• Informacje na temat:

  karioka stawiam na tolka banana

Artykuły na temat: karioka stawiam na tolka banana
 • "Stawiam na Tolka Banana": Wszyscy kochali Kariokę

  ..."Stare miał dżinsy, starą koszulę, w dziurawych kamaszach szedł...". Któż nie pamięta serialu "Stawiam na Tolka Banana" o grupie nastolatków, którym przewodziła niezwykła dziewczyna. W postać słynnej Karioki, w której w latach 70. wszyscy się kochali, wcieliła się Agata Siecińska.

 • Stanisław Jędryka: Do końca nie dowiedział się, kim był jego ojciec

  Do historii polskiego kina przeszły jego produkcje: "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana", "Szaleństwo Majki Skowron". Prywatne życie Stanisław Jędryka miał jednak poplątane. Reżyser kultowych filmów dla dzieci długo bał się zapytać, kim był jego ojciec. A potem było już za późno.

 • Była obiektem westchnień całego pokolenia

  Jako Karioka z serialu "Stawiam na Tolka Banana" była obiektem westchnień całego pokolenia. Na tle szarej komunistycznej rzeczywistości, kolorowa dziewczyna w wystrzałowych ciuchach, dowodząca bandą(...)... banda Tolka Banana! - Kupują je wielbiciele sztuki społecznie zaangażowanej - śmieje się artystka. Jakiś czas po rozwodzie poznała u znajomych obecnego męża Frédérica Roulette'a, właściciela galerii...

Dyskusje na temat: karioka stawiam na tolka banana