• Informacje na temat:

  józef stalin

Artykuły na temat: józef stalin
 • "Śmierć Stalina": Dyktatura na wesoło

  ..."Śmierć Stalina" to bardzo niepoprawna politycznie komedia o śmierci okrutnego dyktatora, która rozpoczyna szaleńczą walkę o władzę i przeżycie na najwyższych szczeblach Kremla. Genialna obsada, świetne dialogi i zabójcze żarty - to wszystko w prześmiewczym filmie wyreżyserowanym przez nominowanego do Oscara Armando Innaucciego. W rolach głównych między innymi: laureaci Złotych Globów Steve...

 • "Śmierć Stalina": Ten film został zakazany w Rosji

  Międzynarodowa krytyka uznała go za arcydzieło i film roku, Ministerstwo Kultury w Rosji zakazało projekcji w całym kraju - a jak odbierze go polska publiczność? O tym przekonamy się już 27 kwietnia, kiedy niepoprawna politycznie produkcja "Śmierć Stalina" wejdzie na ekrany naszych kin.

 • "Śmierć Stalina" : Umarł król, niech żyje król

  W styczniu tego roku decyzją Ministerstwa Kultury Federacji Rosyjskiej zakazano dystrybucji filmu produkcji brytyjsko-francuskiej "Śmierć Stalina". Powodem miała być ochrona dobrego imienia bohaterów wojennych i ofiar stalinizmu, a także sprzeciw wobec zakłamywaniu historii. Na tym jednak kończą się kontrowersje związane z filmem Armando Iannucciego. Jak zwykle okazuje się, że nie taki diabeł...

 • Gerard Depardieu zagra Józefa Stalina

  Gerard Depardieu, francuski aktor mający obywatelstwo rosyjskie, zagra rolę sowieckiego dyktatora Józefa Stalina w filmie reżyserowanym przez Fanny Ardant - poinformował we wtorek magazyn "Variety".

 • Bałabanow o bandyckiej młodości Stalina

  Znany rosyjski reżyser filmowy Aleksiej Bałabanow zamierza nakręcić film o bandyckiej młodości Józefa Stalina. Zainspirowała go do tego wydana niedawno w Rosji książka, którą napisał brytyjski historyk i pisarz Simon Sebag Montefiore.

 • "Śmierć Stalina" zakazana w Rosji?

  ...​20 października do brytyjskich kin zawitać ma komediodramat Armando Iannucciego "The Death of Stalin". Film może jednak nie doczekać się swojej rosyjskiej premiery. Na Kremlu trwa dyskusja nad jego oficjalnym zablokowaniem.

 • Zmarł reżyser Aleksandr Burdonski, wnuk Stalina

  Rosyjski reżyser teatralny Aleksandr Burdonski, wnuk Józefa Stalina, zmarł w wieku 75 lat - poinformowały w środę, 24 maja, rosyjskie agencje informacyjne. Ojcem Burdonskiego był syn Stalina, Wasilij, ale reżyser używał panieńskiego nazwiska matki, Galiny Burdonskiej.

 • Johnny Depp zagra Stalina?

  Być może niebawem zobaczymy Johnny'ego Deppa w niezwykłej roli. Angielski historyk Simon Sebag Montefiore podpisał właśnie zgodę na ekranizację swojej książki o życiu Józefa Stalina.

 • Weekend w kinie: W cieniu Avengersów

  Tylko dwa filmy: komediodramat "Śmierć Stalina" i komedia akcji "Dorwać Gunthera" wchodzą na ekrany polskich kin w piątek, 27 kwietnia. Już dzień wcześniej zadebiutowała na nich jedna z najważniejszych premier roku - superprodukcja "Avengers: Wojna bez granic", której budżet sięgnął 400 milionów dolarów.

 • Czarne komedie, czyli uśmiech na ustach, ale gorycz w gardle

  W piątek, 27 kwietnia, do polskich kin trafi film fabularny "Śmierć Stalina", czarna jak smoła komedia o Chruszczowie, Berii i innych współpracownikach Józefa Stalina, którzy po zgonie dyktatora rozpoczynają walkę o kontrolę nad zbudowanym przez niego aparatem terroru. Z tej okazji prezentujemy listę dziesięciu najbardziej oryginalnych - naszym zdaniem - czarnych komedii.

Wideo na temat: józef stalin
 • "Na dobre i na złe": Piotr Głowacki o filmie, teatrze i serialach

  dramatem rozgrywającym się w okresie II wojny światowej. Major bezpieczeństwa państwowego Wasilij Zarubin otrzymuje od Stalina zadanie zwerbowania pośród polskich oficerów osadzonych w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie jak najwięcej potencjalnych współpracowników przyszłej władzy w nowej, komunistycznej Polsce. Piotr Głowacki wciela się w rolę Józefa Stalina. Zdjęcia do spektaklu kręcone były

 • "Talianka", odcinek 8.

  Trwają poszukiwania Stiepana. Pościg za nim nadzoruje sam Ławrientij Beria. Wierigin i Conti unikają obławy. Wkrótce dowiadują się, co się naprawdę stało z Giuliettą. Tymczasem Paulo wykorzystuje swoje znajomości i kontaktuje się z radzieckim generałem. Oficer umawia go na spotkanie z synem Józefa Stalina. Ten, chcąc uprzykrzyć życie Berii, uwalnia Cannavaro tuż przed wysłaniem jej do obozu

Dyskusje na temat: józef stalin