• Informacje na temat:

  jerzy skolimowski synowie michał i józef

Artykuły na temat: jerzy skolimowski synowie michał i józef
 • Jerzy Skolimowski: Nasz kandydat do Oscara

  Jerzy Skolimowski, rocznik 1938, uznał, że wiek daje mu prawo bycia mentorem. Gdy po projekcji "11 minut" na Festiwalu Filmowym w Wenecji zapytano go, po co właściwie zrobił ten film, a bardziej elegancko, o przesłanie, odpowiedział: - Życie jest skarbem, ale my uświadamiamy to sobie wtedy, gdy je tracimy. Wykorzystujmy je jak najlepiej, póki żyjemy.

 • Fascynująca i nie do odszyfrowania

  Na międzynarodowym festiwalu filmowym w Rzymie odbył się w środę, 14 listopada, pokaz "Ixjany" Michała i Józefa Skolimowskich. Ten metafizyczny dramat, biorący udział w konkursie głównym, natychmiast został uznany za fascynujący.

 • Maserak tańczy na balu!

  Rafał Maserak wystąpił w drugoplanowej roli ślepca w filmie "Ixjana" braci Józefa i Michała Skolimowskich (synów Jerzego Skolimowskiego). Tancerza zobaczyć będziemy mogli w scenie balu przypominającego klimatem pamiętne przyjęcie z filmu "Oczy szeroko zamknięte" Stanleya Kubricka.

 • "Ixjana" na festiwalu w Rzymie

  Film "Ixjana. Z piekła rodem" w reżyserii Michała i Józefa Skolimowskich (synów Jerzego Skolimowskiego) zakwalifikowano do konkursu głównego na festiwalu w Rzymie, który odbędzie się w listopadzie. O statuetkę Marka Aureliusza ubiegać się będzie łącznie 13 filmów.

 • "Ixjana": Zabić najlepszego przyjaciela

  Dramat metafizyczny "Ixjana" w reżyserii braci Michała i Józefa Skolimowskich, z Borysem Szycem i Magdaleną Boczarską w obsadzie, trafi 23 listopada do kin. Bohater, dręczony poczuciem winy pisarz, sądzi, że zabił najlepszego przyjaciela.

 • Startuje festiwal w Rzymie

  Piętnaście filmów z całego świata weźmie udział w głównym konkursie na rozpoczynającym się w piątek w Rzymie międzynarodowym festiwalu filmowym. Jest wśród nich thriller "Ixjana" Józefa i Michała Skolimowskich.

 • Film polski 2011 - premiery oraz nowe produkcje

  ..., Daniel Olbrychski i Borys Szyc. W postać króla Jana III Sobieskiego wcieli się Jerzy Skolimowski. W filmie wystąpić ma łącznie ponad 100 aktorów - z Polski, USA, Włoch, Rumunii, Turcji, Grecji, Kanady(...)" o tragicznych wydarzeniach Grudnia'70. Film, według scenariusza Mirosława Piepki i Michała Pruskiego, wyreżyserował Antoni Krauze. Produkcja otrzymała dofinansowanie z PISF. Film, jako "wielką opowieść...

 • Nie żyje Joanna Szczerbic

  ...powróciła. Aktorka była żoną Jerzego Skolimowskiego. Jej synowie to Michał Skolimowski i nieżyjący już Józef Skolimowski. Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz(...), jak "Jutro Meksyk", "Gorąca linia", "Bariera", "Stajnia na Salvatorze" i "Ręce do góry". Po niedopuszczeniu tego ostatniego filmu na ekrany wyjechała wraz z Jerzym Skolimowskim z kraju...

 • Tołstoj, "Matrix" i eko-porno

  ...podstawie własnego scenariusza, to synowie reżysera Jerzego Skolimowskiego. Młodszy z braci, Józef, zmarł tragicznie w maju 2012. Dokument Michała Marczaka "Fuck for Forest" opowiada(...). Dramat metafizyczny "Ixjana" ( recenzja ) w reżyserii braci Michała i Józefa Skolimowskich, z Samborem Czarnotą i Borysem Szycem, to opowieść o fatum i przeznaczeniu. Bohaterem filmu jest pisarz...

 • Barbara Brylska: Nie wszystko się udało

  ...karierę nie tylko modelki, ale również aktorki. Pod koniec 1992 roku Barbara Kosmal z mamą znalazła się na planie filmu synów Jerzego Skolimowskiego, Michała i Józefa (pod pseudonimami John Yorick(...), spojrzenia na literaturę i na wszystko. Naprawdę zawdzięczam mu więcej niż komukolwiek. Romanse na planie Barbara Brylska szybko została gwiazdą. Miała 23 lata, kiedy Jerzy Kawalerowicz zaproponował...