• Informacje na temat:

  jerzy konieczny

Artykuły na temat: jerzy konieczny
 • 75. urodziny Koniecznego

  ...75 lat temu urodził się Zygmunt Konieczny, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej oraz twórca piosenki literackiej. To on wraz z piosenkarką Ewą Demarczyk rozsławił w latach 60. kabaret "Piwnica pod Baranami".

 • Wyspiański według Koniecznego

  Zygmunt Konieczny - jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów - po czterdziestu latach wydał płytę autorską. W partiach solowych zaśpiewali m.in. wykonawcy współpracujący niegdyś z Piotrem Rubikiem - Joanna Słowińska i Przemysław Branny. Obszernych fragmentów płyty możecie posłuchać w INTERIA.PL.

 • "Dolina Issy": Kresy Miłosza i Konwickiego

  ...12 listopada (poniedziałek) w warszawskim kinie Kultura odbędzie się uroczysty pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu Tadeusza Konwickiego "Dolina Issy". Gośćmi premiery będą jego twórcy, a wśród nich autor zdjęć Jerzy Łukaszewicz, kompozytor Zygmunt Konieczny oraz aktorzy Maria Pakulnis, Danuta Szaflarska i Krzysztof Gosztyła.

 • OFAFA 2002: Laureaci

  W sobotę, 14 grudnia, w krakowskim kinie "Wrzos" zakończył się VIII Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2002. Spośród 84 filmów biorących w konkursie, jury w składzie: Zdzisław Kudła, Krzysztof Raynoch, Zygmunt Konieczny, Jerzy Armata i Bogusław Natkaniec postanowiło główną nagrodę, Złotą Kreskę, w kategorii filmów profesjonalnych przyznać Janowi Lenicy za film "Wyspa R.O...

 • Hiphopowy "Trainspotting"?

  ...- W Polsce bardzo rzadko powstają filmy oparte na świeżych i autentycznych wydarzeniach - mówi Jerzy Kapuściński, producent obrazu "Jesteś Bogiem", opowiadającego historię legendarnego hiphopowego zespołu Paktofonika. Scenariusz Macieja Pisuka przeleżał jednak w szufladzie ładnych parę lat.

 • Has: Tablica znaleziona w Krakowie

  Urodzony w Krakowie, doceniany przez największych reżyserów światowego kina, polski reżyser, twórca takich dzieł jak chociażby "Rękopis znaleziony w Saragossie", czy "Sanatorium pod klepsydrą". 28 maja o godz. 16.00 zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica na budynku, w którym Wojciech Jerzy Has mieszkał i pracował przez 24 lata.

 • Warsztaty scenariuszowe w Krakowie

  Już po raz 13. w Krakowie odbędę się Wiosenne Warsztaty Scenariuszowe. W tym roku wykłady poprowadzą m.in. Jerzy Stuhr ( "Duże zwierzę" ), Maciej Dejczer ("Bandyta"), Filip Bajon ( "Przedwiośnie" ), Waldemar Dziki ( "Pierwszy milion" ). Zajęcia będą trwały od 20 kwietnia do 26 maja w każdą sobotę i niedzielę.

 • Dla zakochanych w kinie

  Sujecka), rozdartej między dwoma walczącymi o jej względy chłopcami (Antoni Pawlicki i Cezary Łukaszewicz) oraz między nienawidzącymi się dziadkiem i ojcem bohaterki (Jerzy Trela i Marek Kasprzyk). Na deser...

 • Stuhr, Buzek i Cielecka w teledysku Dawida Podsiadły "Trofea"

  ...muzycznych rankingów. Jak będzie z piosenką "Trofea"? Równo o godzinie 13.00 w sieci pojawił się także teledysk do tej piosenki. W klipie wystąpiła plejada polskich aktorów: Jerzy Stuhr, Borys Szyc...

 • "Ich czworo": Stuhr, Bohosiewicz, Kot i Kuna

  W czwartek, 20 lutego, w warszawskim Teatrze Polonia odbędzie się premiera spektaklu "Ich czworo" w reżyserii Jerzego Stuhra. Opowieść o trójkącie małżeńskim i uwikłanym w niego dziecku to jedna z najbardziej popularnych sztuk Gabrieli Zapolskiej. W rolach głównych występują Jerzy Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Izabela Kuna i Tomasz Kot.