• Informacje na temat:

  kaleka

Artykuły na temat: kaleka
 • Maciej Pieprzyca: Nie chcę mieć łatki reżysera od kalek

  - Najbardziej zainteresował mnie Mietek Kosz jako człowiek. Niepełnosprawność była ważnym, ale nie najważniejszym elementem w jego życiu - mówił Maciej Pieprzyca, który podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zaprezentował "Ikara. Legendę Mietka Kosza" o niewidomym geniuszu fortepianu.

 • Kaleki Di Caprio

  Leonardo DiCaprio ("Romeo i Julia", "Titanic" "Pokój Marvina" , "Niebiańska plaża" ) w swym najnowszym filmie "Johnny Eck" wystąpi w podwójnej roli. Aktor wcieli się w rolę kaleki , który pojawił się w słynnym filmie "Dziwolągi" Teda Browninga z 1932 roku, oraz w postać jego brata bliźniaka.

 • "Na Wspólnej": Będzie kaleką?

  Ciemna uliczka, zamaskowany motocyklista i niespodziewany atak. Igor (Kuba Wesołowski) nie spodziewał się, że zapłaci tak wysoką cenę za jeden ze swoich licznych romansów.

 • Do końca życia będzie kaleką

  Od feralnego wypadku samochodowego grupy Varius Manx minęły dwa lata. Lider zespołu Robert Janson wrócił do pełnej sprawności, ale wokalistka Monika Kuszyńska do końca życia będzie kaleką.

 • Tadeusz Fijewski: Mały wielki człowiek

  Mówiono o nim „mały wielki człowiek”. Niewysoki, szczupły, niemal kaleka, zadziwiał wszystkich siłą i niezwykłym hartem ducha.

 • Michael Jackson: Traktowali go z pogardą

  ..."Kaleka" - w taki sposób producenci koncertów Michaela Jacksona w Londynie odnosili się do Króla Popu.

 • "Pasażerka": Niedokończone arcydzieło

  20 września mija 55 lat od premiery filmu "Pasażerka" w reżyserii Andrzeja Munka. "Jean-Luc Godard powiedział, że to jest najlepszy film o wojnie, jaki kiedykolwiek zrealizowano, dlatego że pozostał kaleki i niedopełniony" - twierdzi historyk filmu, prof. Tadeusz Lubelski.

 • Sparaliżowany przez reality show

  Samuel Koch, Niemiec, który miał groźny wypadek podczas sobotniego (4 grudnia) show w telewizji ZDF, jest częściowo sparaliżowany i możliwe, że do końca życia pozostanie kaleką. Poinformował o tym we wtorek dziennik "Bild".

 • Leszek Stanek: Kariera dzięki psu

  Leszek Stanek jest przekonany, że przygarnięcie psa było najlepszą decyzją w jego życiu. Kaleki zwierzak szybko stał się ulubieńcem nie tylko swego pana, lecz także jego fanów oraz mediów. Vaderek ma własne konto na Instagramie, jest też częstym gościem telewizji śniadaniowych. Leszek Stanek twierdzi, że to pies pełni w ich duecie rolę gwiazdy.

 • "Pasażerka": Najlepszy film o wojnie?

  20 września mija 50 lat od premiery filmu "Pasażerka" w reżyserii Andrzeja Munka. "Jean-Luc Godard powiedział, że to jest najlepszy film o wojnie, jaki kiedykolwiek zrealizowano, dlatego że pozostał kaleki i niedopełniony" - twierdzi prof. Tadeusz Lubelski, historyk filmu.

Zdjęcia na temat: kaleka
Wideo na temat: kaleka
 • Leszek Stanek: Kariera dzięki psu

  Leszek Stanek jest przekonany, że przygarnięcie psa było najlepszą decyzją w jego życiu. Kaleki zwierzak szybko stał się ulubieńcem nie tylko swego pana, lecz także jego fanów oraz mediów.

 • "Na dobre i na złe": Odcinek 720.

  Wiki próbuje odszukać Jędrka, który uciekł ze szpitala i okazuje się w tym skuteczniejsza od policji. Stan chłopca jednak gwałtownie się pogarsza. Barbara wyznaje Michałowi, że ma guza mózgu i że postanowiła zrezygnować z leczenia. Jej syn nie umie jednak się z tym pogodzić i od razu prosi Barta o konsultację. W szpitalu nowym pacjentem doktora Wilczewskiego zostaje Marek, mężczyzna z poważną raną ręki. Barbara uważa, że najlepszym wyjściem jest amputacja. Michał robi jednak wszystko, żeby...

 • "M jak miłość": Robi się naprawdę niebezpiecznie"

  Skalski (Tomasz Ciachorowski) posunie się do przemocy wobec Izy (Adriana Kalska), bo znajdzie w jej telefonie wiadomość od człowieka, którego swego czasu pobił i zamienił w kalekę. Tymczasem Marcin (Mikołaj Roznerski) wynajmie detektywa, którego poleci mu Jakub (Krzysztof Kwiatkowski). Na jego polecenie były policjant zacznie śledzić Izę i podpowie, w jaki sposób zdobyć próbkę do powtórnego badania genetycznego Mai. Później Chodakowski pojedzie do Piaseczna i włamie się do domu Lewińskiej,...

Dyskusje na temat: kaleka