• Informacje na temat:

  jowita budnik aktorka

Artykuły na temat: jowita budnik aktorka
 • Jowita Budnik: Agentka

  Nieczęsto zdarza się, by znana aktorka pracowała również jako... agentka kolegów po fachu. Jowita Budnik przez lata spełniała się jednak po obu stronach barykady. Z okazji 45. urodzin przypominamy najważniejsze ekranowe wcielenia gwiazdy.

 • Jowita Budnik: Nie muszę sobie ani nikomu niczego udowadniać

  Jowita Budnik przyznaje, że czuje się spełniona jako kobieta, matka, a także zawodowo. Cechuje ją też życiowy optymizm i dla niej szklanka zawsze jest do połowy pełna.

 • Jowita Budnik: Czemu znika?

  Po sukcesie filmu "Plac Zbawiciela" Jowita Budnik na siedem lat zniknęła z ekranów kin. Teraz powraca rolą niezwykłej, romskiej poetki - Papuszy.

 • Jowita Budnik: Nowy rozdział

  Jaki to ptak tak pięknie śpiewa w pani telefonie? Jowita Budnik : - Nie jestem pewna, ale chyba słowik. Ustawiłam sobie tę melodyjkę 11 lat temu, gdy przeprowadziłam się na wieś. Sprawia, że dobrze(...) aktywna Jowita - zabiegana, zorganizowana, która nie mogła marnować ani chwili. Teraz dopuszczam do głosu tę drugą, która uważa, że nie zawsze należy biec i mieć zajętą każdą minutę. To się wiąże...

 • Jowita Budnik w "Komisarzu Aleksie"

  Jowita Budnik, którą zobaczymy jako Ankę w 11. odcinku 5. serii "Komisarza Aleksa", jest z wykształcenia socjolożką i specjalistką od PR-u. Ważniejsza od aktorstwa jest dla niej praca w agencji... aktorskiej, którą podjęła, gdy była jeszcze studentką.

 • Jowita Budnik: Zdaję się na to, co przyniesie los

  Starannie wybieram role, ale jednocześnie nie jest tak, że w ostatnim czasie odrzuciłam dziesięć innych propozycji - mówi w wywiadzie z Krystianem Zającem Jowita Budnik, która zagrała główną rolę w debiucie fabularnym Michała Otłowskiego "Jeziorak".

 • Sukces polskiego filmu na festiwalu w Karlowych Warach. Dwie aktorki z nagrodami!

  W sobotę, 8 lipca, zakończył się 52. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach. Główną nagrodę zdobył „Mały Krzyżowiec” Vaclava Kadrnka. Statuetki za najlepszą rolę żeńską otrzymały wspólnie Jowita Budnik i Eliane Umuhire za role w filmie „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze.

 • "Aktorki. Odkrycia": Nowa książka Łukasza Maciejewskiego

  Na książkę "Aktorki. Odkrycia" składa się 18 wywiadów. To kolejna pozycja, po świetnie przyjętych przez czytelników tytułach "Aktorki. Spotkania" (2012) i "Aktorki. Portrety" (2015). Grażyna Błęcka-Kolska, Sonia Bohosiewicz, Jowita Budnik, Renata Dancewicz, Katarzyna Gniewkowska, Urszula Grabowska, Karolina Gruszka, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Dorota Kolak, Joanna Kulig, Małgorzata...

 • Łukasz Maciejewski o swej książce "Aktorki. Odkrycia": Ja wybieram bohaterki

  ..." (2012) i "Aktorki. Portrety" (2015). Bohaterkami najnowszej książki Łukasza Maciejewskiego "Aktorki. Odkrycia" są: Grażyna Błęcka-Kolska, Sonia Bohosiewicz, Jowita Budnik, Renata Dancewicz...

 • "Papusza": Pierwszy polski film w języku romskim

  W czwartek, 15 listopada, mija dokładnie pięć lat od premiery "Papuszy" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego - pierwszego polskiego filmu w języku romskim. W tytułowej roli romskiej poetki zobaczyliśmy Jowitę Budnik.

Wideo na temat: jowita budnik aktorka
 • Olszówka wspomina sesję dla "Playboya"

  ”, jeszcze w wałkach na głowie, wsiadłam do swojego czerwonego malucha i uciekłam - wspomina w rozmowie z Wideoportalem. Dopiero menadżerka, Jowita Budnik, przekonała aktorkę, że ta powinna wywiązać się(...)Edyta Olszówka dwukrotnie - w 2000 i 2003 roku - wzięła udział w sesjach zdjęciowych do magazynu "Playboy". Aktorka zgodziła się pozować do zdjęć Piotra Porębskiego, bo widziała w pomyśle fotografa

Dyskusje na temat: jowita budnik aktorka