• Informacje na temat:

  jimi hendrix plotki

Artykuły na temat: jimi hendrix plotki
 • Przewodnik rockowy: Monterey Pop Festival

  Niektóre elementy życia w epoce PRL-u (czyli w okresie, który zwykło się dziś - moim zdaniem zresztą niesłusznie - nazywać komuną), mogą być dla naszych rodaków urodzonych po wprowadzeniu stanu wojennego, właściwie niezrozumiałe. Bo to, bo sio, bo owo... Spokojnie, nie, nie będę tu nawet próbował się nimi zajmować, bowiem mądrzej, głębiej i piękniej opowiadali już o nich naukowcy, literaci oraz filmowcy.

 • Żywa legenda, którą uznano za zmarłą

  Amerykański muzyk Sixto Rodriguez nagrał dwie płyty i słuch o nim zaginął. Uznano go za zmarłego. Tymczasem w RPA był idolem i symbolem sprzeciwu wobec niesprawiedliwości. O losach artysty opowiada film "Sugar Man", który 22 lutego trafi do polskich kin.

 • Supergrupy: Od CSNY do TCV

  Do sklepów trafił album formacji Them Crooked Vultures, kolejnej gitarowej supergrupy. Poniżej przedstawiamy najsłynniejsze rockowe i alternatywne projekty stworzone przez uznanych artystów, którzy z różnych powodów postanowili spróbować sił w muzycznych "dream teamach".

 • Wspominamy "Króla" i innych muzyków

  Niespodziewana śmierć Michaela Jacksona to największa strata w muzycznym świecie ostatnich 12 miesięcy. Wspominamy również innych zmarłych w tym czasie.