• Informacje na temat:

  kaminski aktor zona

Artykuły na temat: kaminski aktor zona
 • Emilian Kamiński zaprasza bezdomnych na świąteczne śniadanie

  ...bezdomnych aktorów. To był wyjątkowy spektakl, z owacjami na stojąco. Na brawach płakała zarówno publiczność, jak i sami aktorzy" - wspomina dyrektor. Kamiński spotykając się z bezdomnymi, liczy na to, że dzięki takiej inicjatywie odzyskają oni nadzieję na lepsze życie i będą próbowali wyjść z bezdomności. "Właśnie dlatego z żoną (Justyna Sieńczyłło, aktorka - przyp. red.) przygotowujemy specjalny...

 • 60. urodziny Emiliana Kamińskiego

  Emilian Kamiński, aktor stołecznych teatrów na Woli, Narodowego i Ateneum, reżyser, szef prywatnego Teatru Kamienica w Warszawie, odtwórca wielu ról w filmach, m.in. w "Szaleństwach panny Ewy", kończy we wtorek, 10 lipca, 60 lat.

 • Emilian Kamiński: Przyjaźń z długą historią

  ...dostali angaż w Teatrze Powszechnym. Ale dopiero kilka lat później połączyła ich wyjątkowa więź. Pani Krystyna, reżyserując spektakl "Na szkle malowane", poznała go z aktorką Justyną Sieńczyłlo (42 l.). Aktor czasem żartuje, że to Krystyna Janda wybrała mu żonę. Pan Emilian liczył nawet, że z Krystyną Jandą wspólnie założą teatr. Były rozmowy o charakterze sceny, miejscu, pierwsze budżetowe plany...

 • Emilian Kamiński świętuje 5-lecie swojego teatru

  Teatr Kamienica, którym kieruje aktor Emilian Kamiński, obchodzi swoje piąte urodziny. Z tej okazji artysta postanowił zdradzić, jakie były początki teatru, który na stałe wpisał się już w życie kulturalne stolicy.

 • Nie żyje reżyser i aktor Szymon Szurmiej

  W wieku 91 lat zmarł w Warszawie Szymon Szurmiej, aktor, reżyser, działacz społeczności żydowskiej, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich. Zawsze pamiętał kim jest - mówi o zmarłym naczelny rabin Polski Michael Schudrich.

 • Trzeba smakować chwile

  ...- Przyznaję, że bycie aktorem jest bardzo przyjemne, ale w pewnym momencie to nie wystarcza. Dla dorosłego mężczyzny, który jest dosyć ambitny - tak jak ja, czyli taki kodeksowy - trudno jest być człowiekiem do wynajęcia - mówi Emilian Kamiński, aktor, reżyser i szef prywatnego Teatru Kamienica w Warszawie.

 • Pogrzeb Mariana Kociniaka

  W Warszawie pożegnano Mariana Kociniaka, wybitnego aktora, który zmarł 17 marca po długiej chorobie. Aktor spoczął w grobie rodzinnym na cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym przy ulicy Żytniej w Warszawie.

 • "Zawsze miałem pomysły"

  ...jest mężem aktorki Holy Hunter, odtwórczyni głównej roli w filmie Jane Campion "Fortepian". Z Januszem Kamińskim przed uroczystą premierą jego pierwszego własnego filmu "Stracone dusze", rozmawiała(...) przeżywają w tym filmie. Jaki stopień wystawiłby pan sam sobie za reżyserię? JK: Piątkę. Myślę, że ten pierwszy film bardzo dobrze zrobiłem pod względem pracy z aktorami, pod względem...

 • Skrzynecka w miłosnej intrydze

  W najnowszej komedii muzycznej w reżyserii Emiliana Kamińskiego "I tak Cię kocham" w Teatrze Kamienica w Warszawie jedną z głównych ról gra Katarzyna Skrzynecka. - Sylwia to kobieta obdarzona uroczym wdziękiem i poczuciem humoru - artystka opowiada o swojej bohaterce.

 • Oscarowa gala: Co nas czeka?

  Polski operator Janusz Kamiński, reżyserzy Steven Spielberg i Ang Lee, aktorzy Bradley Cooper i Jessica Chastain oraz twórcy piosenek z filmów "Skyfall" i "Ted" są wśród artystów z szansami na tegoroczne Oscary. 85. gala rozdania statuetek odbędzie się w niedzielę, 24 lutego, w Los Angeles.