej katoliczki

  Jest 13 grudnia 1981 roku. Generał Jaruzelski ogłasza wprowadzenie stanu wojennego. W tym samym czasie w domu na Małopolsce główna bohaterka, gorliwa katoliczka Franciszka (Katarzyna Figura), przygotowuje chrzciny najmłodszego wnuka. Pierwszy raz od piętnastu lat udaje jej się zwołać swoje skłócone dzieci. Chce je ze sobą pogodzić, obiecała to Matce Boskiej. W rodzinnym domu spotykają się...

 • Nowy sezon Teatru Telewizji: Od Chopina do Wyspiańskiego

  Kultura odbędzie się telewizyjna premiera przedstawienia "Wszystko o mojej matce" w reż. Michała Borczucha z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie. Spektakl, zrealizowany w hołdzie zmarłym matkom Krzysztofa...

 • Prezydent RP Lech Kaczyński, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz oraz prymas Polski kard. Józef Glemp byli honorowymi gośćmi pokazu filmu "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" w reżyserii Giacomo Battiato. "Mamy kolejne dzieło z bardzo dobrą kreacją polskiego aktora. Podziwiam jego grę. Młody człowiek musiał zagrać papieża, który odchodząc miał ponad 80 lat" - tak o grze Piotra Adamczyka powiedział prezydent Kaczyński.

 • Zbigniew Cybulski: Gwiazda niezadowolona z siebie

  Za gruby, za krótkie nogi, za małe oczy, fatalna dykcja - tak myślał o sobie Zbigniew Cybulski, charyzmatyczna gwiazda powojennego polskiego kina - pisze Dorota Karaś w nowej biografii aktora zatytułowanej "Podwójne salto".

 • Marek Piekarczyk: Nie dać się ogłupiać

  Marek Piekarczyk, wokalista zespołu TSA, w rozmowie z PAP Life przyznaje, że chce jak najdłużej śpiewać i nie wyobraża sobie swojej emerytury. "Bo mężczyzna musi tyrać i chronić swoją rodzinę, żeby miała swój bezpieczny i dobry dom, w dobrym kraju" - podkreśla.

 • 5. rocznica śmierci Przemysława Gintrowskiego

  5 lat temu, 20 października 2012 r. zmarł Przemysław Gintrowski - bard, kompozytor i muzyk. Stworzył muzykę filmową m.in. do "Człowieka z żelaza" Andrzeja Wajdy i "Zmienników" Stanisława Barei. Wraz z Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim na podstawie utworu Lluisa Llacha skomponowali "Mury".

 • Gwiazdka przyszła w lipcu

  "To niesamowite, ale czuję się tak, jakby gwiazdka przyszła do mnie w lipcu" - mówił w czasie konferencji prasowej Szymon Jakubowski, którego debiutancki film "Jak żyć?" wchodzi w piątek, 18 lipca, do polskich kin.

 • TVP przeprasza za Pospieszalskiego

  Prezes TVP Juliusz Braun wyraził we wtorek głębokie ubolewanie i przeprosił za program Jana Pospieszalskiego, w którym oskarżono prof. Bronisława Geremka "o zdradę ruchu Solidarności".

 • "Psy": Dalsze losy Franza i Angeli

  Rok 1992. Władysław Pasikowski kompletuje obsadę do filmu "Psy". Rolę Franza Maurera dostaje jego najlepszy przyjaciel, 40-letni wówczas Bogusław Linda.

 • Krzysztof Zanussi: Jestem z miasta niepokonanego

  - Czułem dumę, że jestem z miasta niepokonanego, choć powstanie warszawskie upadło; pamiętam, jak po powrocie do zniszczonego miasta, cieszyłem się, że na przekór temu co się zdarzyło, miasto pokazywało, że żyje - wspomina w rozmowie z PAP reżyser Krzysztof Zanussi.