• Informacje na temat:

  john altman

Artykuły na temat: john altman
 • "M*A*S*H": Nie żyje William Christopher

  ...1 stycznia, po długiej walce z rakiem, w wieku 84 lat zmarł amerykański aktor William Christopher, odtwórca roli Johna Mulcahy'ego - katolickiego kapelana w popularnym serialu telewizyjnym "M*A*S*H" z czasów wojny koreańskiej. Miał 84 lata.

 • "Birdman" z 6 nominacjami do Independent Spirit Awards

  "Birdman" w reżyserii Alejandro Gonzáleza Inárritu otrzymał najwięcej, aż 6 nominacji do prestiżowych Independent Spirit Awards - nagród filmowych przyznawanych niezależnym produkcjom z budżetem poniżej 20 milionów dolarów.

 • "M.A.S.H": Wojna na wesoło

  Zaczęło się od filmu w reżyserii Roberta Altmana, który powstał na kanwie powieści "MASH: A Novel About Three Army Doctors" Richarda Hookera. "MASH" to angielski skrót nazwy Mobilny Wojskowy Szpital(...) "Sokolego Oka" jest kapitan "Trapper" John McIntyre (Wayne Rogers). Obaj prześcigają się w wymyślaniu dowcipów oraz sposobów na dokuczenie majorowi Frankowi Burnsowi (Larry Linville), niekompetentnemu...

 • Emmanuelle Béart: Piękna złośnica

  To właśnie dla niej mężczyźni oglądali "Mission: Impossible".

 • Na te seriale czekaliśmy całe lato

  ...sezonie widzowie musieli pogodzić się z odejściem Lexie (przypomnijmy, że w finale zginęła ona w katastrofie) oraz z Teddy Altman (która postanowiła przyjąć propozycję pracy w innym mieście. Niestety(...) Chiriqui), która odegra rolę w polowaniu na Red Johna. Widzowie dowiedzą się wielu szczegółów na temat głównego antybohatera serialu, jednak nie jest pewne, czy Red John zostanie złapany już w 5. sezonie...

 • Mike Nichols nie żyje

  19 listopada zmarł Mike Nichols, jeden z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów. Twórca "Kto się boi Virginii Woolf?", "Absolwenta", "Pracującej dziewczyny" i "Bliżej" odszedł niespełna dwa tygodnie po swoich 83. urodzinach.

 • Zmarł odtwórca roli porucznika Columbo

  ..."Columbo", spędził kilka lat na teatralnej scenie, grywał również małe rólki w różnych telewizyjnych produkcjach. Wystąpił w około 60 filmach. W "Graczu" Roberta Altmana zagrał samego siebie. Ale największą(...) lat, otrzymując za nią aż 4 nagrody Emmy. Falk był bliskim współpracownikiem czołowego amerykańskiego twórcy niezależnego - Johna Cassavetesa. W pamięci kinomanów zapisała się jego wspaniała rola...

 • Virginia Madsen u Roberta Altmana

  Virginia Madsen, nominowana w 2005 roku do Oscara za rolę w filmie "Bezdroża" , wystąpi w najnowszym filmie Roberta Altmana ( "Gosford Park" ), zatytułowanym "A Prairie Home Companion". Produkcja powstaje w oparciu o słynny radio wy show Garrisona Keillora, który napisał także scenariusz filmowej opowieści.

 • Aktorzy składają hołd Altmanowi

  Już w kilka godzin po śmierci Roberta Altmana ( "Gosford Park" , "The Company" ), pracujący z nim aktorzy wspominali jednego z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów. "Co za dżentelmen, co za facet, co za dobry człowiek" - mówiła grająca w jego ostatnim filmie "A Praire Home Companion" Meryl Streep.

 • Film Altmana otworzy festiwal w Londynie

  Pokaz dramatu "Gosford Park", najnowszej produkcji wybitnego amerykańskiego reżysera Roberta Altmana ("Na skróty", "Pret-a-Porter", "Doktor T i kobiety" ) zainauguruje 7 listopada Londyński Festiwal Filmowy. Impreza potrwa do 22 listopada.