• Informacje na temat:

  jerzy stuhr galeria

Artykuły na temat: jerzy stuhr galeria
 • Jerzy Stuhr zaprasza

  W najbliższy piątek, 24 września, w krakowskim kinie "Kijów", odbędzie się pokaz trzech produkcji, które zdobyły nagrody podczas ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wyboru tytułów dokonał sam Jerzy Stuhr , przewodniczącego jury, który osobiście zaprosi widzów na projekcję.

 • Jerzy Stuhr z nagrodą 9. Solanin Film Festiwalu

  Jeden z najbardziej rozpoznawalnych, wszechstronnych i lubianych polskich aktorów Jerzy Stuhr został uhonorowany przez organizatorów Solanin Film Festiwalu w Nowej Soli (Lubuskie). 9. edycja imprezy odbędzie się pod koniec sierpnia.

 • Polacy na na zagranicznych festiwalach

  Międzynarodowe uznanie zyskały dwa nowe polskie filmy - "Pogoda na jutro" Jerzego Stuhra (2003) i debiut Marka Lechkiego "Moje miasto" (2002). Oba obrazy są chętnie zapraszane na międzynarodowe festiwale. W styczniu film Stuhra trafi do Włoch i Szwajcarii, a Lechkiego - do Stanów Zjednoczonych.

 • Polskie kino w Londynie

  Pokazem "Korowodu" w reżyserii Jerzego Stuhra i spotkaniem z aktorkami Karoliną Gorczycą i Katarzyną Maciąg rozpoczął się w czwartek wieczór, 10 kwietnia, w Riverside Studios doroczny, szósty z kolei, a zarazem największy w historii tego rodzaju pokazów - Festiwal Polskich Filmów współorganizowany przez Kinotekę i Instytut Kultury Polskiej.

 • Festiwal w Gdyni: Pierwszy faworyt?

  We wtorek, 16 września, w pierwszym dniu trwania XXVIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jurorom i publiczności zaprezentowały się dwa filmy: "Show" Macieja Ślesickiego oraz "Pogoda na jutro" w reżyserii Jerzego Stuhra . Ten drugi obraz bardzo spodobał się publiczności zgromadzonej w Teatrze Muzycznym. Owacje po projekcji trwały 3 minuty 36 sekund.

 • Dokąd zmierza polskie kino?

  W sobotę, 18 września, zakończył się 29. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Przeważa opinia, że tegoroczne konkursowe propozycje okazały się lepsze i bardziej różnorodne od tego, co pokazywano w Gdyni w latach ubiegłych. "Jest nadzieja dla polskiego kina" - powiedział Jerzy Stuhr ostatniego dnia festiwalu w rozmowie z INTERIA.PL.

 • Złoty Lajkonik dla "Nasion" W.Kasperskiego

  Stuhra przyznało rosyjskiej "Blokadzie" Siergieja Loznicy.

 • "Pianista": Polański już w Polsce

  ...fragmentów filmów Polańskiego i wykonywana "na żywo" muzyka. W programie uroczystości są także wypowiedzi "na żywo" i z ekranu przyjaciół Polańskiego. Wieczór poprowadzi Maciej Stuhr. Reżyserem uroczystości jest Andrzej Strzelecki. Złote Berło jest przyznawane od 1999 roku. Pierwszym laureatem nagrody był Jerzy Giedroyc. Złote Berło otrzymali także Wojciech Kilar i Stanisław Lem. Dodatkową kwotę 10

 • "Stara Baśń" i polska kultura

  Pokaz filmu "Stara Baśń. Kiedy słońce było bogiem" zakończył w środę, 17 września, drugi dzień XXVIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po projekcji z dziennikarzami spotkała się ekipa opowieści, z reżyserem, Jerzym Hoffmanem, na czele. Obecni byli aktorzy: Ewa Wiśniewska, Bohdan Stupka, Michał Żebrowski , Małgorzta Foremniak , Marina Aleksandrowa. Spotkanie z dziennikarzami...

 • Gdynia: Oczekiwanie na "Starą Baśń"

  Na razie żaden z obrazów nie podobał się gdyńskiej publiczności tak, jak propozycja Jerzego Stuhra , film "Pogoda na jutro" . W konkursie o nagrodę Złotego Klakiera nadal prowadzi film Jerzego Stuhra , po projekcji którego oklaski nie milkły przez 3 minuty i 36 sekund. Obraz "Powiedz to, Gabi" gdyńska publiczność oklaskiwała 28 sekund. Brawa po projekcji "Symetrii" trwały 1 minutę...