• Informacje na temat:

  john wayne reżyser

Artykuły na temat: john wayne reżyser
 • John Wayne: Król westernów

  Jego znakami rozpoznawczymi były charakterystyczny chód i sposób mówienia, kowbojski kapelusz oraz para koltów na biodrach. Widzów wciąż porywa legenda sprawiedliwego szeryfa. ​"I na ekranie, i w życiu trzymam się prostych schematów. Miłość, nienawiść, bez niuansów" - mówił John Wayne.

 • Marlene Dietrich i John Wayne: Co ich łączyło?

  Kiedy zobaczyła Johna Wayne'a, natychmiast powiedziała swojemu agentowi: "Chcę go". I szybko dowiodła, że miała na myśli nie tylko plan filmowy. Romans hollywoodzkiego kowboja z Marleną Dietrich trwał trzy lata.

 • Hazardzista John Stockwell

  Aktor, scenarzysta i reżyser John Stockwell ( "Top Gun" , "Piękna i szalona" , "Blue Crush" ) naniesie poprawki do scenariusza oraz zasiądzie na fotelu reżysera opowieści "Chasing the Whale". Film powstanie w firmie Regency Enterprises dla studia 20th Century Fox. Akcja obrazu będzie się rozgrywać sferach bogatych hazardzistów.

 • "Batman" z Robertem Pattinsonem. Twórcy prezentują Batmobil

  Reżyser nowego "Batmana" Matt Reeves pokazał na swoim profilu w mediach społecznościowych, jak będzie wyglądał nowy Batmobil. Premiera filmu z Robertem Pattinsonem odbędzie się w czerwcu 2021 roku.

 • Oscarowe legendy, oscarowi rekordziści

  Vivien Leigh, Clark Gable, Marlon Brando, John Wayne, wreszcie - oscarowi rekordziści Meryl Streep i Jack Nicholson - m.in. ci aktorzy są na listach artystów nagradzanych statuetkami lub nominowanych do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej na przestrzeni lat.

 • Oscary: Słynni aktorzy, niezapomniane role

  Vivien Leigh, Clark Gable, Marlon Brando, John Wayne, wreszcie - oscarowi rekordziści: Meryl Streep i Jack Nicholson - m.in. ci aktorzy są na listach artystów nagradzanych statuetkami lub nominowanych do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej na przestrzeni lat.

 • Billy Bob Thornton w "Alamo"?

  Już od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje na temat obsady filmu "Alamo", remake'u słynnego westernu Johna Wayne'a z 1960 roku. Z projektem łączono już nazwiska Mela Gibsona, Brada Pitta, Russella Crowe'a i Toma Hanksa. W pierwowzorze postać pułkownika Davy'a Crocketta kreował sam John Wayne. Ostatnio pojawiły się doniesienia, iż w roli bohatera być może wystąpi Billy Bob Thornton.

 • Dennis Quaid w Alamo

  Na planie filmu "Alamo" spotkają się ponownie reżyser John Lee Hancock i aktor Dennis Quaid ( "Męska gra" , "Traffic" ), którzy współpracowali ostatnio nad dramatem "The Rookie" . Zdjęcia do pechowej produkcji mają rozpocząć się w styczniu przyszłego roku. "Alamo" od dłuższego czasu borykało się z problemami realizacyjnymi.

 • Paul Walker szuka broni

  Paul Walker ( "Za szybcy, za wściekli" , "Linia czasu" ) prowadzi negocjacje w sprawie występu w filmie "Running Scared". Nad scenariuszem opowieści pracuje Wayne Kramer ( "The Cooler" ), który zasiądzie także na fotelu reżysera historii.

 • Tom Hanks w "Alamo"?

  Według ostatnich informacji z planu realizacji remake'u słynnego westernu "Alamo" Johna Wayne'a z 1960 roku, z reżyserem filmu Ronem Howardem i producentem Brianem Grazerem spotkał się ostatnio Tom Hanks. Wszyscy zastanawiają się, czy oznacza to, że dwukrotny laureat Oscara ("Filadelfia", "Forrest Gump" ) zastąpi na planie filmu Russella Crowe'a.