• Informacje na temat:

  jimi hendrix polska

Artykuły na temat: jimi hendrix polska
 • Jimi Hendrix: Kolekcja singli

  Niedługo przed gwiazdką fani Jimiego Hendrixa będą mogli zaopatrzyć się w pudełko, w środku którego znajdą 10 singli tego wielkiego artysty. Polska premiera nastąpi 15 grudnia, a wydawcą będzie wytwórnia Universal.

 • Jimi Hendrix wiecznie żywy

  Jimi Hendrix, który zmarł dokładnie 40 lat temu, wielkim gitarzystą był. I kropka. Sprawdzamy jednak, kto próbuje do jego spuścizny podejść nie na kolanach, lecz choć trochę szarpiąc rockową świętość.

 • Jimi Hendrix na DVD

  Na 14 maja zaplanowano premierę DVD Jimiego Hendrixa - " Jimi Hendrix: The Dick Cavett Show", zawierającego występy legendarnego gitarzysty w programie "The Dick Cavett Show" w 1969 roku. W sekcji dodatkowej znajdzie się film dokumentalny o artyście. Dokumentu nigdy do tej pory nie prezentowano.

 • Jimi Hendrix w balecie

  Największe przeboje największego gitarzysty wszech czasów Jimi'ego Hendriksa wykorzystane z balecie? Dlaczego by nie. Tak przynajmniej wymyślił ceniony także w Polsce skrzypek Nigel Kennedy, który zaaranżował utwory Hendriksa na potrzeby londyńskiego Królewskiego Baletu.

 • Brat Jimiego Hendrixa na Thanks Jimi Festival

  Od 9 lat, na początku maja, gitarzyści z całej Polski spotykają się na wrocławskim Rynku, by wspólnie zagrać "Hey Joe" i uczcić pamięć zmarłego w 1970 roku Jimiego Hendriksa. W tym roku w jubileuszowej edycji Thanks Jimi Festival weźmie udział gość specjalny - brat Jimiego, gitarzysta i wokalista, Leon Hendrix.

 • Dzięki Ci, Jimi!

  ..., z którą komponował i koncertował przez 5 lat. Mieszkający w Chicago Stan Skibby, uważany za "żywego Hendrixa", zwycięzca Hendrix Festival, przypomni najważniejsze utwory Jimiego Hendrixa. Na scenie(...)Organizatorzy Thanks Jimi Festival liczą na to, że uda im się pobić rekord należący obecnie do Amerykanów z Concorde. Impreza rozpocznie się na wrocławskim Rynku o godz. 12.00. Na scenie będzie można...

 • "Zaszczyt dla Hendrixa"

  .... Z drugiej strony może to i dobrze, że Jimi Hendrix nie dożył premiery waszej wersji „Purple Haze”... Nie wydaje mi się, żebyś miał rację. Jimi Hendrix to jeden z najbardziej otwartych muzycznie ludzi, jakich można sobie wyobrazić. Jego gra zrewolucjonizowała muzykę gitarową, choć wielu mu współczesnych nie potrafiło go docenić. Dlatego jestem przekonany, że Jimi czułby się zaszczycony, słysząc...

 • Gitarowy Rekord Guinessa: Szczegóły Thanks Jimi Festival 2018 we Wrocławiu

  Rekordu Guinnessa potrzeba dokładnie 7357 gitarzystów, wspólnie grających nieśmiertelne "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa rozpoczęła się 30 kwietnia(...) C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Gitarowa impreza rozpoczyna się 1 maja na wrocławskim Rynku o godz. 10:00. Największą gitarową orkiestrę na świecie poprowadzi pomysłodawca...

 • Gitarowy Rekord Guinnessa Wrocław 2019. Stan Skibby (sobowtór Jimiego Hendrixa) i hołd dla Woodstock

  ...1 maja gitarzyści z całego świata pojawią się na Rynku we Wrocławiu by wziąć w 17. już odsłonie Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu. Na scenie pojawi się też amerykański muzyk Stan Skibby, nazywany sobowtórem Jimiego Hendrixa, by razem z wszystkimi uczcić 50. rocznicę legendarnego festiwalu Woodstock.

 • Thanks Jimi: Gitarzyści, łączcie się!

  ...ponad trzykrotnie. W tym roku uczestnicy zagrają wspólnie aż osiem rockowych klasyków - nie tylko "Hey Joe" Jimiego Hendrixa, ale także inne utwory słynnego gitarzysty, m.in. "Voodoo Child" i "Little Wing(...), Sławomir Piwowar, Jacek Pluszcz oraz gwiazdy wieczornego koncertu na Wyspie Słodowej: Dżem, Ray Wilson & Stiltskin, TSA, Tribute To Jimi Hendrix Project feat. Zbigniew Hołdys, Jarek Śmietana, Marek...