• Informacje na temat:

  józef i michał skolimowscy

Artykuły na temat: józef i michał skolimowscy
 • Borys Szyc u braci Skolimowskich

  Trwają zdjęcia do filmu "Ixjana. Z piekła rodem" - pełnometrażowego debiutu Józefa i Michała Skolimowskich - synów twórcy "Essental killing". W głównych rolach zobaczymy Borysa Szyca i Sambora Czarnotę.

 • Jerzy Skolimowski: Nasz kandydat do Oscara

  ...zdjęć bracia udali się do Indii. Po kilku miesiącach Michał wrócił, Józef został. Okazało się, że dostał ataku paniki. Trafił do szpitala. Przyplątała się sepsa. - Do jego śmierci przyczyniła się harówka(...)), z którą miał synów Michała i Józefa. Niewykluczone, że związek by przetrwał, gdyby trafili na inny czas. W jednym z wywiadów wspominał, że wyjechał do Anglii z żoną i synami w 1978 roku. Po kilku...

 • "Ixjana": Zabić najlepszego przyjaciela

  Dramat metafizyczny "Ixjana" w reżyserii braci Michała i Józefa Skolimowskich, z Borysem Szycem i Magdaleną Boczarską w obsadzie, trafi 23 listopada do kin. Bohater, dręczony poczuciem winy pisarz, sądzi, że zabił najlepszego przyjaciela.

 • "Ixjana": Ene, due, rike, fake...

  Dramat metafizyczny "Ixjana" w reżyserii braci Michała i Józefa Skolimowskich to opowieść o pisarzu Marku (Sambor Czarnota), którego wieloletnia przyjaźń z Arturem (Borys Szyc) zostaje gwałtownie przerwana przez pojawienie się w ich życiu pewnej tajemniczej kobiety.

 • Szyc: Będzie trochę spokojniej

  Borys Szyc zagrał jedną z głównych ról w najnowszym filmie Michała i Józefa Skolimowskich "Ixjana".

 • Fascynująca i nie do odszyfrowania

  Na międzynarodowym festiwalu filmowym w Rzymie odbył się w środę, 14 listopada, pokaz "Ixjany" Michała i Józefa Skolimowskich. Ten metafizyczny dramat, biorący udział w konkursie głównym, natychmiast został uznany za fascynujący.

 • Maserak tańczy na balu!

  Rafał Maserak wystąpił w drugoplanowej roli ślepca w filmie "Ixjana" braci Józefa i Michała Skolimowskich (synów Jerzego Skolimowskiego). Tancerza zobaczyć będziemy mogli w scenie balu przypominającego klimatem pamiętne przyjęcie z filmu "Oczy szeroko zamknięte" Stanleya Kubricka.

 • Startuje festiwal w Rzymie

  Piętnaście filmów z całego świata weźmie udział w głównym konkursie na rozpoczynającym się w piątek w Rzymie międzynarodowym festiwalu filmowym. Jest wśród nich thriller "Ixjana" Józefa i Michała Skolimowskich.

 • "Ixjana" na festiwalu w Rzymie

  Film "Ixjana. Z piekła rodem" w reżyserii Michała i Józefa Skolimowskich (synów Jerzego Skolimowskiego) zakwalifikowano do konkursu głównego na festiwalu w Rzymie, który odbędzie się w listopadzie. O statuetkę Marka Aureliusza ubiegać się będzie łącznie 13 filmów.

 • Nie żyje Joanna Szczerbic

  ...powróciła. Aktorka była żoną Jerzego Skolimowskiego. Jej synowie to Michał Skolimowski i nieżyjący już Józef Skolimowski. Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz...

Wideo na temat: józef i michał skolimowscy
 • Skolimowski o tajemniczej śmierci brata

  "W szpitalu dziwne rzeczy się działy - jakaś bakteria w moczu, krwi. Sepsa. Dziwną minę robił lekarz" - opowiada Michał Skolimowski o śmierci młodszego brata Józefa, który zmarł przed premierą filmu "Ixjana" wiosną tego roku, w Indiach, na skutek wyczerpania. 14 maja został pochowany na warszawskich Powązkach. Zobaczcie fragment rozmowy w "Dzień dobry TVN"...