• Informacje na temat:

  kabaret olgi lipińskiej

Artykuły na temat: kabaret olgi lipińskiej
 • Olga Lipińska po latach. Nie sprzedała się!

  Olga Lipińska to nie tylko słynne programy: Gallux Show, Właśnie leci kabarecik, Kurtyna w górę i najważniejszy - Kabaret Olgi Lipińskiej. Była też wybitną reżyserką teatralną. Jej żywiołem była praca. Telewizja, w której zaczynała karierę w latach 60., pożegnała się z nią w 2005 r. W kolejnych latach współpracowała z "Twoim Stylem". Wydała 3 książki. Nie zdecydowała się na "danie nazwiska...

 • Olga Lipińska: Wraca jej kultowy kabaret

  Olga Lipińska to kobieta-legenda, dzięki której telewizja w latach PRL-u dawała nam sporo radości i spontanicznego śmiechu. Jej kabaret do dziś nie ma sobie równych, a postaci takich, jak Turecki, Basieńka czy Czesio ze świecą szukać.

 • Olga Lipińska wreszcie została panią magister

  Lepiej późno niż wcale! Tego zdania jest też twórczyni słynnego kabaretu Olga Lipińska (77 l.).

 • Wojciech Pokora kończy 80 lat!

  Wojciech Pokora, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów komediowych, znany między innymi z ról w filmach "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", seriali "Czterdziestolatek", "Alternatywy 4", "Przygody psa Cywila" i "Kabaretu Olgi Lipińskiej", kończy w czwartek, 2 października, 80 lat.

 • Barbara Wrzesińska nadal walczy o dom. Rozchorowała się!

  Barbara Wrzesińska (77 l.), aktorka znana m.in. z kabaretów Olgi Lipińskiej, od lat walczy o swój fiński domek. Z jakim skutkiem?

 • "Co leci w sieci": Nowy program TVP2

  Już w pierwszą niedzielę października w TVP2 ożyją najlepsze kabaretowe tradycje: humor i absurd wymieszany z groteską oraz przewrotna piosenka w wykonaniu wyjątkowych artystów. "Co leci w sieci" czerpie z najlepszych komediowych wzorców. Wybitni aktorzy i mistrzowie kabaretu będą w błyskotliwy sposób komentować życie publiczne, nasze zwyczaje i słabości oraz współczesne mody.

 • Barbara Krafftówna: Jak to słyszę, łapię się za głowę i chce mi się wyć

  Barbara Krafftówna nie akceptuje nowych wersji piosenek Kabaretu Starszych Panów, z którym związana była przez długie lata. Artystka twierdzi, że powinny one być "nietykalnym dziedzictwem epokowym". "Wara od przeróbek" - mówi.

 • Janusz Rewiński i Beata Ścibakówna: Niespełnieni

  O zrobieniu komedii, ukazującej wady i przywary nowych elit finansowych wolnej Polski, Jerzy Gruza myślał już w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Tak zrodził się scenariusz emitowanego w 1999 roku serialu "Tygrysy Europy".

 • Janusz Rewiński: Czym się dziś zajmuje?

  W kabaretach zaczął występować jeszcze jako student. Na początku lat 70. Janusz Rewiński (70 l.) bawił widzów w "Spotkaniach z balladą". W latach 80. stworzył niezapomniany duet z Bohdanem Smoleniem(...) rozkaz - uśmiecha się. Kiedy po szkole los rzucił go do Poznania, związał się ze słynnym kabaretem Tey, w którym poznał Zenona Laskowika (74 l.). - Przy Zenku nauczyłem się więcej niż w szkole...

 • Kacper Kuszewski: Więzień jednej postaci

  Swego rodzaju ironią losu jest, że Kacper Kuszewski, artysta grający w teatrze eksperymentalnym, śpiewający w spektaklach muzycznych czy znakomicie tańczący, znany jest głównie z roli w telenoweli. Jednak aktor bardzo lubi swego bohatera.

Zdjęcia na temat: kabaret olgi lipińskiej
Wideo na temat: kabaret olgi lipińskiej
 • Dzieci Ireny Sendlerowej

  Film oparty na książce Anny Mieszkowskiej "Matka dzieci Holocaustu" opowiada o działalności bohaterskiej Polki, Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej, wraz z grupą współpracowników zainicjowała szeroko zakrojoną akcję ratowania dzieci z warszawskiego getta. Film koncentruje się przede wszystkim na ukazaniu wkładu narodu polskiego w ratowanie Żydów. Pokazane są tam zarówno wątki współpracy Ireny z Radą Pomocy Żydom - Żegotą, jak i jej bliska relacja z Kościołem. Dzięki szeroko...

 • Portret o zmierzchu

  Atrakcyjna trzydziestoparoletnia Marina pracuje jako psycholog z trudnymi dziećmi. Jej życie wydaje się poukładane i szczęśliwe. Ale to pozory. Marina przechodzi bowiem głęboki kryzys małżeński i zawodowy. Nie kocha męża, porażają ją też wszechobecna obojętność i znieczulica, które widzi na każdym kroku. Pewnego wieczoru, po naprawdę pechowym dniu, Marina niespodziewanie staje się ofiarą przemocy seksualnej. Przeżyte upokorzenie i ból wywracają jej świat do góry nogami. Odtąd jedynym, czego...

 • Stacja Warszawa

  Sześć splecionych historii składa się na panoramę obyczajową i niepokorny portret współczesnej Warszawy i jej mieszkańców. Igła to były więzień, któremu zwiduje się Matka Boska. Przeżył nawrócenie i pragnie zbawiać ludzi. W swej wędrówce po Warszawie spotyka kolejnych bohaterów: Marcina - wyglądającego na nieśmiałego biznesmena, ofiarę mobbingu, Lucy -pracującą w sex shopie marzycielkę, Filipa - nastolatka pragnącego wyrwać się z rodzinnej wsi, Jurka - zgorzkniałego alkoholika, który przegrał...

Dyskusje na temat: kabaret olgi lipińskiej
 • Re: Co słychać u Izabelli Olejnik - niezapomnianej matki Darka z „Siedmiu życzeń”?

  A kabaret Pani Olgi Lipińskiej ?? Świetna aktorka . Życzę kolejnych wyzwań aktorskich .

 • Re: ​To już koniec "Świata według Kiepskich"?!

  "Pokolenie Komuny" oglądało Teleturniej Wielka Gra, kabaret Olgi Lipińskiej, Teatr Telewizji. Świat według Kiepskich ogląda tylko pokolenie urodzone po roku 1990.

 • Re: "M jak miłość": Serial wypada z ramówki?

  Przez 40 lat komuny były 2 programy z polityki tylko Dziennik reszta to trochę dla dzieci jakieś filmy i seriale teatr w poniedziałek, kobra w czwartek, kabaret Olgi Lipińskiej w sobotę trafił się czasami Bond a teraz tylko polityka i seriale tureckie do bani.

 • Re: ​"Słodkie życie": Nowy sitcom TVP1

  Chyba cie powaliło. Ty pewnie jesteś młodym i w życiu jeszcze nie widziałeś prawdziwego kabaretu. Ot choćby Kabaret Olgi Lipińskiej, Kobuszewski, Michnikowski Gajos, "Koń Polski" . To jest poziom wart mistrzów. Dzisiejsi gnypki, których szumnie nazywa się kabareciarzami, robią sobie kabaret z Kabaretu. To takie łobuzy ,śmieciarze i bydlęta sceniczne,albo pijaki popisowskie niedobitki jak Kryszak