• Informacje na temat:

  jerzy englert aktor

Artykuły na temat: jerzy englert aktor
 • Jan Englert: Tęsknię za graniem

  Od 15 lat jest dyrektorem artystycznym najważniejszej sceny teatralnej w Polsce - Teatru Narodowego w Warszawie. Ponieważ brakuje mu wyzwań aktorskich, przyjął rolę w serialu "Diagnoza".

 • Jerzy Trela laureatem nagrody GUSTAW

  Aktor teatralny i filmowy, pedagog Jerzy Trela został tegorocznym laureatem nagrody GUSTAW, najwyższej nagrody ZASP przyznawanej za szczególne zasługi dla środowiska teatralnego. "Jerzy Trela postaci nie gra, on je stwarza, on nimi jest" - napisano w rekomendacji do nagrody.

 • Jan Englert: W nowym sezonie w Teatrze Narodowym - sporo ryzyka

  ...- Jako szef Narodowego jestem dość dobrze zabezpieczony, bo już bardzo wcześnie nauczyłem się jednej rzeczy: by porażkę ciągnąć w górę, a sukces spychać na dół - mówi Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatr Narodowego, zapowiadając nowy sezon artystyczny 2018/2019.

 • Zbigniew Zapasiewicz: Jak aktor nie przychodzi na spektakl, to znaczy że nie żyje

  ...dużych butach wojskowych i strasznie tupał na gimnastyce. Braćmi jego matki byli: Jan - aktor, reżyser, rektor szkoły teatralnej, i Jerzy, który w niej wykładał. Zbyszek mówił wujom po imieniu(...) reżyser Siergiej Bondarczuk uznał, że Beatty ukradł mu scenariusz. Rolę zagrał Jerzy Kosiński. Aktor do końca intensywnie pracował, ostatni raz stał na scenie kilka dni przed śmiercią. Choć...

 • 10 lat temu zmarł wybitny aktor Zbigniew Zapasiewicz

  Był kwintesencją aktorstwa i teatru - wspominał Jerzy Jarocki. W filmach Zanussiego wykreował bohatera symbolizującego uwikłania polskiego inteligenta - pisano o jednym z najwybitniejszych powojennych aktorów polskich. 14 lipca mija 10. rocznica śmierci Zbigniewa Zapasiewicza.

 • Nie żyje Jerzy Łapiński

  Zmarł Jerzy Łapiński, znany aktor filmowy i teatralny. Miał 79 lat. O śmierci artysty poinformowała jego córka Agnieszka.

 • Jan Englert: 55-lecie twórczości scenicznej

  Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, pedagog i reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, obchodzi w tym roku 55-lecie twórczości scenicznej.

 • Jerzy Trela: Człowiek teatru

  ..."Być człowiekiem teatru - to było moje marzenie od pierwszych kroków, jakie postawiłem na scenie" - powiedział Jerzy Trela, laureat tegorocznej nagrody teatralnej im. Zygmunta Huebnera. Nagrodę wręczono w poniedziałek, 21 marca, w stołecznym Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Huebnera.

 • Jerzy Trela mierzy się z Bogiem

  W słuchowisku "Biblia Audio" Jerzemu Treli przypadła szczególna rola - dał głos Bogu. Miał do przeczytania około 250 stron. "Mierzenie się z Bogiem to jest niebezpieczna sprawa" - przyznaje aktor.

 • Englert zwolni Szapołowską

  Dyrektor Teatru Narodowego Jan Englert zapowiada, że rozwiąże umowę z Grażyną Szapołowska. Aktorka nie pojawiła się w teatrze, gdzie miała zagrać w spektaklu. Wybrała udział w jury programu TV. "To jest jawne przekroczenie regulaminu" - powiedział Englert.

Dyskusje na temat: jerzy englert aktor