• Informacje na temat:

  kasia adamik reżyser

Artykuły na temat: kasia adamik reżyser
 • "Absentia": Katarzyna Adamik i Greg Zgliński reżyserami trzeciego sezonu

  W Sofii w Bułgarii powstaje trzeci sezon serialu "Absentia". Za reżyserię odpowiedzialni są: Katarzyna Adamik i Greg Zgliński.

 • Nagroda im. Weroniki Migoń dla reżysera obsady

  W 2016 roku po raz pierwszy przyznana zostanie Nagroda im. Weroniki Migoń - poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich Jej laureatem zostanie reżyser obsady.

 • Reżyser "Ostatniej rodziny" sfilmuje historię Grzegorza Przemyka

  ...- Ta historia jest ważna dla naszej tożsamości, jest w niej tak dużo niejednoznaczności, że warta jest filmu - powiedział reżyser Jan P. Matuszyński, który w swoim najnowszym obrazie opowie historię zamordowanego w PRL-u maturzysty Grzegorza Przemyka.

 • "Wataha 2": Po kolana w śniegu

  Trwają intensywne prace na planie nowego sezonu serialu HBO "Wataha". Na planie są już reżyserzy Kasia Adamik i Jan P. Matuszyński, a także aktorzy Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Dagmara Bąk i Matylda Damięcka. Autorem zdjęć do serialu jest ponownie Tomasz Augustynek.

 • "Kobiece" pokolenie w polskim kinie

  Polskie młode kino ostatnich lat zdominowały kobiety - zauważył w poniedziałek reżyser Krzysztof Zanussi, gość paryskiego festiwalu "Europa wokół Europy". Jego zdaniem, do wybijających się twórców młodego pokolenia należą Małgorzata Szumowska, Kasia Adamik i Magdalena Piekorz.

 • "Zmysłowy i dziki" Janosik

  Agnieszka Holland i Kasia Adamik kończą prace nad długo oczekiwanym filmem "Janosik. Prawdziwa historia". Legendarny ludowy bohater pojawi się na ekranach kin 4 września. Muzykę do filmu skomponował Antoni Łazarkieiwcz ("0_1_0").

 • "Szczek!" i storyboardy w Warszawie

  Kasia Adamik, córka Agnieszki Holland , przedstawiła w poniedziałek, 7 października, na 18. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym swój debiutancki obraz "Szczek!". Tytuł wystartował w konkursie Nowe Filmy - Nowi Reżyserzy. Tego samego dnia, w holu Kinoteki, otwarto wystawę storyboardów zatytułowaną "Zanim słowo stanie się obrazem". Wystawa zawiera m.in. scenorysy Ridley'a Scotta...

 • Polacy w Sundance

  Premiera filmu "Tam, gdzie żyją Eskimosi" Tomasza Wiszniewskiego oraz udział w konkursie obrazów Kasi Adamik i Przemysława Reuta będą polskimi akcentami na rozpoczynającym się w czwartek, 10 stycznia, Sundance Film Festiwal w USA.

 • Bezdomni, muchy i kobiety

  W nadchodzący weekend w kinach czeka na nas "Boisko bezdomnych", polski debiut Kasi Adamik, bardzo dobrze przyjęty na festiwalu w Gdyni oraz "Fundacja", którą po "Przedwiośniu" powraca na ekrany Filip Bajon. Oprócz tego w kosmos wyprawią się też muchy...

 • Siedem nowojorskich premier na Festiwalu Filmów Polskich

  Siedem nowojorskich premier polskich reżyserów zaprezentuje w maju Nowojorski Festiwal Filmów Polskich (NYPFF). Pośród gości imprezy będą m.in. reżyserki Kasia Adamik i Joanna Kos-Krauze oraz aktorki Jowita Budnik i Eliane Umuhire.