• Informacje na temat:

  john lennon muzyk

Artykuły na temat: john lennon muzyk
 • Trasa koncertowa "Poeci rocka". John Porter: Muzyka mojej młodości

  John Porter jest gościem specjalnym rozpoczętej w połowie lutego trasy koncertowej "Poeci rocka". - Ten przekaz się nie zmienił przez lata - mówi w rozmowie z Interią.

 • Odsłonięto pomnik Johna Lennona

  Yoko Ono, wdowa po Johnie Lennonie, odsłoniła w piątek, 15 marca, pomnik swego męża. Stanął on w hallu lotniska im. John Lennona w Liverpoolu, rodzinnego miasta muzyka, zamordowanego 8 grudnia 1980(...) Lennon spędził dzieciństwo.

 • Ile kosztuje willa Johna Lennona?

  Chcielibyście zamieszkać w posiadłości Kenwood, gdzie lider legendarnych The Beatles John Lennon napisał jeden z najbardziej przełomowych albumów w historii muzyki rozrywkowej "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band"? Wystarczy 14 milionów funtów (ponad 70 milionów złotych) i sprawa załatwiona.

 • John Lennon: 25. rocznica śmierci

  Grzeczny chłopiec w garniturku, rock'n'rollowiec z hamburskiego klubu, który zachwycił cały świat, muzyk eksperymentujący z psychodelią, twórca antywojennych hymnów - to tylko kilka wcieleń Johna Lennona. W czwartek, 8 grudnia, minęło 25 lat od tragicznej śmierci wokalisty The Beatles z rąk jego fana-szaleńca.

 • Dzień, w którym zginął John Lennon

  ...8 grudnia 1980 roku w Nowym Jorku zabity został John Lennon. W 30. rocznicę śmierci jednego z największych artystów XX wieku, zapytaliśmy polskich muzyków i osoby związane z show-biznesem, jak wspominają tamten smutny dzień.

 • "Idol": Al Pacino dostaje list od Johna Lennona

  Ta niewiarygodna historia wydarzyła się naprawdę! Brytyjski muzyk Steve Tilston otrzymał list od Johna Lennona. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że został on napisany 34 lata wcześniej... To wydarzenie zainspirowało twórców filmu "Idol". Postanowili pokazać, jak przesyłka od eks-Beatlesa mogłaby zmienić bieg kariery muzyka. Od 3 lipcach Al Pacino będzie śpiewał na ekranach kin...

 • Mark Chapman, zabójca Lennona: Teraz wiem, czym jest wstyd

  W rozmowie z The Associated Press Mark David Chapman, morderca Johna Lennona, po raz pierwszy przyznał, że żałuje tego, co zrobił 8 grudnia 1980 roku.

 • John Lennon wolny jak ptak. Kiedy śmierć nie jest końcem

  ...35 lat temu, 8 grudnia 1980 roku, około godz. 22:49, John Lennon , któremu towarzyszyła Yoko Ono, został czterokrotnie postrzelony w plecy w bramie budynku Dakota House na nowojorskim Manhattanie(...) zrobiłeś?" - zapytał policjant. "Zastrzeliłem Johna Lennona" - odpowiedział Mark Chapman, któremu kilka godzin wcześniej John Lennon złożył podpis na wydanym wówczas albumie "Double Fantasy". Niemal...

 • Lennon wspomagał IRA?

  Były agent brytyjskiego wywiadu MI5 twierdzi, że John Lennon wspomagał finansowo Irlandzką Armię Republikańską (IRA) i dlatego był śledzony przez służby specjalne.

 • "Mam talent": Chris Kläfford zaśpiewał "Imagine" Johna Lennona

  Spektakularne wykonanie piosenki "Imagine" Johna Lennona dało Chrisowi Chris Kläffordowi awans do kolejnego etapu amerykańskiego "Mam talent". Pod wrażeniem był zwłaszcza Simon Cowell.