• Informacje na temat:

  julia kolberger reżyser

Artykuły na temat: julia kolberger reżyser
 • Julia Kolberger: Trudne rodzinne relacje

  Kilka dni temu Jakub Giza, operator filmu "Jutro mnie tu nie będzie" otrzymał na festiwalu Plus Camerimage Złotą Kijankę za najlepsze zdjęcia w konkursie etiud studenckich. Reżyserką filmu jest Julia Kolberger, córka aktorskiej pary: Anna Romantowska i Krzysztof Kolberger.

 • Ostatnia droga Kolbergera

  Krzysztof Kolberger spoczął w czwartek, 13 stycznia, na stołecznych Starych Powązkach. Artystę pożegnali członkowie rodziny, przyjaciele, przedstawiciele środowiska aktorskiego i licznie przybyli mieszkańcy stolicy.

 • Krzysztof Kolberger nie żyje

  W wieku 60 lat zmarł Krzysztof Kolberger. Od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową.

 • Anna Romantowska i Krzysztof Kolberger: Potrafili ocalić przyjaźń

  Żadne z nich nie szukało sławy. Anna Romantowska i Krzysztof Kolberger nie lubili być w centrum uwagi. W aktorskim świecie mówiło się, że to on oszalał z miłości do niej, ona zaś długo studziła jego uczucia.

 • Krzysztof Kolberger: Uważał, że choroba jest częścią życia

  Nawet w cierpieniu był zawsze uśmiechnięty, uczynny, życzliwy. Nie grał. Krzysztof Kolberger po prostu taki był. "Od lat namawiam ludzi, żeby się uśmiechali, nie wtedy, kiedy jest dobrze, kiedy są radośni, szczęśliwi, bogaci i zdrowi, tylko właśnie wtedy, kiedy są smutni i chorzy, kiedy jest im źle. Wiem, co mówię. Uśmiech ma moc uzdrawiającą" - mawiał aktor.

 • Nagroda dla córki Kolbergera

  Krótkometrażowy film "Jutro mnie tu nie będzie" w reżyserii absolwentki łódzkiej "filmówki" Julii Kolberger otrzymał II nagrodę - "Srebrne Jajo" - na 3. Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki Kustendorf. Twórcą imprezy jest znany serbski reżyser, Emir Kusturica.

 • Troje laureatów nagrody Morgensterna

  Młodzi filmowcy - Julia Kolberger, Elżbieta Benkowska i Łukasz Ostalski zostali ex aequo tegorocznymi laureatami Nagrody im. Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa" dla debiutujących reżyserów. Doceniono ich za filmy "Mazurek", "Olena" i "Matka".

 • Nagroda "Perspektywa" dla Pawła Maślony

  Paweł Maślona, reżyser czarnej komedii "Atak paniki", jest tegorocznym laureatem nagrody imienia Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa".

 • Najlepsze na "Dwóch Brzegach"

  ..."Mazurek" w reżyserii Julii Kolberger zdobył główną nagrodę w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych 7. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" (średnia głosów Jury 9,12). Z kolei "Sugar Man", opowieść o niecodziennej karierze Sixto Rodrigueza, wygrał plebiscyt publiczności.

 • "53 wojny" najlepszym debiutem roku - Ewa Bukowska z nagrodą Perspektywa im. Janusza Morgensterna

  Ewa Bukowska, reżyserka filmu "53 wojny", który od 19 października można oglądać w kinach, otrzymała nagrodę Perspektywa im. Janusza Morgensterna dla najbardziej obiecującego reżysera. Film znalazł się również w dwóch konkursach prestiżowego festiwalu Camerimage - konkursie Debiutów Reżyserskich 2018 i Konkursie Filmów Polskich.