• Informacje na temat:

  katarzyna figura i jej filmy

Artykuły na temat: katarzyna figura i jej filmy
 • Katarzyna Figura wspomina Altmana

  ..."Wrażliwość i otwartość Roberta Altmana na innych ludzi i kultury pozwalała mu tworzyć niepowtarzalne dzieła - uważa aktorka Katarzyna Figura, która zagrała w dwóch filmach zmarłego we wtorek (21 listopada) reżysera.

 • Katarzyna Figura marzy o Hollywood

  ...humanistycznych (...) " - tłumaczył Piwowarskiemu Bratkowski. Katarzyna Figura spodobała się za to widzom, czytelnicy miesięcznika "Film" (tego samego, który zamieścił recenzję Bratkowskiego) uhonorowali jej(...)Bohaterką "Pociągu do Hollywood" jest Mariola Wafelek (Katarzyna Figura), która - nazywana przez wszystkich Merlin - namiętnie pisze listy do słynnego reżysera Billy'ego Wildera. Na jedenaście listów...

 • Gdynia: Dzień Katarzyny Figury

  Trzeci dzień XXVIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, czwartek, 18 września, upłynął pod znakiem dwóch filmów, w których niezwykłe kreacje stworzyła Katarzyna Figura . Najpierw jurorom i widzom zgromadzonym w Teatrze Muzycznym zaprezentowano film "Żurek" Ryszarda Brylskiego, a potem niecierpliwie oczekiwany obraz "Ubu Król" Piotra Szulkina.

 • Figura: Nie lubię siebie na ekranie

  Katarzyna Figura była pierwszym gościem cyklu spotkań filmowych w Restauracji Filmowa w Warszawie. Z tej okazji opowiadał m.in. o swoim zawodzie, autorytetach i przeczytanych książkach.

 • Figura: Dla Stuhra rzuciła Hollywood

  Katarzyna Figura wyznała w niedawnym wywiadzie, że rok 1997 był dla niej szczególnie trudny - jako kobiety i aktorki. Gwiazda bardzo przeżyła swe 35. urodziny, a jej hollywoodzka kariera nie rozwijała się tak, jakby sobie tego życzyła. Dlatego propozycja Jerzego Stuhra , aby zagrała w jego filmie "Historie miłosne" , spadła jak z nieba. Po kilku latach spędzonych w Los Angeles, aktorka zdała...

 • Złota Ryba dla Katarzyny Figury

  Ponad 40 filmów fabularnych i dokumentalnych zostanie zaprezentowanych podczas 14. edycji Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, który odbędzie się w Częstochowie w dniach 12-16 października. Honorową Złotą Rybę otrzyma Katarzyna Figura.

 • Figura: Nie ma filmu bez miłości

  ...- Miłość powinna być wszędzie i zawsze. To jest największa wartość świata. Film bez miłości nie istnieje - przekonuje jedna z gwiazda polskiego kina, Katarzyna Figura.

 • Nowe filmy Jakimowskiego i Rosłaniec w Toronto

  ..."Baby blues" w reżyserii Rosłaniec opowiada o nastoletniej matce, która decyduje się na dziecko, aby mieć kogoś "do kochania". W filmie, obok debiutujących aktorów, zagrały m.in. Katarzyna Figura, Magdalena Boczarska i Renata Dancewicz. "Imagine" Jakimowskiego to z kolei historia Iana, instruktora osób niewidomych, który prowadzi zajęcia z pacjentami prestiżowej kliniki okulistycznej. Opiekun...

 • Znamy obsadę "Dziewczyn z Dubaju"

  Startują zdjęcia do filmu "Dziewczyny z Dubaju", produkowanego przez Dorotę Rabczewską-Stępień i Emila Stępnia w reżyserii Marii Sadowskiej - autorki hitu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". W gwiazdorskiej obsadzie filmu: Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibakówna, Paulina Gałązka, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk i Józef Pawłowski.

 • Nie żyje reżyser Piotr Szulkin

  ...sztuki Alfreda Jarry'ego powstała w 1888 roku i łączył elementy farsy, groteski i rubasznego humoru i teatru absurdu. W rolach głównych wystąpili Jan Peszek i Katarzyna Figura. Na planie pojawili się(...): "Golem" (1979), "Wojna światów - następne stulecie" (1981), "O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji" (1984), "Ga, Ga. Chwała bohaterom" (1985), "Femina" (1990) i "Ubu Król" (2003). Realizował także filmy...