• Informacje na temat:

  jury festiwalu w cannes

Artykuły na temat: jury festiwalu w cannes
 • Spike Lee przewodniczącym jury w Cannes

  Amerykański reżyser Spike Lee został przewodniczącym jury konkursu głównego tegorocznego 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes - poinformowali organizatorzy w wydanym 14 stycznia komunikacie. Nazwiska pozostałych członków jury poznamy w połowie kwietnia.

 • Cate Blanchett przewodniczącą jury festiwalu w Wenecji

  Australijska aktorka Cate Blanchett będzie przewodniczącą jury głównego konkursu o nagrodę Złotego Lwa na 77. festiwalu filmowym w Wenecji - ogłosiła w czwartek, 17 stycznia, jego dyrekcja. Decyzję podjął szef weneckiego Biennale Paolo Baratta na wniosek dyrektora artystycznego festiwalu Alberto Barbery, który nazwał Blanchett "ikoną współczesnego kina".

 • Cannes 2019: Paweł Pawlikowski w jury

  Reżyser "Idy" i "Zimnej wojny" Paweł Pawlikowski będzie członkiem jury festiwalu filmowego w Cannes.

 • Will Smith w jury festiwalu w Cannes

  Organizatorzy festiwalu w Cannes podali nazwiska członków jury, które zadecyduje o przyznaniu Złotej Palmy.

 • Kristen Stewart w jury festiwalu w Cannes

  Amerykańska aktorka Kristen Stewart oraz aktorka z Francji Lea Seydoux będą w składzie jury tegorocznego festiwalu w Cannes; w tym roku jury będzie w większości składało się z kobiet - wynika z opublikowanego w środę komunikatu.

 • Spike Lee zadowolony z przełożenia festiwalu w Cannes

  W czwartkowy wieczór ogłoszono to, czego spodziewał się chyba każdy. Tegoroczny, 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes nie odbędzie się w pierwotnie ustalonym terminie. Decyzję podjętą przez dyrektora festiwalu Thierry'ego Fremaux pochwala przewodniczący jury, amerykański reżyser Spike Lee.

 • Pedro Almodovar przewodniczącym jury festiwalu w Cannes

  Reżyser Pedro Almodovar będzie przewodniczącym jury 70. festiwalu filmowego w Cannes - ogłosili we wtorek, 31 stycznia, organizatorzy. Almodovar, nagrodzony Złotą Palmą za dramat "Wszystko o mojej matce", będzie pierwszym Hiszpanem, który stanie na czele jury konkursu.

 • Cannes 2019: Iñárritu na czele jury

  Czterokrotny zdobywca Oscara Alejandro Gonzalez Iñárritu został wybrany na przewodniczącego jury podczas 72. Festiwalu Filmowego w Cannes, który odbędzie się w dniach od 14 do 25 maja 2019 roku.

 • Cannes 2019: Rithy Panh przewodniczącym jury Złotej Kamery

  Kambodżański reżyser Rithy Panh będzie przewodniczącym jury przyznającego Złotą Kamerę, czyli nagrodę dla najlepszego debiutu reżyserskiego - poinformowali we wtorek, 8 maja, organizatorzy 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 14-25 maja.

 • Sylvester Stallone gościem festiwalu w Cannes!

  Sylvester Stallone będzie gościem specjalnym 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Święto kina rozpocznie się we wtorek, 14 maja.

Wideo na temat: jury festiwalu w cannes
 • "Elena"

  filmowej nigdy nie popełnił błędu. Jego debiutancki film Powrót zdobył w 2003 roku Złotego Lwa na festiwalu filmowym w Wenecji, a Wygnanie otrzymało w 2007 roku nagrodę za najlepszą rolę męską na festiwalu w Cannes. Za film Elena, którego premiera odbyła się w 2011 roku na festiwalu filmowym w Cannes, Zwiagincew otrzymał Nagrodę Specjalną Jury. Film jest próbą spojrzenia na społeczno-ekonomiczne