• Informacje na temat:

  jerzy musiał aktor

Artykuły na temat: jerzy musiał aktor
 • Pogrzeb Jerzego Gruzy

  Jerzy Gruza, reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny, twórca m.in. "Wojny domowej" i "Czterdziestolatka", spoczął w piątek w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. "Nie do zastąpienia, dzięki niemu nasza rzeczywistość była piękniejsza" - mówili uczestnicy pogrzebu.

 • Nie żyje Jerzy Gruza. Autor "Czterdziestolatka" miał 87 lat

  Nie żyje Jerzy Gruza, autor kultowych produkcji "Czterdziestolatek", "Wojna domowa", "Dzięcioł" czy "Pierścień i róża". Twórca zmarł 16 lutego w Warszawie. Miał 87 lat.

 • Jan Monczka: "Ten aktor musiał mieć wiele kobiet"

  ...dam grzeczną odpowiedź: nigdy nie miałem problemów z nawiązywaniem kontaktów z kobietami i ten serial nic w tej mierze nie zmienił. To jest takie naiwne myślenie - "o, ten aktor to musiał mieć wiele(...)Wychował się w polskiej rodzinie na czeskim Zaolziu. Mówi płynnie w obu językach i kocha obie kultury. Jan Monczka (55 l.) jest aktorem związanym emocjonalnie z Krakowem, gdzie mieszka, a zawodowo...

 • Zbigniew Zapasiewicz: Jak aktor nie przychodzi na spektakl, to znaczy że nie żyje

  ...dużych butach wojskowych i strasznie tupał na gimnastyce. Braćmi jego matki byli: Jan - aktor, reżyser, rektor szkoły teatralnej, i Jerzy, który w niej wykładał. Zbyszek mówił wujom po imieniu(...) reżyser Siergiej Bondarczuk uznał, że Beatty ukradł mu scenariusz. Rolę zagrał Jerzy Kosiński. Aktor do końca intensywnie pracował, ostatni raz stał na scenie kilka dni przed śmiercią. Choć...

 • Jerzy Bińczycki: Chore serce

  Najważniejszą cechą jego aktorstwa była duchowa dojrzałość, dzięki której nawet grając dla wielomilionowej widowni, potrafił nawiązać kontakt z pojedynczym widzem. We wtorek, 2 października, mija 20 lat od śmierci Jerzego Bińczyckiego.

 • Jerzy Stuhr: Choruje się we dwoje

  Mija właśnie 50 lat od momentu, kiedy Jerzy Stuhr oświadczył się swojej przyszłej żonie. - Siedzieliśmy w kącie przy oranżadzie i tanim winie. Zanim powiedziała "tak", najpierw się pobeczała - wspomina aktor i reżyser.

 • Platynowe Lwy dla Jerzego Skolimowskiego

  Jerzy Skolimowski - reżyser, scenarzysta i aktor filmowy, poeta i malarz - odbierze statuetkę Platynowych Lwów podczas gali finałowej 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w sobotę, 22 września 2018 roku.

 • Jerzy Gruza kończy 85 lat

  ...​Jerzy Gruza, autor kultowych seriali "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek", obchodzi we wtorek, 4 kwietnia, 85. urodziny.

 • Nieznana pasja Jerzego Kryszaka

  ...na stronie internetowej wystawy. Jerzy Kryszak ukończył studia aktorskie na krakowskiej PWST. Przez wiele lat grał w teatrze. Sławę przyniosła mu rola doktora Zdzisława Kołka w serialu Stanisława(...), do takich, jakie wykonał on, powstało mnóstwo. Postanowił więc obrać inną specjalizację. Już nie musiał koniecznie udawać się w dalekie podróże. Swój obiektyw skierował na pasikoniki, ważki czy...

 • Jerzy Gruza: Osiemdziesięciolatek

  Jerzy Gruza, autor kultowych seriali "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek", obchodzi w środę, 4 kwietnia, 80. urodziny.

Dyskusje na temat: jerzy musiał aktor